Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z różnych produktów zastanawiacie się jaka jest ich historia powstania? My bardzo często jesteśmy ciekawi, w jaki sposób ktoś stworzył swój międzynarodowy biznes i wypromował swoją markę. Dziś przedstawimy Wam historię marki ALPINO znanej głównie z artykułów dla dzieci.

Alpino jest częścią dużego konsorcjum o nazwie MASATS. Historia marki sięga 1933 roku kiedy to bracia Masats w swojej fabryce drewnianych zabawek postanowili po raz pierwszy poddać recyklingowi pozostałości z ich produkcji. Zastanawiali się jak wykorzystać wióry, których w wyniku produkcji było bardzo dużo i po pierwszych próbach rozpoczęli produkcję swoich pierwszych kredek i to był początek Alpino.

Po okresie niepewności gospodarczej w czasie wojny domowej, bracia Masats w 1942 roku postanowili wypromować swoją markę Alpino, dzięki czemu uzyskali ogromny rozgłos na rynku hiszpańskim. Tak szybki rozwój zadecydował, że już w roku 1946 przenieśli całą fabrykę do Barcelony. Od tego czasu rozwój marki, strategia komunikacji oraz powstawanie nowych produktów nabrało jeszcze większego tempa. Na rynku hiszpańskim marka Alpino od dawna króluje w szkołach i domach a dzieci uwielbiają wszystkie jej produkty. Wysoka jakość i ciągły rozwój sprawiają, że Alpino wychodzi poza granice swojego kraju. 

W Polsce produkty hiszpańskiej firmy znane są dzięki firmie Inter z Lędzin, która od wielu lat promuje markę w naszym kraju. Wśród dzieci i młodzieży cieszy się ona dużym uznaniem przede wszystkim ze względu na wysoką jakość i szerokość oferty.

Obecnie klasyczne kredki ołówkowe z wysokiej jakości grafitem odpornym na złamania są wizytówką marki ALPINO. Dostępne są one w wielu rodzajach opakowań. Firma Inter oferuje je w opakowaniach kartonowych 6/ 12/ 18/ 24/ 36 sztuk  oraz w tzw. ClassBoxach dedykowanych głównie pod szkoły i przedszkola. 

 

 Przez lata ALPINO rozwijało swoją działalność i obecnie w swojej  ofercie posiada również kredki ołówkowe do zadań specjalnych:

- kredki ołówkowe metaliczne METALIX AL000167, które dzięki specjalnemu grafitowi dają fantastyczny efekt na ciemnym tle

 

 

- kredki ołówkowe akwarelowe AQUALINE AL000130 (12szt) oraz AL000131 (24szt), dzięki którym gotowy rysunek za pomocą zwilżonego pędzelka zamieniamy w akwarelę

 

- kredki ołówkowe trójkątne TRI AL000128 (12szt) i AL000129 (24szt) oraz TRIMAX AL000343 (6szt) i AL000113 (12szt), które dzięki trójkątnemu uchwytowi kształtują prawidłowy nawyk trzymania palcami

                    

 

- kredki z grubym grafitem GIGANTE AL000680 oraz BABY AL000177 przeznaczone dla najmłodszych dzieci do nauki rysowania

 

- kredki ołówkowe dwustronne DOUBLE DOUBLE  AL000169 (12szt/24 kolory), które pozwalają oszczędzać miejsce w plecaku

 

Marka ALPINO wyróżnia się także bogatym asortymentem kredek woskowych. 

Klasyczne miękkie kredki woskowe DACSCOLOR dostępne są w opakowaniach kartonowych 8szt (DC000018), 12szt (DC050290), 18szt (DC050293) oraz 24szt (DC050295). Najważniejszą zaletą kredek Dacsolor jest ich trudna łamliwość oraz fakt iż nie brudzą rąk a zabrudzenia z ubrań „znikają” podczas zwykłego prania nawet w niskiej temperaturze i bez użycia odplamiacza.

 

Analogicznie do kredek ołówkowych firma Inter oferuje również kredki woskowe do zadań specjalnych:

- kredki woskowe DACS DA050260 (6szt), DA050290 (12szt), DA050293 (18szt), DA050295 (24szt), DA050300 (36szt), które można dowolnie ze sobą mieszać i uzyskiwać nowe kolory

- kredki woskowe trójkątne DACSTRIX DA000025 (12szt) i DA000027 (24szt), które dzięki trójkątnemu przekrojowi kształtują odpowiedni chwyt u najmłodszych dzieci

 

 

 

>>teraz w promocji

 

 

 

 

 

- kredki woskowe PLASTIALPINO PA00012 (12szt) i PA00004 (24szt), które można ostrzyć jak kredki ołówkowe

 

- kredki woskowe MAXIDACS DX050216 (15szt) o zwiększonej długości i grubości

 

- kredki woskowe do tkanin TEXTIL WAX PX000001 (12szt) do rysowania na koszulkach, czapkach, piórnikach itp.  – wykonany wzór wystarczy zaprasować żelazkiem aby utrwalić efekt

 

Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowania produktów jest dla marki Alpino priorytetem dlatego cały asortyment przed wprowadzeniem na rynek jest poddawany restrykcyjnym badaniom i testom. Wszystkie produkty Alpino spełniają europejską normę EN-71 określającą wymogi bezpieczeństwa dla zabawek, są przetestowane przez ekspertów toksykologów z EUROTOX ® oraz spełniają wymogi ACMI (The Art and Creative Materials Institute).

Produkty Alpino nie zawierają substancji alergennych pochodzących m.in. z jajka, mleka, mleczka kauczukowego, roślin strączkowych, orzechów i płatków zbożowych. Substancje te według AEP (Spanish Pediatrics Association ) i AEPNAA (Spanish Association of Food and Latex Allergic) są przyczyną powszechnych problemów związanych z alergiami.

Obecnie Alpino to nie tylko kredki ale szereg produktów kreatywnych takich jak :

 • PLASTELINA
 • FLAMASTRY
 • FARBY
 • MAKIJAŻE
 • MASY PLASTYCZNE
 • NOŻYCZKI
 • ZESTAWY KREATYWNE
 • KLEJE 

 


 

Analizując jakość produktów, bezpieczeństwo ich użytkowania oraz asortyment słusznym wydaje się używanie hasła marki ALPINO: 

ROZBUDŹ WYOBRAŹNIĘ SWOJEGO DZIECKA

Wybrane ogłoszenia

Tusze w butelkach do Epsona.
Urządzenia wielofunkcyjne marki United Bright, fab ...
Ołówek z popularnej serii Gwiazdki w wersji metali ...
Podręczny zestaw notesów i zakładek marki d.rect. ...
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Szeroka oferta etykiet samoprzylepnych w różnych r ...
Urządzenia wielofunkcyjne marki United Bright, fab ...
Kawa wygodnych opakowaniach o pojemności 250g
Nowy produkt w ofercie KMP PrintTechnik Polska.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
BLOCZEK D.RECT 75x75mm 9x25K MAGIC TODAY

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Nowa osoba w zespole Smart Digital Media

  Minął zaledwie niecały rok, jak na rynku pojawiła się firma Smart Digital Media Sp. z o.o. Sp.K.. W branży, która nie należy do najłatwiejszych. W sektorze, wydawać by się mogło, już podzielonym między największymi graczami. A jednak... Z mocnym akcentem, z perfekcyjnie dopracowanym wizerunkiem w Polsce pojawiła się nowa marka - INKDIGO.

  Więcej…  
 • Internet i nowe technologie zmieniają polski system edukacji.

  Kształtowanie kompetencji cyfrowych u dzieci można zacząć już w podstawówce. Nauka programowania nie tylko pozwala im rozwinąć logikę i kreatywność, lecz także jest korzystna z punktu widzenia przyszłości rynku pracy. Dlatego Fundacja Orange prowadzi rekrutację do dwóch programów edukacyjnych, w których łącznie 400 szkół podstawowych dostanie wsparcie finansowe i merytoryczne w nauczaniu programowania i robotyki. Takie lekcje prowadzi już kilkadziesiąt placówek w całej Polsce. Kolejne mogą zgłaszać się do końca kwietnia. 

  Więcej…