Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Długopis jaki jest każdy widzi. Designerski lub prosty w swojej budowie, jednorazowy lub na wymienne wkłady, kolorowy lub niebieski, wymazywalny, kulkowy... jest też albo ze skuwką, albo na "klik" lub jak jeden z naszych czytelników przypomniał - wykręcany.

Wolimy klikacze

W ostatnich tygodniach pokusiliśmy się na badanie naszych preferencji. Wśród osób z branży oraz naszych fanów na facebook'u przeprowadziliśmy sondę, w której chcieliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie, które z długopisów najbardziej lubimy: Czy standardowe klikane? Czy może preferujemy te z zatyczką? A może wykręcane są dla nas najlepsze? Byliśmy przekonani, że opinie będą wyrównane. Okazało się jednak, że znaczna większość z nas preferuje długopisy klikane. Dlaczego? Być może dlatego, że są wygodniejsze, że jedną ręką można je obsłużyć? Może także dlatego, że zatyczki można zgubić a w najgorszym wypadku połknąć. 

Po co nam dziura w zatyczce?

Być może zaskoczyło cię Drogi Czytelniku nasze ostatnie stwierdzenie. Bo któż połyka zatyczki z długopisów? Ani one dobre, ani lekkostrawne... Oczywiście dane statystyczne nie powinny nas skłaniać do żartu. Okazuje się bowiem, że rocznie w Stanach Zjednoczonych umiera ponad 100 osób, które bawiąc się zatyczką długopisu nieopatrznie połknęło ją! 

To właśnie na te statystyki wynaleziono sposób, aby je zmniejszyć do minimum. Okazuje się, że tak trywialne w swojej prostocie rozwiązanie może ocalić życie niejednej osobie. Dziura w zatyczce - bo ona jest tematem naszych obecnych rozważań, to nie przypadkowy "wytwór' producentów artykułów piśmiennych. To przemyślany zabieg, który ma wiele zastosowań. Oczywiście oprócz faktu łatwiejszego zamykania długopisu i nie "czopowania" powietrza znajdującego się w zatyczce, dziura ma na celu także bardziej medyczne zastosowanie. 

Jak już wspomnieliśmy statystyki zza oceanu skłoniły twórców nowych długopisów do stworzenie, a nawet w ostatnim czasie powiększenia dziury na końcu zatyczki, aby uchronić mniej uważne osoby, lub po prostu dzieci przed uduszeniem. 

Okazuje się bowiem, że wiele z nas uwielbia wręcz podgryzać końcówki naszych długopisów. Robi to niemalże co druga osoba. Skubanie końcówki ołówków, zatyczki od długopisów to być może forma odstresowania, ale także niepohamowana potrzeba skubania czegokolwiek. Nudny wykład, stresujący egzamin, skupienie w trakcie pracy przy komputerze. Skuwka ląduje w naszych ustach przy różnych okazjach, a intensywne "żucie" może zakończyć się jej połknięciem.

Zdjęcie użytkownika Scann.R - najlepszy magazyn branży Papier Biuro Szkoła Zabawki.

Dziura zastosowana w większości zatyczek gwarantuje, że możemy się czuć poniekąd pewniej. Ma ona za zadanie zapewnić drożność dróg oddechowych, dzięki temu, że przez jakiś czas może się przez nią odbywać oddychanie. Oczywiście nie oznacza to, że w nagłych przypadkach połknięcia zatyczki, możemy być spokojni. Oczywiście pomoc nagła jest niezbędna. Dziurka jednak ma przedłużyć czas pomocy, jaka musi być nam udzielona. 

Wybierając więc artykuły piśmienne sugerujmy się także ich bezpieczeństwem. Poniżej prezentujemy sprawdzone produkty, w które warto zaopatrzyć chociażby nasze dzieci przed kolejnym rokiem szkolnym.


Trio DC Fashion

Trio DC Fashion

- ergonomiczny trójkątny kształt dwuczęściowa skuwka
- barwiony korpus i klip w kolorze tuszu
- dostępne kolory: niebieski, zielony, różowy, fioletowy, pomarańczowy
- wygodny obszar uchwytu do komfortowego pisania
- rozmiar końcówki: 1 mm.

Dystrybutor: Panta Plast Sp. z o.o.

 

 


 

Trio DC Tinted

Trio DC Tinted

- ergonomiczny trójkątny kształt dwuczęściowa skuwka
- barwiony korpus i klip w kolorze tuszu
- wygodny obszar uchwytu do komfortowego pisania
- rozmiar końcówki: 0,7 mm.

Dystrybutor: Panta Plast Sp. z o.o.

 

 

 

 


Trio DC TransparentTrio DC Clear

- ergonomiczny trójkątny kształt dwuczęściowa skuwka
- przeźroczysty korpus i klip
- wygodny obszar uchwytu do komfortowego pisania
- rozmiar końcówki: 0,7 mm.

Dystrybutor: Panta Plast Sp. z o.o.

 

  

 


Zamknij okno

 

DŁUGOPIS D.RECT 980 EKO NIEBIESKI 

Opis produktu:
- wymienny wkład LE 008
- niebieski
- długość linii pisania: 2000 m

Dystrybutor: Leviatan-Poligrafia

 

 

 

 

 


flexi1

Długopis Flexi

 

Niklowo-srebrna końcówka 0,7 mm odporna na uderzenia, wymienny wkład, wodoodporny  tusz o intensywnym, nieblaknącym kolorze. Długość linii pisania 1500 m. Nowa formuła atramentu i system jego spływu powoduje wrażenie niezwykłej lekkości pisania. Kod kreskowy na obudowie.

Minimalna ilość: 10
Pakowane po 10 sztuk(i)
Dystrybutor: Tadeo Trading
 
 
 
 
 
 

 WAŻNE

Jak podaje portal Mirror.co.uk, w 2007 roku 13-latek z Durham w Wlk. Brytanii zmarł po połknięciu skuwki. Jego matka powiedziała portalowi, że "zabezpieczenie" jest bezużyteczne, jeśli skuwki nie uda się szybko usunąć. Wydzieliny w tchawicy szybko blokują otwór, uniemożliwiając oddychanie, a sam kształt skuwki sprawia, że jest ona trudna do szybkiego wyciągnięcia z gardła.

Lepiej więc po prostu unikać namiętnego "żucia" zakończenia długopisu. A już na pewno nie należy tego robi w sytuacji, kiedy bujamy się intensywnie na fotelu

Wybrane ogłoszenia

Firma Smart Digital Media - właściciel marki INKdi ...
Nowy produkt marki CLEVERTON.
Dystrybutor art. biurowych i szkolnych poszukuje p ...
Pastele olejne o okrągłym przekroju, miękkie. Dosk ...
Nowe produkty w ofercie KMP PrintTechnik Polska.
INCOOD Sp. z o.o. Importer i dystrybutor artykułów ...
Daj się porwać niekończącej zabawie, która nigdy C ...
Firma specjalizująca się między innymi w dystrybuc ...
Genialny produkt dla każdego. Idealne jako siedzis ...
Dystrybutor art. biurowych i szkolnych poszukuje p ...
PRISM to dynamiczna marka na rynku alternatywnych ...
Firma Polcan poszukuje pracownika!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • ORLEN Paliwa nowym partnerem ActiveJet Team.

    ActiveJet Team pozyskał nowego - bardzo ważnego partnera - którym została spółka ORLEN Paliwa. Podpisanie umowy sponsorskiej ze spółką z GK ORLEN -  liderem hurtowej sprzedaży paliw  jest kolejnym krokiem do rozwoju zespołu. 

    Więcej…  
  • Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

    Już w 2025 r. 4 na 10 Polaków będzie miało ponad 50 lat. Z kolei w 2050 r. 1/3 społeczeństwa będzie mieć więcej niż 65 lat. W dobie starzenia się populacji, seniorzy, nazywani także pokoleniem Silver będą stanowić ważną grupę zawodową. Wymusza to na pracodawcach obowiązek zadbania o potrzeby starszej generacji pracowników, a te nie są mniejsze niż potrzeby Millenialsów czy Zetek. Zachowanie work-life balance, by móc łączyć pracę z rozwijaniem nowych zainteresowań, podnoszeniem kompetencji, opieką nad wnukami czy chęć pracy według elastycznego grafiku to coraz częściej wymieniane przez pracowników 50+ potrzeby. Praca w modelu elastycznym – tak zdaniem Mikomax Smart Office w przyszłości może wyglądać zawodowa rzeczywistość seniorów, jeżeli pracodawcy stworzą pod nią odpowiedni grunt. Jak? Poprzez wdrożenie strategii smart workingu.

    Więcej…