Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dlaczego grupa biuroserwisowa organizuje tego typu wydarzenia? Skąd tak duża frekwencja na nich? Rynek PBS, poniekąd już dość precyzyjnie zdefiniowany, w kolejnych latach (nie)stety zmierzy się z wieloma przeszkodami, utrudnieniami ale i możliwościami. Wydaje się więc, że dialog branżowy jest potrzebny i z takim przesłaniem zorganizowany został II Panel Dyskusyjny Biuro Plus. 

Po raz pierwszy w październiku, po raz kolejny w styczniu. Minęło zaledwie kilka miesięcy, a echo Pierwszego Panelu Dyskusyjnego Biuro Plus dalej się niesie. Po dyskusjach nad sensem targów regionalnych, rozdrobnieniem branży PBS tudzież wahaniami cenowymi przyszedł czas na bardziej globalne problemy. 

Tym razem spotkanie odbyło się w samym centrum Polski - Warszawie, gdzie specjalnie na tę okazję, zjechali przedstawiciele największych firm dystrybucyjnych w branży PBS. Parę dni wcześniej wszyscy na swoje skrzynki mailowe otrzymali agendę spotkania, która tym razem obejmowała takie tematy jak:

  • Błękitne i czerwone oceany ? gdzie znajdują się producenci, importerzy, dystrybutorzy?
  • Split payment ? czy płynność finansowa branży PBS ulegnie gwałtownemu obniżeniu? - O tym szerzej piszemy więcej na stronie >> Rewolucja w VAT już od kwietnia 2018
  • Czy wszyscy muszą robić wszystko? Specjalizacja w kanałach dystrybucji versus sprzedaż multi kanałowa.
  • Nowy paradygmat branży PBS. Czy rozumiemy konsekwencje zmiany?
  • Czy należy obawiać się Amazon? Czy można współpracować z tym podmiotem nie psując aktualnego rynku?
  • Etyka dystrybucji biuroserwisowej ? czy jest możliwe zbudowanie kodeksu dobrych praktyk?

Podczas kilkugodzinnego panelu. Liczba wypowiedzi, zaangażowanie uczestników spotkania, które kontynuowane było na długo po zakończonej oficjalnej dyskusji potwierdza sens jego organizacji. Jak zapewnia Zarząd Biuro Plus dwa pierwsze cykle są zapowiedzią dalszych rozmów. 

- Biuro Plus rozpoczęło nową formułę dyskusji branżowej, proszę jednak zważyć, iż aby pozytywne zmiany się dokonały, potrzebna jest praca nas wszystkich. - skonstatował spotkanie Ryszard Łakiewicz, Prezes Biuro Plus.

Redakcja scann.R dziękuje za możliwość uczestnictwa i gratuluje odwagi w integracji środowiska dystrybutorów i producentów/importerów.

Do obejrzenia pełnej relacji ze spotkania zapraszamy na nasz kanał na Youtube

Znalezione obrazy dla zapytania logo youtube 


Na błękitnym oceanie rynku o popyt się nie walczy, lecz się go tworzy.

Istnieje tu dodatek szans na opłacalny i dynamiczny rozwój. 


 Krótka fotorelacja z II Panelu Dyskusyjnego Biuro Plus

 

Pełna relacja na naszym kanale na Youtube.

 

Wybrane ogłoszenia

Dla chłopca i dziewczynki
Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną
Dostępny w 7 kolorach.
Najlepsza licencja tego roku!
Fluo marki Main Paper
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Idealne dla domowych artystów.
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Nowy sklep internetowy marki JOVI

    Ponad 800 produktów oraz blogosfera to przewodnie tematy, które znajdziemy na najnowszej stronie firmy Mer-Plus. W ramach wsparcia sprzedaży właśnie odbyła się premiera sklepu internetowego oferującego asortyment firmy.

    Więcej…  
  • Chcesz poszerzyć swoje językowe kompetencje? Ministerstwo Rozwoju pomoże

    79 proc. pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości języka angielskiego co najmniej na poziomie C1 (zaawansowany), a prawie połowa wymaga dodatkowo umiejętności posługiwania się słownictwem biznesowym. Jak pokazuje jednak badanie TNS, aż 44 proc. Polaków nie mówi w żadnym języku obcym. Kluczem do rozwiązania problemu mogą okazać się intensywne kursy językowe. Na przeszkodzie, szczególnie w przypadku studentów, stoją jednak często finanse. Ministerstwo Rozwoju oferuje narzędzie, które pozwoli uzyskać nieoprocentowaną pomoc zwrotną na rozwój kompetencji nawet do 100 tys. zł.

    Więcej…