Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Spółka NC Koperty rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1992 roku. Na początku produkując koperty osiągnęła pozycję lidera w naszej branży. Dziś, po zmianach własnościowych, w jej asortymencie znajdujemy dużo szerszą ofertę. Jaką? O tym rozmawiamy z Dyrektorem Marketingu i Sprzedaży w Spółce NC Koperty, Tomaszem Kisielewskim. 


scann.R.: Tomku, w tym roku NC Koperty obchodzi 25 lat swojej działalności.
Jak długo Ty działasz w firmie?

Tomasz Kisielewski: Pracę rozpocząłem we wrześniu 2000 roku. I tak oto zleciało 17 lat przygody i satysfakcji jakie mam przyjemność przeżywać z firmą i zespołem ludzi tworzących NC Koperty Sp. z o.o.

Jak oceniasz te 17 lat?

Staram się zawsze zapamiętywać pozytywne wydarzenia, ale były również momenty słabości, które motywowały mnie do innego spojrzenia i podjęcia działań. Per saldo to był bardzo dobry czas dla firmy – bez uszczerbku zakończyliśmy naszą obecność w Grupie Curtis 1000 Europe AG (poprzedni właściciel NC Koperty) i płynnie rozpoczęliśmy współdziałanie z Grupą Mayer. W nowych strukturach, od 2010 roku nastąpiło wiele inwestycji w park maszynowy, zmodernizowaliśmy zaplecze techniczne produkcji, poczynione zostały nakłady na optymalizację produkcji i nie tak dawno, chociaż to już prawie rok temu, przenieśliśmy się jako biuro handlowe do nowej, własnej siedziby w Człekówce pod Warszawą.

Powróćmy jednak do początków. Od czego zaczynaliście swoją działalność w branży, a co teraz oferujecie?

Główną dziedziną produkcji była i będzie dla nas produkcja kopert. Po przystąpieniu do Grupy Mayer przenieśliśmy produkcję kopert z arkusza do firmy Kuvert Polska i skoncentrowaliśmy się na produkcji rolowej. Widząc zmieniające się trendy i generalnie spadek sprzedaży kopert w Europie, podjęliśmy decyzję o pewnej dywersyfikacji sprzedaży w ramach posiadanych możliwości. Chcemy wykorzystywać potencjał produkcyjny wewnątrz Grupy Mayer stąd wprowadzenie do oferty ozdobnych produktów opakowaniowych, galanterii biurowej SOHO oraz toreb papierowych, których produkcja odbywa się w Polsce i jest dla nas obecnie priorytetem.Tomku, czy poszerzenie oferty to wynik digitalizacji korespondencji, czy potrzeba wprowadzenie czegoś zupełnie nowego?

Tak jak powiedziałem wcześniej trend spadkowy w odniesieniu do sprzedaży kopert widoczny jest w całej Europie. Oczywiście nie nastąpi nagle całkowite odejście od stosowania kopert, ale zmiana sposobu komunikacji, rozwój technologii oraz inne formy reklamy będą miały wpływ na zmniejszenie ich zużycia. My dysponując wiedzą i umiejętnościami chcemy rozwijać sprzedaż pokrewnych produktów i uzupełniać ofertę dla naszych Klientów.

Co dziś jest Waszym głównym i strategicznym asortymentem?

Z pewnością koperty pozostają ważnym produktem, w którego produkcji i sprzedaży chcemy pozostawać liderem. Jednak ostatnio dużo uwagi poświęcamy sprzedaży toreb papierowych. Pragniemy w krótkim czasie zdobyć z tymi produktami znaczącą pozycję na rynku, to jest obecnie nasz cel.

Wiem, że w związku z urodzinami szykujecie dużą akcję – czy możesz zdradzić szczegóły?

Planujemy w grudniu przeprowadzić dwie akcje. Jedna skierowana będzie do naszych obecnych Klientów, druga ma na celu zachęcić nowych Klientów do rozpoczęcia przy tej okazji współpracy z firmą NC Koperty.

Do kogo ją kierujecie i dlaczego szczególnie nowi klienci na niej skorzystają?

Pragniemy zmienić postrzeganie naszej firmy. Mamy mocną nazwę i dobre logo. Jednakże kojarzymy się głównie z kopertami, a jak powiedziałem zależy nam na rozwoju innych produktów. Dlatego pragniemy zainteresować jak największą rzeszę firm branży PBS naszą szeroką obecnie ofertą produktów opakowaniowych. A przy okazji zachętą do złożenia zamówienia i może rozpoczęcia lub powrotu do współpracy będą nagrody.

Kiedy akcja startuje a kiedy ma swój finał?

Nasze działania będą mieć miejsce w grudniu – od 1 do 27.12.2017.

25 lat to szmat czasu – czego możemy Wam życzyć z okazji urodzin?

Konsekwencji w działaniu na dalsze lata, zaangażowania i oczywiście zdrowia!

Tego więc życzę i dziękuję za rozmowę. 

Rozmawiała Daria M.Kostera


Wybrane ogłoszenia

Genialny produkt dla każdego. Idealne jako siedzis ...
Nowe produkty w ofercie KMP PrintTechnik Polska.
Piękne długopisy w delikatne kropki.
Pastele olejne o okrągłym przekroju, miękkie. Dosk ...
Firma Rafcom, w związku z rozwojem, poszukuje prac ...
Genialny, kolorowy zestaw dwustronnych pisaków.
PRISM to dynamiczna marka na rynku alternatywnych ...
W ofercie PRISM wprowadzono nowe modele tonerów.
Firma Rafcom, w związku z rozwojem, poszukuje prac ...
Tierra Group s.c. poszukuje pracownika do działu h ...
Plastyczna masa w stanie gotowym do użycia, twardn ...
Nowe tonery do drukarek marki Ricoh.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • IX Wielka Majówka OSAA

    Z Zarządem sieci OSAA, zrzeszonymi firmami oraz największymi dostawcami artykułów papierniczo-biurowo-szkolnych (było ich 42) spotkaliśmy się w przepięknym Hotelu Copernicus w Toruniu. Jak co roku nie zabrakło nagród i wyróżnień dla najlepszych. Wszystkich zebranych gości przywitał Prezes sieci OSAA - Sławomir Ćwiliński, który zachęcił wszystkich do zakupów, rozmów oraz wymiany informacji na temat wspólnych potrzeb. 

    Więcej…  
  • Jak uprzykrzyć atmosferę w pracy? Kilka sprawdzonych sposobów.

    Praca wielokrotnie to jak nasz drugi dom. Czy to dobrze? Oczywiście, pod warunkiem, że nie przenosimy do niej swoich domowych nawyków. Biuro to miejsce, w którym statystycznie spędzamy najwięcej swojego czasu (chyba, że zaliczasz się do szczęściarzy pracujących w domu), tak więc atmosfera w nim jest istotnym czynnikiem tego kim jesteśmy, jak się czujemy, tudzież jakie osiągamy efekty.

    Więcej…