Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tym razem publikujemy Wam trochę porad o oryginałach (oryginalnych wkładach do urządzeń drukujących). Jak wiemy występują one często w kilku wydajnościach, a klient pyta co wybrać. Oto punkt widzenia Andrzeja Chołuj z firmy Allper.

- Kupując kasetę z tonerem, właściciele drukarek widzą oznaczenia A (wydajność standardowa) oraz X (wydajność zwiększona), ale wielu nie ma pewności, które tak naprawdę powinni kupować.

Termin "wydajność" odnosi się do wydajności wydruku stron, gdzie w przypadku wydajności zwiększonej kaseta z tonerem może wydrukować więcej przed koniecznością jej wymiany. Dokonując wyboru jeszcze na etapie zakupu urządzenia, musimy brać po uwagę nasze m.in. dzienne zapotrzebowanie co do ilości drukowanych stron. Decyzja zakupowa właściwej kasety z tonerem to wybór każdego z użytkowników drukującego mniej lub więcej, w domu czy też biurze.

Dla zobrazowania, przyjrzyjmy się standardowym i wysokowydajnym kasetom z tonerem dla konkretnego modelu popularnego ostatnio urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet Pro M227, do którego pasują kasety o oznaczeniach CF230A oraz CF230X.

CF230A – standardowa wydajność 1600 stron, cena zakupu OEM optymalnie niska – koszt wydruku jednej strony to jednak kilkadziesiąt groszy
CF230X – zwiększona wydajność 3500 stron, cena zakupu OEM optymalnie wysoka –  koszt wydruku jednej strony to tylko kilka do kilkunastu groszy.

Jak widać standardowa kaseta z tonerem – niższa wydajność, niższa cena początkowa, wyższy koszt za stronę a w przypadku wydajności zwiększonej - wyższa wydajność, wyższa cena początkowa, niższy koszt za stronę. Nie oznacza to wcale, iż zawsze najlepszym wyborem dla każdego będzie zakup zwiększonej wydajności. Tak jak wspomniałem wcześniej, należy przeanalizować nasze indywidualne zapotrzebowanie i dokonać wyboru na etapie zakupu urządzenia, co finalnie przełoży się na najniższy satysfakcjonujący nasz koszt wydruku za stronę przy określonym przyszłym budżecie na zakup materiałów lub wg. innych własnych kryteriów.


Wybrane ogłoszenia

Zupełnie nowy korektor w taśmie 15m.
Nowa oferta tonerów do drukarek marki Canon, Kyoce ...
Świetna zabawa dla maluchów.
Nowa kolorystyka w ofercie Leviatan-Poligrafia.
Pastelowa plastelina od JOVI.
Nowość w ofercie Asarto.
Długopis Errata w nowej odsłonie graficznej i kolo ...
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Piasek kinetyczny do zabawy oraz modelowania.
Przepiękna kolekcja Mikołaj torebek z brokatem.
Firma o ugruntowanej pozycji rynkowej w branży biu ...
Teraz ciasto-pianka dostępna w pojedynczych opakow ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Niewykorzystane dane w naszych firmach

    Według firmy analitycznej Gartner, średnio około 80% danych w firmach uznaje się za nieustrukturyzowane. Ale co to znaczy? Czym są te dane, które próbujemy uporządkować?   

    Więcej…  
  • V Polish Businesswoman Congress pod naszym patronatem

    Transformacja – nowe podejście do biznesu - pod tym hasłem odbędzie się kolejna edycja Polish Businesswoman Congress, które tym razem odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia. Jak co roku także portal scann.R wspiera to wydarzenie.

    Więcej…