Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

To żadne odkrycie gdy stwierdzimy, że posiadanie pióra wiecznego dodaje nam klasy. Na pewno niejeden z nas kiedyś marzył o pięknym piórze ze starą stalówką lub przynajmniej podziwiał osoby posługujące się piórem wiecznym. 

Kiedyś posiadanie prawdziwego pióra maczanego w atramencie było czymś wyjątkowym, ekskluzywnym. Potem pióra na naboje zastąpiły tę formę. Dziś pióra dostępne są dla każdego. Już nawet najmłodsi mogą pochwalić się pierwszą kaligrafią wykonaną swoim własnych, często kolorowym i ergonomicznym przyrządem do pisania. 

Jeśli Drogi Czytelniku uważasz odręczne pisanie piórem wiecznym za przeżytek, przeczytaj nasz artykuł i poznaj korzyści z tego płynące. Nie od razu musisz pędzić do sklepu, aby sprawdzić nasze argumenty. Warto jednak, abyś na swoim biurku, chociażby do podpisu najważniejszych dokumentów swojego użycia używał właśnie pięknej stalówki. 

1. Piórem pisze się lżej

Jeżeli jeszcze nie miałeś w ręce pióra wiecznego i cały czas żyjesz w przekonaniu, że obecnie używany długopis jest najlepszy - mylisz się. Dobre pióro wieczne daje możliwość płynnego i delikatnego ruchu po kartce. Pisanie piórem daje zupełnie inne odczucia. Musisz to jednak sprawdzić własnoręcznie. Pamiętaj, że zmęczenie ręki może być mordercze, szczególnie podczas pisania lub rysowania przez dłuższy czas. Jest jeszcze gorzej gdy dopadnie Cię zapaleniem stawów lub inne problemy fizyczne, które możemy napotkać. W jaki sposób pisanie za pomocą pióra wiecznego pomaga w eliminowaniu tych niedogodności? Cóż, nie musisz naciskać stalówką na kartkę. Lekko chwytając pióro i pisząc tylko lekkim dotknięciem, możesz odetchnąć z ulgą. Atrament przepływa na papier dużo łatwiej niż w długopisach kulkowych.


zz
 

Komplet długopis+pióro wieczne Luna

Komplet składający się z metalowego długopisu oraz pióra wiecznego na standardowe naboje. Długopis z wymiennym, wielkopojemnym wkładem. Korpus i wszystkie elementy wykonane z nierdzewnej stali.  Pióra z grawerowaną stalówką z irydową końcówką. Zestaw zapakowany w eleganckie, ekologiczne etui. Możliwość wykonania nadruku reklamowego zarówno na piórze jak i długopisie.
 
 
ZESTAW KUPISZ TUTAJ: Legolas 

2. Nieograniczona liczba kolorów.
Cóż, technicznie jest  kilka ograniczeń, jednak na rynku jest dużo więcej dostępnych kolorów atramentów do piór wiecznych niż kolorów wkładów do standardowych długopisów. Istnieje wiele marek atramentu i wszystkie mają różne właściwości. Gładkość, nasycenie, cieniowanie, wodoodporność i trwałość różnią je w zależności od marki. To, co ważne dla Ciebie to fakt, że w różnej sytuacji możesz użyć innego koloru pisania.
 
3. Wieczyste użytkowanie.
Niezaprzeczalnie to najważniejsza cecha pióra wiecznego. Jak sama jego nazwa wskazuje możesz go używać przez całe życie. Ba! Twoje dzieci, wnuki także. Standardowy długopis gdy przestaje pisać najczęściej ląduje w koszu. Twoje pióro nie, i nie tylko dlatego, że było droższe. Tutaj nigdy nie zabraknie tuszu. Długopisy będą ewaluować a wkłady do nich znikać z rynku, a Twoje pióro niezmiennie przyjmie każdy tusz.
 
NASZA REKOMENDACJA

Pióro wieczne STABILO EASYbuddy

Pióro wieczne STABILO EASYbuddy to pióro z uniwersalnym uchwytem stworzone z myślą o dziecięcej dłoni. Specjalnie zaprojektowany uchwyt wykonany z materiału antypoślizgowego jest wygodny w trzymaniu, co zapobiega zmęczeniu mięśni dłoni. Wyposażone w stalówkę o rozmiarze M. Specjalne okienko pozwala obserwować poziom zużycia naboju.

Więcej na stronie: http://www.scanner.com.pl/polecamy/ad/stabilo-easybuddy,385

 STABILO_LOGO Dystrybutor: Corex


4. Bądź eko.
Skoro Twoje pióro jest wieczne oznacza to tylko tyle, że nigdy nie wyrzucisz do kosza kolejnego wypisanego długopisu. Według EPA Amerykanie wyrzucają 1,6 miliarda jednorazowych piór/ długopisów rocznie. Społeczeństwo ma obsesję na punkcie wygody, która niestety idzie ręka w rękę z artykułami jednorazowymi.  
 
5. Zupełnie inne odczucie w dłoni.
W przeciwieństwie do chudych i plastikowych długopisów najczęściej używanych w biurze, pióra wieczne sprawiają, że masz wrażenie, iż stapiają się z Twoją dłonią. Te produkty najczęściej zanim trafią na rynek są dopieszczane do perfekcji nawet pod względem ergonomii pisania.
 
6. Pisanie piórem poprawia charakter pisma.
To argument, który według nas jest najważniejszy. Z czego wynika ta poprawa? Może z poczucia, że pióro wieczne to nie zwykły długopis? Może z tego, że trzymając je w ręce czujemy się lepiej, bardziej elegancko? Na pewno pisząc piórem, piszesz nie tylko ręką ale i głową, która zwalnia i stara się poprowadzić rękę z elegancją. Jeśli więc masz bałaganiarski charakter pisma i chcesz go poprawić, spraw sobie prezent w postaci fantazyjnego pióro, które może Cię zmotywować.
 
7. Uczysz się odpowiedzialności.
Wolisz wydać 100 złotych na sto długopisów, które prawdopodobnie stracisz, lub 100 zł. za jedno pióro, na którym Ci zależy? To trudna argumentacja, a wydawanie pieniędzy na pojedyncze pióro nie jest dla wszystkich. Pomyśl ile w każdej szufladzie, w schowku samochodowym, a nawet w śmietniku, znajduje się jednorazowych długopisów. Kupując ładne pióro, możesz nauczyć się je pilnowac o dbać o nie. 

8. Odręczne notatki pomagają w zapamiętywaniu. 

Tak, to prawda. Akt pisma ręcznego zmusza twój mózg do większej koncentracji. Dodatkowy wysiłek polegający na odręcznym zapisywaniu notatek pomaga cementować je w pamięci, a gdy robisz to wolniej niż pisanie na klawiaturze, przyspiesza naukę. 

 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad zakupem pióra weź pod uwagę, że najwięksi właśnie nim podpisywali swoje życiowe kontrakty. warto więc iść ich śladem. Dla przyjemności i sukcesów.

Wybrane ogłoszenia

Lubisz "bazgrolić" podczas rozmów telefonicznych? ...
Przepiękne mini zakreślacze od STABILO.
Papierowy Dizajn poszukuje pracownika!!
Idealne do szkoły, biura i domu.
Firma Smart Digital Media - właściciel marki INKdi ...
Przepiękna kolekcja szuflad do biura.
Portfolio tonerów marki PRISM znowu powiększone.
Torebka neoprenowa - MałpkaTorebka neoprenowa - Małpka
Sprzedam45,00 (sugerowana cena rynkowa) PLN
Kolorowa neoprenowa torebka dla dzieci. Idealna do ...
W ofercie firmy KMP PrintTechnik Polska pojawiły s ...
W ofercie firmy Leviatan-Poligrafia pokazały się n ...
Wysokiej jakości karteczki samoprzylepne marki Ban ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • PIAP prelegentem 9-tego Forum Marketingu Zintegrowanego

    Polska Izba Artykułów Promocyjnych organizacja branżowa zrzeszająca ponad 170 firm z branży upominków reklamowych po raz pierwszy weźmie udział jako prelegent w 9-tym Forum Marketingu Zintegrowanego organizowanym przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego. PIAP podczas wydarzenia zaprezentuje wystąpienie "To nie tylko gadżet, Jak skutecznie wykorzystać moc upominków reklamowych i skutecznie budować relacje".

    Więcej…  
  • Targi Jesienne - OSAA - Ruciane Nida

    25 października po raz drugi w tym roku wszystkie zrzeszone w sieci OSAA firmy miały możliwość zapoznać się z najnowszą ofertą największych dostawców w branży PBS. W odległym rejonie Polski - w przepięknej mazurskiej miejscowości Ruciane Nida wystawiło swoją ofertę 35 firm.

    Więcej…