Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Ręcznie malowane zestawy na Pamiątkę I Komunii.

Polecamy

MEGA fajny produkt. Trzyma naprawdę mocno a stemplowanie daje fun.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nowe rozporządzenie z dnia 30.04.2019 r. w Dz. U. z 2019 r. poz. 820 i rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika skutkowały w zmianach przepisów w ustawie o VAT wprowadzających kasy online. 

Podobnie jak do tej pory, w ramach ulgi będzie można odzyskać 90% ceny netto (bez podatku) zapłaconej za kasę fiskalną, nie więcej jednak niż 700 zł. Natomiast zmianie uległy zasady korzystania z preferencji. I tak ulga przysługuje podatnikom rozpoczynającym prowadzenie ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Uprawnieni do niej są też ci, którzy rozpoczną rejestrowanie sprzedaży na kasie dobrowolnie, gdy wcześniej nie stosowali kas fiskalnych.

Na tym nie koniec. Z ulgi skorzystają bowiem także ci przedsiębiorcy, którzy kasy fiskalne już posiadają, niemniej zostali zobowiązani do wymiany starych urządzeń na kasy online. Obowiązek taki obejmuje m.in. mechaników, wulkanizatorów, właścicieli stacji paliw itd.
Ważne: Od 1 maja br. ulga na zakup kasy fiskalnej nie dotyczy kas z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii, ale wyłącznie kas online.

REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Nowość w ofercie firmy Leviatan-Poligrafia.
Teraz ciasto-pianka dostępna w pojedynczych opakow ...
Firma Polcan poszukuje pracownika.
Idealny produkt także dla mam :)
Firma Rafcom poszukuje pracowników.
Leviatan poszukuje pracowników.
Nowy produkt Flexi Abra - ścieralny.
Cutter marki SMART by Leviatan.
Firma Allper poszukuje pracownika na terenie Warsz ...
Poszukiwany handlowiec z Wielkopolski.
Firma o ugruntowanej pozycji rynkowej w branży biu ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Zamiast zabawek podaruj dziecku swoją uwagę – czy poświęcamy jej wystarczająco dużo?

    Nic tak nie cieszy dzieci jak wspólna zabawa z rodzicami. Jako rodzice, odpowiedzmy sobie jednak na pytanie: ile razy zdarzyło się, że nasza pociecha domagała się naszej uwagi, ale byliśmy zbyt zajęci pozornie ważniejszymi obowiązkami? W dobie chronicznego braku czasu, warto pamiętać, że wspólne chwile spędzone z dzieckiem, to najpiękniejszy prezent, jaki możemy mu podarować. Czy współcześni rodzice mają czas dla swoich dzieci?

    Więcej…  
  • Łódź i Kraków - kolejne Spotkania Regionalne już za nami

    W marcu odbyły się pierwsze spotkania z cyklu Regionalnych Spotkań Branżowych organizowanych przez Izbę Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej. Po warszawskiej edycji przyszedł czas na Łódź i Kraków.

    Więcej…