Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

EDP - Europejskie Stowarzyszenie Prasy Druku Cyfrowego (European Digital Press Association - EDP) ogłosiło, że Epson SureColor SC-F2000 otrzymało tytuł “Najlepszej drukarki do bezpośredniego druku na odzieży”, a Kozo Thin Paper uzyskał tytuł “Najlepszego medium bezklejowego”. Swoje nagrody EDP przyznaje corocznie urządzeniom i produktom za technologiczną innowacyjność wprowadzaną na rynek druku cyfrowego. Wyniki ogłaszane są podczas monachijskich targów FESPA.

Epson SureColor SC-F2000 to pierwsza w ofercie firmy drukarka do bezpośredniego drukowania na odzieży (ang. DTG Direct-To-Garment), jest to jednocześnie pierwszy w branży system, w którym głowica, atrament i obudowa zostały zaprojektowane i wykonane przez jednego producenta. Druk wykonywany jest dwoma zestawami atramentów: CMYK do białych ubrań i CMYK z dodatkowymi max. 4 białymi atramentami - do kolorowych. Biały atrament krąży stale w systemie, a jego skład zapobiega zatykaniu się dysz, zwiększając wydajność i gotowość do pracy.  Drukarka jest prosta w obsłudze, oferuje niskie koszty druku i eksploatacji. Dostarczana jest z Epson Garment Creator, oprogramowaniem z funkcją estymacji – przed drukiem - kosztu atramentu zużywanego do wykonania każdego nadruku. 

Epson Japanese Kozo Paper Thin to klasyczny orientalny papier stworzony przez Gary'ego Wornell’a. Oferuje on przejrzystość, doskonale nadaje się do grafik w stylu orientalnym, a także  do sztuki bardziej współczesnej czy druku na potrzeby dekoracji wnętrz m.in.  dekoracji inspirowanych japońską tradycją wytwarzania papierowych ścian działowych i okien. Miąższ wykorzystywany do otrzymywania tego papieru pochodzi z drzewa morwy papierowej (Kozo), który sprawia, że papier jest bardzo wytrzymały zarówno na mokro jak i na sucho. Struktura papieru jest również bardzo trwała i po zmoczeniu łatwo powraca do kształtu płaskiego arkusza w stanie suchym. 

Duncan Ferguson, europejski dyrektor działu Epson Pro Graphics, powiedział: „Nagrody EDP wskazują i wyróżniają innowacje istotne dla branży cyfrowego druku, jesteśmy więc szczególnie dumni, że w tym roku dwa nasze produkty zostały docenione. Co prawda w różny sposób, ale zarówno SureColor SC-F2000 jak i papier Kozo wskazują, że nieprzerwanie dostarczamy naszym klientom nowe produkty, umożliwiające im odkrywanie nowych możliwości na nowych rynkach.” 

 

Wybrane ogłoszenia

Firma Leviatan-Poliografia poszukuje handlowca.
Nowy komplet 12 marketów marki PENMATE.
Firma zrzeszona w Kompanii Biurowej poszukuje prac ...
2 kolory w jednym zakreślaczu.
Długopis Errata w nowej odsłonie graficznej i kolo ...
Gumki recepturki - różne rodzaje.
Szeroka i kolorowa oferta plecaków firmy HAMELIN.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
Wysokogatunkowa Arabika 100% ciemno palona.
Nowy produkt w ofercie Tadeo Trading.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Gdy Twoja dziewczyna kocha perfumy...

    O tym, że kobiety kochają perfumy wiedzą chyba wszyscy Panowie. O tym, że lubią przede wszystkim drogie i markowe - przekonali się nieliczni. A o tym, że można kobietę jeszcze w inny sposób zaskoczyć wie firma ROZETTE.

    Więcej…  
  • Drukarki Epson L355 do wygrania na plażowych warsztatach Nikona

    Na odpoczywających nad polskim morzem miłośników fotografii Nikon przygotował wiele atrakcji i niespodzianek. W miasteczku Nikona każdy będzie można przetestować wiele różnego sprzętu, w tym wytrzymałych aparatów, umożliwiających fotografowanie m.in. pod wodą – modeli Nikon 1 AW 1 oraz COOLPIX AW120, a także wybranych lustrzanek z serii D i lornetek.

    Więcej…