Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z różnych produktów zastanawiacie się jaka jest ich historia powstania? My bardzo często jesteśmy ciekawi, w jaki sposób ktoś stworzył swój międzynarodowy biznes i wypromował swoją markę. Dziś przedstawimy Wam historię marki ALPINO znanej głównie z artykułów dla dzieci.

Alpino jest częścią dużego konsorcjum o nazwie MASATS. Historia marki sięga 1933 roku kiedy to bracia Masats w swojej fabryce drewnianych zabawek postanowili po raz pierwszy poddać recyklingowi pozostałości z ich produkcji. Zastanawiali się jak wykorzystać wióry, których w wyniku produkcji było bardzo dużo i po pierwszych próbach rozpoczęli produkcję swoich pierwszych kredek i to był początek Alpino.

Po okresie niepewności gospodarczej w czasie wojny domowej, bracia Masats w 1942 roku postanowili wypromować swoją markę Alpino, dzięki czemu uzyskali ogromny rozgłos na rynku hiszpańskim. Tak szybki rozwój zadecydował, że już w roku 1946 przenieśli całą fabrykę do Barcelony. Od tego czasu rozwój marki, strategia komunikacji oraz powstawanie nowych produktów nabrało jeszcze większego tempa. Na rynku hiszpańskim marka Alpino od dawna króluje w szkołach i domach a dzieci uwielbiają wszystkie jej produkty. Wysoka jakość i ciągły rozwój sprawiają, że Alpino wychodzi poza granice swojego kraju. 

W Polsce produkty hiszpańskiej firmy znane są dzięki firmie Inter z Lędzin, która od wielu lat promuje markę w naszym kraju. Wśród dzieci i młodzieży cieszy się ona dużym uznaniem przede wszystkim ze względu na wysoką jakość i szerokość oferty.

Obecnie klasyczne kredki ołówkowe z wysokiej jakości grafitem odpornym na złamania są wizytówką marki ALPINO. Dostępne są one w wielu rodzajach opakowań. Firma Inter oferuje je w opakowaniach kartonowych 6/ 12/ 18/ 24/ 36 sztuk  oraz w tzw. ClassBoxach dedykowanych głównie pod szkoły i przedszkola. 

 

 Przez lata ALPINO rozwijało swoją działalność i obecnie w swojej  ofercie posiada również kredki ołówkowe do zadań specjalnych:

- kredki ołówkowe metaliczne METALIX AL000167, które dzięki specjalnemu grafitowi dają fantastyczny efekt na ciemnym tle

 

 

- kredki ołówkowe akwarelowe AQUALINE AL000130 (12szt) oraz AL000131 (24szt), dzięki którym gotowy rysunek za pomocą zwilżonego pędzelka zamieniamy w akwarelę

 

- kredki ołówkowe trójkątne TRI AL000128 (12szt) i AL000129 (24szt) oraz TRIMAX AL000343 (6szt) i AL000113 (12szt), które dzięki trójkątnemu uchwytowi kształtują prawidłowy nawyk trzymania palcami

                    

 

- kredki z grubym grafitem GIGANTE AL000680 oraz BABY AL000177 przeznaczone dla najmłodszych dzieci do nauki rysowania

 

- kredki ołówkowe dwustronne DOUBLE DOUBLE  AL000169 (12szt/24 kolory), które pozwalają oszczędzać miejsce w plecaku

 

Marka ALPINO wyróżnia się także bogatym asortymentem kredek woskowych. 

Klasyczne miękkie kredki woskowe DACSCOLOR dostępne są w opakowaniach kartonowych 8szt (DC000018), 12szt (DC050290), 18szt (DC050293) oraz 24szt (DC050295). Najważniejszą zaletą kredek Dacsolor jest ich trudna łamliwość oraz fakt iż nie brudzą rąk a zabrudzenia z ubrań „znikają” podczas zwykłego prania nawet w niskiej temperaturze i bez użycia odplamiacza.

 

Analogicznie do kredek ołówkowych firma Inter oferuje również kredki woskowe do zadań specjalnych:

- kredki woskowe DACS DA050260 (6szt), DA050290 (12szt), DA050293 (18szt), DA050295 (24szt), DA050300 (36szt), które można dowolnie ze sobą mieszać i uzyskiwać nowe kolory

- kredki woskowe trójkątne DACSTRIX DA000025 (12szt) i DA000027 (24szt), które dzięki trójkątnemu przekrojowi kształtują odpowiedni chwyt u najmłodszych dzieci

 

 

 

>>teraz w promocji

 

 

 

 

 

- kredki woskowe PLASTIALPINO PA00012 (12szt) i PA00004 (24szt), które można ostrzyć jak kredki ołówkowe

 

- kredki woskowe MAXIDACS DX050216 (15szt) o zwiększonej długości i grubości

 

- kredki woskowe do tkanin TEXTIL WAX PX000001 (12szt) do rysowania na koszulkach, czapkach, piórnikach itp.  – wykonany wzór wystarczy zaprasować żelazkiem aby utrwalić efekt

 

Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowania produktów jest dla marki Alpino priorytetem dlatego cały asortyment przed wprowadzeniem na rynek jest poddawany restrykcyjnym badaniom i testom. Wszystkie produkty Alpino spełniają europejską normę EN-71 określającą wymogi bezpieczeństwa dla zabawek, są przetestowane przez ekspertów toksykologów z EUROTOX ® oraz spełniają wymogi ACMI (The Art and Creative Materials Institute).

Produkty Alpino nie zawierają substancji alergennych pochodzących m.in. z jajka, mleka, mleczka kauczukowego, roślin strączkowych, orzechów i płatków zbożowych. Substancje te według AEP (Spanish Pediatrics Association ) i AEPNAA (Spanish Association of Food and Latex Allergic) są przyczyną powszechnych problemów związanych z alergiami.

Obecnie Alpino to nie tylko kredki ale szereg produktów kreatywnych takich jak :

 • PLASTELINA
 • FLAMASTRY
 • FARBY
 • MAKIJAŻE
 • MASY PLASTYCZNE
 • NOŻYCZKI
 • ZESTAWY KREATYWNE
 • KLEJE 

 


 

Analizując jakość produktów, bezpieczeństwo ich użytkowania oraz asortyment słusznym wydaje się używanie hasła marki ALPINO: 

ROZBUDŹ WYOBRAŹNIĘ SWOJEGO DZIECKA

Wybrane ogłoszenia

Gumki recepturki - różne rodzaje.
Firma RAFCOM poszukuje pracownika.
kalendarz na każdy dzień roku.
Nowy długopis marki Penmate w ofercie Tadeo-Tradin ...
Najnowsza oferta gumek i gumkotemperówek.
Nowy produkt w ofercie KMP PrintTechnik Polska.
Nowa oferta w marce KMP.
Najszersza na rynku oferta breloków.
Nowy komplet 12 marketów marki PENMATE.
2 kolory w jednym zakreślaczu.
Nowe wkłady atramentowe.
Firma Leviatan-Poliografia poszukuje handlowca.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Hit sezonu 2015

  BEYONCE, KATIE HOLMES, KENDALL JENNER, ALESSANDRA AMBROSIO oraz wiele innych celebrytek w tym sezonie jako biżuterię wybierają METALICZNE TATUAŻE. Po raz pierwszy wypromowane w Stanach Zjednoczonych na New York Fashion Week bardzo szybko zyskały uznanie także wśród polskich gwiazd. Pokochały je także wszystkie Polski.

  Więcej…  
 • Największe dylematy klientów ...

  Materiały eksploatacyjne alternatywne są tańsze. Są wysokiej jakości. Sprawdzone marki nawet przewyższają wydajnością tusze i tonery producentów drukarek. Czego więc najbardziej obawiają się klienci przy zakupie zamienników. Na to pytanie odpowiada nam Paweł Piórkowski, Dyrektor Zarządzający w firmie Rafcom.

  Więcej…