Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Mocny klej do wielu zastosowań.

Polecamy

Wysokiej jakości kredki w promocyjnej cenie.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nowe rozporządzenie z dnia 30.04.2019 r. w Dz. U. z 2019 r. poz. 820 i rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika skutkowały w zmianach przepisów w ustawie o VAT wprowadzających kasy online. 

Podobnie jak do tej pory, w ramach ulgi będzie można odzyskać 90% ceny netto (bez podatku) zapłaconej za kasę fiskalną, nie więcej jednak niż 700 zł. Natomiast zmianie uległy zasady korzystania z preferencji. I tak ulga przysługuje podatnikom rozpoczynającym prowadzenie ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Uprawnieni do niej są też ci, którzy rozpoczną rejestrowanie sprzedaży na kasie dobrowolnie, gdy wcześniej nie stosowali kas fiskalnych.

Na tym nie koniec. Z ulgi skorzystają bowiem także ci przedsiębiorcy, którzy kasy fiskalne już posiadają, niemniej zostali zobowiązani do wymiany starych urządzeń na kasy online. Obowiązek taki obejmuje m.in. mechaników, wulkanizatorów, właścicieli stacji paliw itd.
Ważne: Od 1 maja br. ulga na zakup kasy fiskalnej nie dotyczy kas z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii, ale wyłącznie kas online.

REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Nowa kolorystyka w ofercie Leviatan-Poligrafia.
Nowe długopisy ścieralne Flexi Abra.
MEGA fajny produkt. Trzyma naprawdę mocno a stempl ...
Długopis Errata w nowej odsłonie graficznej i kolo ...
Wzorzyste taśmy tesapack® to wysokiej jakości taś ...
Kolejny hit wśród długopisów wymazywalnych.
niewielki zszywacz ekologiczny marki PLUS.
Nowość w ofercie firmy Leviatan-Poligrafia.
Nowy produkt Flexi Abra - ścieralny.
Nowe produkty w ofercie Tadeo Trading.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Grzechy główne przy wypełnianiu CV

    Wiemy, że nasza branża nie narzeka na bezrobocie, a raczej na brak pracowników. Od kilku miesięcy usilnie, z większym lub mniejszym skutkiem, poszukiwani są handlowcy, osoby twórcze i ze świeżym spojrzeniem na biznes. Są też jednak tacy, którzy dzwonią do nas, że trafili na złe stanowisko. Że ich miejsce jest zupełnie gdzie indziej. Czemu ich tam nie zapraszają? Być może przyczyna tkwi w złym CV.
    Więcej…  
  • Prawdziwy kameleon w biurze

    Od 2006 roku już jest na naszym rynku. Już cieszy oko. Już ubarwia życie wielu osobom w biurach. O czym mowa? Oczywiście o marce HELIT.

    Więcej…