Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Długopis jaki jest każdy widzi. Designerski lub prosty w swojej budowie, jednorazowy lub na wymienne wkłady, kolorowy lub niebieski, wymazywalny, kulkowy... jest też albo ze skuwką, albo na "klik" lub jak jeden z naszych czytelników przypomniał - wykręcany.

Wolimy klikacze

W ostatnich tygodniach pokusiliśmy się na badanie naszych preferencji. Wśród osób z branży oraz naszych fanów na facebook'u przeprowadziliśmy sondę, w której chcieliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie, które z długopisów najbardziej lubimy: Czy standardowe klikane? Czy może preferujemy te z zatyczką? A może wykręcane są dla nas najlepsze? Byliśmy przekonani, że opinie będą wyrównane. Okazało się jednak, że znaczna większość z nas preferuje długopisy klikane. Dlaczego? Być może dlatego, że są wygodniejsze, że jedną ręką można je obsłużyć? Może także dlatego, że zatyczki można zgubić a w najgorszym wypadku połknąć. 

Po co nam dziura w zatyczce?

Być może zaskoczyło cię Drogi Czytelniku nasze ostatnie stwierdzenie. Bo któż połyka zatyczki z długopisów? Ani one dobre, ani lekkostrawne... Oczywiście dane statystyczne nie powinny nas skłaniać do żartu. Okazuje się bowiem, że rocznie w Stanach Zjednoczonych umiera ponad 100 osób, które bawiąc się zatyczką długopisu nieopatrznie połknęło ją! 

To właśnie na te statystyki wynaleziono sposób, aby je zmniejszyć do minimum. Okazuje się, że tak trywialne w swojej prostocie rozwiązanie może ocalić życie niejednej osobie. Dziura w zatyczce - bo ona jest tematem naszych obecnych rozważań, to nie przypadkowy "wytwór' producentów artykułów piśmiennych. To przemyślany zabieg, który ma wiele zastosowań. Oczywiście oprócz faktu łatwiejszego zamykania długopisu i nie "czopowania" powietrza znajdującego się w zatyczce, dziura ma na celu także bardziej medyczne zastosowanie. 

Jak już wspomnieliśmy statystyki zza oceanu skłoniły twórców nowych długopisów do stworzenie, a nawet w ostatnim czasie powiększenia dziury na końcu zatyczki, aby uchronić mniej uważne osoby, lub po prostu dzieci przed uduszeniem. 

Okazuje się bowiem, że wiele z nas uwielbia wręcz podgryzać końcówki naszych długopisów. Robi to niemalże co druga osoba. Skubanie końcówki ołówków, zatyczki od długopisów to być może forma odstresowania, ale także niepohamowana potrzeba skubania czegokolwiek. Nudny wykład, stresujący egzamin, skupienie w trakcie pracy przy komputerze. Skuwka ląduje w naszych ustach przy różnych okazjach, a intensywne "żucie" może zakończyć się jej połknięciem.

Zdjęcie użytkownika Scann.R - najlepszy magazyn branży Papier Biuro Szkoła Zabawki.

Dziura zastosowana w większości zatyczek gwarantuje, że możemy się czuć poniekąd pewniej. Ma ona za zadanie zapewnić drożność dróg oddechowych, dzięki temu, że przez jakiś czas może się przez nią odbywać oddychanie. Oczywiście nie oznacza to, że w nagłych przypadkach połknięcia zatyczki, możemy być spokojni. Oczywiście pomoc nagła jest niezbędna. Dziurka jednak ma przedłużyć czas pomocy, jaka musi być nam udzielona. 

Wybierając więc artykuły piśmienne sugerujmy się także ich bezpieczeństwem. Poniżej prezentujemy sprawdzone produkty, w które warto zaopatrzyć chociażby nasze dzieci przed kolejnym rokiem szkolnym.


Trio DC Fashion

Trio DC Fashion

- ergonomiczny trójkątny kształt dwuczęściowa skuwka
- barwiony korpus i klip w kolorze tuszu
- dostępne kolory: niebieski, zielony, różowy, fioletowy, pomarańczowy
- wygodny obszar uchwytu do komfortowego pisania
- rozmiar końcówki: 1 mm.

Dystrybutor: Panta Plast Sp. z o.o.

 

 


 

Trio DC Tinted

Trio DC Tinted

- ergonomiczny trójkątny kształt dwuczęściowa skuwka
- barwiony korpus i klip w kolorze tuszu
- wygodny obszar uchwytu do komfortowego pisania
- rozmiar końcówki: 0,7 mm.

Dystrybutor: Panta Plast Sp. z o.o.

 

 

 

 


Trio DC TransparentTrio DC Clear

- ergonomiczny trójkątny kształt dwuczęściowa skuwka
- przeźroczysty korpus i klip
- wygodny obszar uchwytu do komfortowego pisania
- rozmiar końcówki: 0,7 mm.

Dystrybutor: Panta Plast Sp. z o.o.

 

  

 


Zamknij okno

 

DŁUGOPIS D.RECT 980 EKO NIEBIESKI 

Opis produktu:
- wymienny wkład LE 008
- niebieski
- długość linii pisania: 2000 m

Dystrybutor: Leviatan-Poligrafia

 

 

 

 

 


flexi1

Długopis Flexi

 

Niklowo-srebrna końcówka 0,7 mm odporna na uderzenia, wymienny wkład, wodoodporny  tusz o intensywnym, nieblaknącym kolorze. Długość linii pisania 1500 m. Nowa formuła atramentu i system jego spływu powoduje wrażenie niezwykłej lekkości pisania. Kod kreskowy na obudowie.

Minimalna ilość: 10
Pakowane po 10 sztuk(i)
Dystrybutor: Tadeo Trading
 
 
 
 
 
 

 WAŻNE

Jak podaje portal Mirror.co.uk, w 2007 roku 13-latek z Durham w Wlk. Brytanii zmarł po połknięciu skuwki. Jego matka powiedziała portalowi, że "zabezpieczenie" jest bezużyteczne, jeśli skuwki nie uda się szybko usunąć. Wydzieliny w tchawicy szybko blokują otwór, uniemożliwiając oddychanie, a sam kształt skuwki sprawia, że jest ona trudna do szybkiego wyciągnięcia z gardła.

Lepiej więc po prostu unikać namiętnego "żucia" zakończenia długopisu. A już na pewno nie należy tego robi w sytuacji, kiedy bujamy się intensywnie na fotelu

Wybrane ogłoszenia

Przepiękne zestawy ślubne: torba, koperta, kartka ...
Pióro wieczne z uniwersalnym uchwytem.
Nowy zakreślacz w ofercie Tadeo Trading.
Nowości w ofercie Oxford dla uczniów liceum i stud ...
Kolorowa zabawa z kostkami papierowymi.
Przepiękne mini zakreślacze od STABILO.
Lubisz "bazgrolić" podczas rozmów telefonicznych? ...
Rozpocznij nowy rok z nowymi kolorami.
Papierowy Dizajn poszukuje pracownika!!
Portfolio tonerów marki PRISM znowu powiększone.
Przepiękne pastelowe torebki prezentowe.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • II Panel Dyskusyjny Biuro Plus za nami

    Dlaczego grupa biuroserwisowa organizuje tego typu wydarzenia? Skąd tak duża frekwencja na nich? Rynek PBS, poniekąd już dość precyzyjnie zdefiniowany, w kolejnych latach (nie)stety zmierzy się z wieloma przeszkodami, utrudnieniami ale i możliwościami. Wydaje się więc, że dialog branżowy jest potrzebny i z takim przesłaniem zorganizowany został II Panel Dyskusyjny Biuro Plus. 

    Więcej…  
  • Jak zdobyć pierwsze miejsce w wyszukiwarce?

    Dla wielu właścicieli prowadzących własną działalność gospodarczą, czy firm z branży MSP dużym wyzwaniem jest już założenie ciekawego i użytecznego serwisu internetowego. Takiego, który będzie wizytówką firmy: przedstawi jej profil, ofertę, sukcesy, zadowolonych klientów oraz ułatwi z nią kontakt.

    Więcej…