Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tym razem publikujemy Wam trochę porad o oryginałach (oryginalnych wkładach do urządzeń drukujących). Jak wiemy występują one często w kilku wydajnościach, a klient pyta co wybrać. Oto punkt widzenia Andrzeja Chołuj z firmy Allper.

- Kupując kasetę z tonerem, właściciele drukarek widzą oznaczenia A (wydajność standardowa) oraz X (wydajność zwiększona), ale wielu nie ma pewności, które tak naprawdę powinni kupować.

Termin "wydajność" odnosi się do wydajności wydruku stron, gdzie w przypadku wydajności zwiększonej kaseta z tonerem może wydrukować więcej przed koniecznością jej wymiany. Dokonując wyboru jeszcze na etapie zakupu urządzenia, musimy brać po uwagę nasze m.in. dzienne zapotrzebowanie co do ilości drukowanych stron. Decyzja zakupowa właściwej kasety z tonerem to wybór każdego z użytkowników drukującego mniej lub więcej, w domu czy też biurze.

Dla zobrazowania, przyjrzyjmy się standardowym i wysokowydajnym kasetom z tonerem dla konkretnego modelu popularnego ostatnio urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet Pro M227, do którego pasują kasety o oznaczeniach CF230A oraz CF230X.

CF230A – standardowa wydajność 1600 stron, cena zakupu OEM optymalnie niska – koszt wydruku jednej strony to jednak kilkadziesiąt groszy
CF230X – zwiększona wydajność 3500 stron, cena zakupu OEM optymalnie wysoka –  koszt wydruku jednej strony to tylko kilka do kilkunastu groszy.

Jak widać standardowa kaseta z tonerem – niższa wydajność, niższa cena początkowa, wyższy koszt za stronę a w przypadku wydajności zwiększonej - wyższa wydajność, wyższa cena początkowa, niższy koszt za stronę. Nie oznacza to wcale, iż zawsze najlepszym wyborem dla każdego będzie zakup zwiększonej wydajności. Tak jak wspomniałem wcześniej, należy przeanalizować nasze indywidualne zapotrzebowanie i dokonać wyboru na etapie zakupu urządzenia, co finalnie przełoży się na najniższy satysfakcjonujący nasz koszt wydruku za stronę przy określonym przyszłym budżecie na zakup materiałów lub wg. innych własnych kryteriów.


Wybrane ogłoszenia

Urządzenie refabrykowane – fabrycznie nowe.
Szeroka i kolorowa oferta plecaków firmy HAMELIN.
Segregatory A4 w pastelowych kolorach.
Kompania Biurowa poszukuje handlowca!
Nowy produkt Flexi Abra - ścieralny.
Rozkładany kalendarz ścienny, drukowany na papierz ...
Mocny klej do wielu zastosowań.
Urządzenie refabrykowane – fabrycznie nowe.
Najszersza na rynku oferta breloków.
Nowe wkłady atramentowe.
Uniwersalne chusteczki do czyszczenia w opakowaniu ...
Niewielki kalendarz idealny do damskiej torebki.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Wiosenne nowości od ActiveJet

    Oferta ActiveJet powiększyła się o kolejne produkty do urządzeń drukujących marki Brother. Nowa seria tuszów AB-123BN, AB-123CN, AB-123MN, AB-123YN to świetna propozycja dla klientów indywidualnych. 

    Więcej…  
  • Gift Design nowym Członkiem PIAP

    Grono Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych w ostatnim czasie powiększyło się o kolejną, nową firmę Członkowską. Nowym Członkiem  PIAP została firma: Gift Design.

    Więcej…