Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Dla dzieci to ekscytujący czas przygotowań do zbliżającego się roku szkolnego. Dla rodziców może być to okres wyjątkowo intensywny pod względem finansowym. My podpowiadamy, na jakie wydatki powinniśmy być gotowi oraz jak dobrze zaplanować domowy budżet.

Wyprawka szkolna

Już w sierpniu zaczynamy kompletować wyprawkę szkolną. Kupujemy wówczas najczęściej tornister, pierwsze podręczniki, różne akcesoria, strój sportowy na wf, zeszyty. Dzieci uwielbiają zakupy nowych przyborów, tym bardziej, kiedy sklepy kuszą gadżetami z motywami znanymi z ulubionych bajek. Dlatego z jednej strony pamiętajmy o umiarze, a z drugiej zwracajmy uwagę na stosunek ceny do jakości wypatrzonego produktu. Pamiętajmy też, że często warto wydać nieco więcej na produkt lepszej jakości, by służył dziecku przez dłuższy czas. Nie zapominajmy jednak o rozsądku.

Największym wydatkiem przed rokiem szkolnym są zwykle podręczniki oraz tornister lub ? w przypadku uczniów starszych klas podstawówki czy gimnazjum ? plecak. Dla najmłodszych warto wybrać model najbezpieczniejszy dla kręgosłupa dziecka, pamiętając równocześnie, aby nie ulegać szybko zmieniającej się modzie na ulubione motywy, ponieważ prawdopodobnie będziemy musieli kupić nowy plecak w kolejnym roku. Najmniej z kolei wydamy na zeszyty, jednak w przypadku starszych dzieci warto zainwestować w grubsze bruliony z większą liczbą kartek, które zdecydowanie ułatwią naukę i powtarzanie materiału. Najwięcej wydadzą rodzice pierwszoklasisty, którzy będą od początku kompletować całą wyprawkę. Jeśli nie mamy jeszcze doświadczenia, warto poczekać na indywidualne ustalenia nauczyciela ? unikniemy wówczas wielu niepotrzebnych wydatków i chybionych zakupów.

Jak mądrze kupić wyprawkę szkolną?

Warto przede wszystkim robić ją z jakimś planem. Kupujmy tylko to, co na pewno jest niezbędne. Nie kuśmy się promocjami. Zawsze lepiej sprawdzić, czy ceny z tych promocji są rzeczywiście okazyjne. Znacznie korzystniej jest zrobić część zakupów na przykład w lipcu. Wtedy skorzystamy z niższych cen potrzebnych artykułów. Bardzo często markety podwyższają ceny w ?gorących? okresach, a klienci nieświadomie przepłacają.

Zanim więc wybierzemy się na zakupy zróbmy listę niezbędnych produktów. Artykuły szkolne dostępne są w sklepach cały rok, więc nie ma potrzeby robienia "zapasów". Wybierając droższe elementy wyprawki, sprawdzajmy ceny w innych sklepach, w tym także internetowych już podczas dokonywania wyboru w sklepie. Jeśli mamy możliwość, wcześniej obejrzyjmy artykuł osobiście, który chcemy kupić w sieci np w  sklepie stacjonarnym. Sprawdzenie na żywo, czy plecak ma odpowiednie wymiary a buty dobrze leżą, bardzo się przydaje. Później możemy zweryfikować ceny sklepów internetowych.

Jak finansujemy szkolne wydatki?

Skompletowanie szkolnej wyprawki to często bardzo duży wydatek w skali jednego miesiąca, dlatego warto już wcześniej dokładnie zaplanować zakupy. Nie zapominajmy o stworzeniu listy, dzięki której o niczym nie zapomnimy oraz uchronimy się przed kupowaniem pod wpływem impulsu. Jeśli mamy trochę wolnego czasu, dobrym sposobem może być porównanie cen potrzebnych akcesoriów
w różnych sklepach. Warto też zwrócić uwagę na różne rabaty i promocje, które zwykle pojawiają się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Koniec wakacji to szczególny moment ? jeszcze nie zapomnieliśmy o urlopowych wydatkach, a już musimy być przygotowani na posłanie dziecka do szkoły.

Na szczęście już kolejny rok trwa program ?Dobry start?. W tym roku zasady przyznawania świadczenia się nie zmieniają, jednak przypomnijmy zasady:

 

 

Co warto kupić?

Lista wyprawkowa do szkoły jest dość długa. W zależności od klasy, do której idzie latorośl potrzebne będą różne produkty. My wypunktujemy te, które muszą znaleźć się w tornistrze ucznia szkoły podstawowej a następnie ucznia starszego:

  1. Tornister
  2. Zeszyty w kratkÄ™, liniÄ™ oraz czyste
  3. Bloki rysunkowe
  4. Nożyczki
  5. Gumki do gumowania (Zwykła? Niezwykła? Czyli o gumowaniu słów kilka...)
  6. Worek na buty do przebrania w szkole
  7. Pudełko na II śniadanie
  8. Kredki 
  9. Mazaki
  10. Piórnik
  11. Plastelina
  12. Linijka, ekierka
  13. Cyrkiel
  14. Kalkulator
  15. Segregator lub teczki 
  16. Klej, taśma klejąca
  17. Farbki plakatowe
  18. Długopisy (Flexi trio pastel), ołówki
  19. Temperówka (Historia pewnej temperówki...)
  20. Podręczniki
  21. Okładki na książki i zeszyty.

 


Z grupy nożyczek:

Rapesco Nożyczki 21 Cm

 

Rapesco Nożyczki 21 Cm - zdjęcie 1

Opis produktu:
Ostrze nożyczek wykonane jest ze stali nierdzewnej a trzon oblany plastikiem. Nożyczki bardzo dobrej jakości wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Mają poręczny trzymak, dzięki któremu dopasowują się do dłoni. Nożyczki są bardzo dobrze naostrzone co daje lekkości w użytkowaniu. Przeznaczenie nożyczek jest wszechstronne można ich używać w biurze jak i w domu. Nożyczki występują w wersji dla lewo i prawo ręcznych to na pewno jest dużym plusem. Brzeszczot nożyczek jest długi na 25 cm

 


Z grupy bloków rysunkowych:

Blok rysunkowy GIMBOO

Blok rysunkowy GIMBOO, A4, 20 kart., 70gsm, mix kolorów, Bloki, Artykuły szkolne

Opis produktu:


 Z grupy linijek: 

LINIJKA KEYROAD, 20 CM, ELASTYCZNA, TĘCZOWA, ZAWIESZKA

Linijka KEYROAD, 20 cm, elastyczna, tęczowa, zawieszka, mix kolorów, Linijki, ekierki, kątomierze, Artykuły do pisania i korygowania

Opis produktu:

 


Z grupy eleganckich zestawów do szkoły:

Kolekcja MOJITO firmy Rozette

Opis kolekcji:

Przepiękna seria akcesoriów dla każdego utrzymana w kolorze mięty. W skład serii wchodzą: zeszyty, saszetki, piórniki, długopisy, notesy, karteczki samoprzylepne, breloki, magnesy. 

 

Kategoria: Wydarzenia - branża szkolna
Odsłony: 1717