Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tym razem publikujemy Wam trochę porad o oryginałach (oryginalnych wkładach do urządzeń drukujących). Jak wiemy występują one często w kilku wydajnościach, a klient pyta co wybrać. Oto punkt widzenia Andrzeja Chołuj z firmy Allper.

- Kupując kasetę z tonerem, właściciele drukarek widzą oznaczenia A (wydajność standardowa) oraz X (wydajność zwiększona), ale wielu nie ma pewności, które tak naprawdę powinni kupować.

Termin "wydajność" odnosi się do wydajności wydruku stron, gdzie w przypadku wydajności zwiększonej kaseta z tonerem może wydrukować więcej przed koniecznością jej wymiany. Dokonując wyboru jeszcze na etapie zakupu urządzenia, musimy brać po uwagę nasze m.in. dzienne zapotrzebowanie co do ilości drukowanych stron. Decyzja zakupowa właściwej kasety z tonerem to wybór każdego z użytkowników drukującego mniej lub więcej, w domu czy też biurze.

Dla zobrazowania, przyjrzyjmy się standardowym i wysokowydajnym kasetom z tonerem dla konkretnego modelu popularnego ostatnio urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet Pro M227, do którego pasują kasety o oznaczeniach CF230A oraz CF230X.

CF230A – standardowa wydajność 1600 stron, cena zakupu OEM optymalnie niska – koszt wydruku jednej strony to jednak kilkadziesiąt groszy
CF230X – zwiększona wydajność 3500 stron, cena zakupu OEM optymalnie wysoka –  koszt wydruku jednej strony to tylko kilka do kilkunastu groszy.

Jak widać standardowa kaseta z tonerem – niższa wydajność, niższa cena początkowa, wyższy koszt za stronę a w przypadku wydajności zwiększonej - wyższa wydajność, wyższa cena początkowa, niższy koszt za stronę. Nie oznacza to wcale, iż zawsze najlepszym wyborem dla każdego będzie zakup zwiększonej wydajności. Tak jak wspomniałem wcześniej, należy przeanalizować nasze indywidualne zapotrzebowanie i dokonać wyboru na etapie zakupu urządzenia, co finalnie przełoży się na najniższy satysfakcjonujący nasz koszt wydruku za stronę przy określonym przyszłym budżecie na zakup materiałów lub wg. innych własnych kryteriów.


Wybrane ogłoszenia

Pastelowa plastelina od JOVI.
Plecak smart na laptop shellPlecak smart na laptop shell
HityCena z VAT - 400,49 PLN
Nowy produkt w asortymencie marki PENMATE dystrybu ...
Firma Allper poszukuje pracownika na terenie Warsz ...
Wzorzyste taśmy tesapack® to wysokiej jakości taś ...
Nowość w ofercie Asarto.
Uniwersalna taśma do zaklejania kartonów.
Poszukiwany pracownik do firmy NM Revolution!!
Koperty A5 w 7 żywych kolorach.
Długopis Errata w nowej odsłonie graficznej i kolo ...
Kolorowe korektory w taśmie.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • KMP PrintTechnik Polska z prestiżową nagrodą za nowy asortyment

    21 października podczas XII edycji Forum IPBBS po raz kolejny nastąpił finał konkursu na najlepszy Produkt - Meeting Premiera. Do konkursu zgłoszony został najróżniejszy asortyment począwszy od tego najmniej skomplikowanego do naprawdę innowacyjnych produktów.

    Więcej…  
  • Spragnieni orzeźwienia?

    Dokładnie dwa tygodnie trwa kolejna akcja promocyjna marki Inqprint. Kampania, nazwana przewrotnie "Lato tusz tusz", tym razem gwarantuje wszystkim klientom, którzy spełnią określone warunki, kolejne gadżety na lato. Co tym razem przygotowała firma NM Revolution? O tym w artykule.

    Więcej…