Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wiesz, że najwcześniejsze znane nożyczki pojawiły się w Mezopotamii od 3000 do 4000 lat temu? Był to wówczas produkt składający się z dwóch brązowych łopatek połączonych na cienkich uchwytach, z elastycznym pasem z zakrzywionego brązu, który służył do utrzymywania ostrzy w jednej linii. Od tamtego czasu dość dużo się zmieniło w ich budowie chociaż nadal służą do tego samego.

Nożyczki jakie są każdy widzi. Rzadko kiedy włączamy myślenie używając ich - bierzemy je poprostu do ręki i tniemy. Tniemy papier, tekturę, materiał...w zależności od wykorzystania nożyczki mogą służyć nam w domu, w biurze, w ogrodzie oraz innych czynnościach. Nasza naczelna nawet wykorzystuje je do podcinania swoich psich pupili. 

Historia nożyczek sięga starożytnego Rzymu. Już w 100 r. n.e. Rzymianie wprowadzili współczesną konstrukcję tego narzędzia. Wynaleziono je jednak dużo wcześniej. Ich odkrycie szacuje się na XV w. p.n.e., a ich istnienie zawdzięczamy Egiptowi. Samo słowo "nożyczki" (z jęz. ang. scissors) pochodzi od łacińskiego słowa "cisoria", co oznacza instrument do cięcia.


 

Sądzi się, że nożyce te pochodzą z II wieku A.D. i pochodzą z rzymskiej osady w Trabzon w Turcji. Styl wzorów egipskiej metalowej wkładki sugeruje, że zostały wykonane w celu naśladowania prawdziwej sztuki egipskiej. Po zamknięciu figurki psów i kotów na końcach stają twarzą w twarz.


Nożyczki w zależności od wykorzystania znacznie różnią się od siebie. Np te dedykowane fryzjerom w porównaniu do innych dostępnych nożyc np. biurowych, krawieckich czy kuchennych, cechuje przede wszystkim wytrzymałe, i odpowiednio ostre ostrze oraz określony kształty, tak by mogły sprostać wymaganiom fryzjerów i stylistów.

 Jednak nie ta branża nas interesuje, chociaż korzysta także z dobrodziejstw jakie daje sektor biurowy. 

Wbrew pozorom tu także dużo się dzieje. Wydawać by się mogło, że w kwestii cięcia innowacją może być nowy kolor, jeszcze bardziej ergonomiczny kształt. Nic bardziej mylnego. Nożyczki 3D to cecha, która ostatnio bardzo często występuje w opisie tej gamy produktów. Co jednak ona oznacza? 

Otóż ostrze nożyczek 3D jest specjalnie wyprofilowane - patrz rysunek). Dzięki temu ostrza nożyczek zapewniają ostre i płynne cięcie na całej długości. Zredukowana jest też siła tarcia między ostrzami. 

Tego typu nożyczki oferuje firma Leviatan - Poligrafia, która w swojej ofercie posiada 3 tego typu modele.


Nożyczki smart 3d175t non-stick 175mm


Nożyczki smart 3d175 175mm lub 210 mm

Oba modele cechuje:

- innowacyjna technologia ostrza 3D
- precyzyjny punkt styku między ostrzami - nożyczki tną płynnie na całej długości
- zredukowana siła tarcia między ostrzami
- ostre cięcie ponad 300 000 razy 
- ergonomiczna gumowana rękojeść wykonana z tworzywa PP+TPR
- specjalny spocznik na palec wskazujący
- długość całkowita: 175 mm
- ostrze odporne na przyklejanie taśmy samoprzylepnej

Jak sprawdzają się w pracy? Zobaczcie na filmie:
 


Więcej ofert:

Wybrane ogłoszenia

Nowe długopisy ścieralne Flexi Abra.
Piasek kinetyczny do zabawy oraz modelowania.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
IGEPA Polska poszukuje doświadczonej osoby.
Nowa kolorystyka w ofercie Leviatan-Poligrafia.
Długopis Errata w nowej odsłonie graficznej i kolo ...
Nowość w ofercie Asarto.
Teraz ciasto-pianka dostępna w pojedynczych opakow ...
Nowy kolor w ofercie!!
niewielki zszywacz ekologiczny marki PLUS.
MEGA fajny produkt. Trzyma naprawdę mocno a stempl ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Sukces Targów RetailShow 2015

    VI Międzynarodowe Targi Wyposażenia, Technologii i Usług dla Handlu RetailShow już za nami. Ponad 150 wystawców z Polski i zagranicy przez dwa dni prezentowało najnowocześniejsze rozwiązania dla sklepów. Mocno wyróżniały się innowacyjne rozwiązania technologiczne, a wzrok przyciągała bogata oferta oświetlenia. Z kolei dostawcy wyposażenia, tj. kas, wag, mebli, wózków sklepowych czy dedykowanych placówkom handlowym materiałów wykończeniowych zjednywali klientów designem, kolorystyką i funkcjonalnościami. Spośród ponad 4 tysięcy odwiedzających wielu uczestniczyło w konferencji Retail Congress oraz bezpłatnych warsztatach Retail Innovations Theatre.

    Więcej…  
  • Akademia Rafcom - odcinek 7

    Zakup drukarki oraz jej rodzaj to jeden z kluczowych dylematów klientów. O tym, jakie kryteria wziąć pod rozwagę oraz na co szczególnie zwrócić uwagę odpowiada Regina Telega, Dyrektor Handlowa w firmie Rafcom.

    Więcej…