Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej w społeczeństwie, coraz więcej osób podejmuje kroki w kierunku zmniejszenia swojego negatywnego wpływu na środowisko. Segregacja odpadów, rezygnacja ze zbędnych plastików, kupowanie lokalnie produkowanej żywności – każdy we własnym zakresie stara się poprawić stan środowiska. W parze z wysiłkiem indywidualnych osób, coraz częściej idą działania firm, które zaczynają wdrażać bardziej pro-ekologiczne rozwiązania.

tesa® od dłuższego czasu podejmuje działania w trosce o środowisko. Jednym z przejawów tej pro-ekologicznej postawy, jest opracowanie programu nadzoru produkcji, dostaw i jakości wyrobów. Strategia ochrony środowiska bazuje na czterech głównych założeniach:

 • Wykorzystanie materiałów pochodzących z surowców ekologicznych
 • Zrównoważona produkcja chroniąca zasoby naturalne
 • Brak składników toksycznych w produktach
 • Wprowadzanie produktów wielokrotnego użytku

Na tych filarach oparta jest seria tesa ecoLogo®, która udowadnia, że wydajność klejenia i zrównoważona ekologicznie produkcja nie wykluczają się wzajemnie. Do produkcji wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu i zasobów naturalnych, natomiast wyeliminowano całkowicie korzystanie z rozpuszczalników oraz wybielaczy do kleju.



Asortyment ekologiczny obejmuje produkty do pakowania, naprawy i renowacji, a także wszystkie podstawowe materiały biurowe. Rozwiązania ekologiczne nie oznaczają kompromisu w zakresie jakości. Wszystkie artykuły cechują się wysoką siłą klejenia oraz niezawodną skutecznością. Wszystkie oferowane produkty, w tym kleje w sztyfcie, w płynie czy w taśmie, z powodzeniem mogą być stosowane przez dzieci, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji. W asortymencie, obok niezawodnej taśmy pakowej wykonanej z tworzyw sztucznych z recyklingu, na uwagę zasługuje też taśma papierowa. Dzięki niej, zaklejone kartony i inne papierowe opakowania można później poddać przetworzeniu bez dodatkowego wysiłku i odklejania taśmy.




tesa® jako pierwszy producent taśm samoprzylepnych została nagrodzona certyfikatem DIN CERTCO – niezależnej jednostki certyfikującej, należącej do TÜV Rheinland. Certyfikat potwierdza zawartość materiałów pochodzących z recyklingu w produktach z grupy tesafilm® eco & clear oraz tesapack® eco & strong.

Warto postawić na ekologiczne rozwiązania i wprowadzić przyjazne środowisku produkty do swojego codziennego życia. Nawet niewielkie, jednostkowe zmiany, potrafią dać efekt na wielką skalę.

Wybrane ogłoszenia

Długopis record w nowej odsłonie kolorystycznej.
Poszukiwany pracownik do firmy NM Revolution!!
Już dostępna saszetka z motywem kolorowych dłoni. ...
Nowy produkt Flexi Abra - ścieralny.
Długopis Errata w nowej odsłonie graficznej i kolo ...
Idealny produkt dla malucha.
Nowe produkty w ofercie Tadeo Trading.
Szeroka oferta różnej wielkości toreb z dużym dnem ...
Firma Allper poszukuje pracownika na terenie Warsz ...
Nowa oferta tonerów do drukarek marki Canon, Kyoce ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Większość firm nie kontroluje pracowników na drogach podczas podróży służbowych.

  Niemal wszystkie polskie firmy wysyłają swoich pracowników w podróże biznesowe własnym lub firmowym samochodem. Blisko połowa zatrudnionych spowodowała wypadek podczas prowadzenia służbowego auta lub w nim uczestniczyła. Choć monitoring zachowania kierowców pojazdów służbowych jest pierwszym krokiem do zwiększenia bezpieczeństwa, to firmy rzadko się na niego decydują. Co czwarta nie wie, ile czasu spędza za kółkiem ich podwładny. Telematyczne systemy zarządzania flotą pozwalają zmniejszyć liczbę wypadków i obniżyć składki ubezpieczeniowe.

  Więcej…  
 • Jak w 100 proc. wykorzystać potencjał drukarki?

  Większość użytkowników nie eksploatuje pełnego zakresu funkcji swojej drukarki. Zazwyczaj proces wydruku polega na edycji tekstu i wciśnięciu polecenia „drukuj”.  Efekt gotowy, ale czy nie warto zagłębić się w szersze możliwości oferowane nawet przez zwykłe, domowe urządzenia?

  Więcej…