Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przy zakupie komputera najczęściej ignorowanym elementem, zaraz obok klawiatury, jest myszka. Większość użytkowników próbuje właśnie w tych dwóch częściach szukać oszczędności. Podobne myślenie kieruje pracodawcą przy zakupie sprzętu do biura. Nawet drobne detale przy wyborze takiej budżetowej opcji mogą znacznie wpłynąć na komfort pracy i wydajność pracowników. Czym kierować się przy wyborze myszki, nie chcąc przy tym przepłacić?

Przewodowa, a może bez kabla?
 
Odpowiadając sobie na to pytanie musimy zastanowić się na jakim urządzeniu najczęściej pracujemy: na laptopie czy na komputerze stacjonarnym? Idealnym rozwiązaniem dla zabudowanego komputera jest mysz przewodowa. Kabel bez problemu przerzucimy przez przeznaczony do tego celu otwór w biurku i możemy mieć pewność, że wyczerpana bateria nie przerwie naszej pracy. Mysz taka również jest opcją najtańszą i zdecydowanie wystarczającą w biurze.
Do pracy przy laptopie czy notebooku zalecana jest natomiast nieco droższa mysz bezprzewodowa o niewielkich rozmiarach, którą w łatwy sposób będziemy w stanie przetransportować.
 
Sposób wykrycia ruchu
 
Odkąd myszki kulkowe stały się archaiczne, na rynku pojawiły się rozwiązania oparte na dwóch, różnych technologiach: optycznej i laserowej. Myszki optyczne znacząco odciążą nasz portfel i choć są nieco mniej dokładne, to różnice płynności są niezauważalne przy codziennej pracy.
 
Dots per inch
 
DPI (liczba punktów na cal) to miara czułości, określająca z jaką precyzją urządzenie jest w stanie oddać ruch dłoni. Odpowiednią wartością do pracy w biurze jest 1000DPI i przepłacanie za ten parametr mija się z celem.

AMY-003


Dopasowanie do dłoni
 
Oprócz właściwości związanych z elektroniką, w naszym urządzeniu trzeba zastanowić się jeszcze nad jego kształtem. Przedsiębiorca chcący zaopatrzyć w nie całe biuro, powinien wybrać myszki symetryczne, czyli takie z których bez problemu skorzysta osoba zarówno prawo, jak i leworęczna. Poszukując sprzętu dla siebie dobrym początkiem będzie zastanowienie się nad tym, z czego obecnie korzystaliśmy i jakie zauważyliśmy trudności przy dotychczasowej pracy. Na rynku znajdziemy myszki profilowane zarówno do prawej, jak i do lewej dłoni, zapewniające pełen komfort pracy.
W tym przypadku rozmiar ma znaczenie. Często podróżującym użytkownikom laptopów w transporcie sprawdzą się małe myszki, jednak na dłuższą metę praca z takim urządzeniem może męczyć. Mysz do pracy w biurze powinna być raczej większa, aby dłoń mogła na niej swobodnie spoczywać, co zdecydowanie zwiększa komfort.
 
Firma
 
Poszukując myszki idealnej – warto zajrzeć do naszej oferty. Znajdziecie tu myszki dla każdego - zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, uniwersalne i profilowane, o różnych kształtach i wielkościach. Dla osób korzystających z przycisków dedykowanych, ich wygodne rozmieszczenie pod kciukiem będzie dodatkowym atutem.
Korzystając z powyższych wskazówek możemy znacznie ułatwić sobie zadanie wybrania odpowiedniego sprzętu. Warto mieć również w pamięci, że myszkę komputerową wybieramy nawet na kilka najbliższych lat, więc gładkość jej pracy i wygodne ułożenie dłoni powinny być dla nas sprawami priorytetowymi.
 
Pełną ofertę myszek marki Activejet znajdziecie pod linkiem tu:
 

Wybrane ogłoszenia

Uniwersalna taśma do zaklejania kartonów.
Idealny produkt także dla mam :)
Plecak dla najmłodszych na wyprawy małe i duże.
Firma o ugruntowanej pozycji rynkowej w branży biu ...
Nowość w ofercie firmy Leviatan.
IGEPA Polska poszukuje doświadczonej osoby.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Przepiękna kolekcja Mikołaj torebek z brokatem.
Nowość w ofercie Asarto.
Nowość w ofercie firmy Leviatan-Poligrafia.
Świetna zabawa dla maluchów.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Jak zrobić płatek śniegu?

    W tym tygodniu, nauczymy Was jak wykonać dekoracyjne płatki śniegu z wykorzystaniem korków po winie, kleju oraz dekoracyjnej farby akrylowej z dodatkiem lakieru "glitter" marki JOVI.

    Więcej…  
  • Żelazna Ósemka wśród kwiatów do biura

    Kwiaty w biurze potrafią zdziałać cuda. Wiemy o tym nie tylko my, ale także firmy z naszej branży. Znamiennym przykładem jest pokazane na Fanpage'u KBK zdjęcie siedziby Interhurt w Zgorzelcu. Właśnie ono zainspirowało nas do napisania tego artykułu ku inspiracji pozostałych firm

    Więcej…