Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Produkcja i sprzedaż podrabianych i nielegalnych materiałów eksploatacyjnych nadal stanowi problem. Imaging Supplies Coalition szacuje, że na rzecz podrobionych produktów stracono około 3,5 mld dolarów w skali ogólnoświatowej. W odpowiedzi na te praktyki firma Xerox przeprowadziła stanowcze działania w zakresie egzekwowania praw znaków towarowych, aby chronić klientów przed ryzykiem otrzymania podrobionych produktów.

Xerox ściśle monitoruje zamówienia i dystrybucję swoich oryginalnych materiałów. W tym celu współpracuje z władzami rządowymi, aby zatrzymać sprzedaż podróbek. Ostatnie działania mające na celu zapobieganie takim sytuacjom obejmują:

Konfiskaty materiałów do produkcji tysięcy fałszywych wkładów Xerox w fabryce w Maroku, będących własnością i eksploatowanych przez importera/dystrybutora. Szacuje się, że cena detaliczna przekracza 2,5 mln USD. Właściciel fabryki znajduje się obecnie w areszcie, gdzie oczekuje na postawienie mu zarzutów.

Zajęcie setki podrobionych tonerów firmy Xerox, a także tysięcy wkładów i opakowań od sprzedawcy kopiarek i drukarek w Bombaju, których łączna wartość wynosi prawie 25 000 USD. Trwa postępowanie karne wobec właściciela firmy.

Dwa działania w regionie Antalya w Turcji. Władze skonfiskowały fałszywe produkty firmy Xerox i innych producentów wraz z akcesoriami służącymi do fałszowania np. płytami do druku, etykietami i materiałami do opakowań o szacunkowej wartości 1,2 mln USD. Kolejne działanie polegało na zamknięciu podrobionych wkładów do tonerów wymieszanych z oryginalnymi wkładami firmy Xerox w magazynie dostawcy, które następnie sprzedawano sprzedawcom detalicznym w południowej Turcji.

Oprócz udaremnienia działań związanych z produkcją podrobionych towarów, Xerox identyfikuje także sprzedawców, którzy oferują nielegalne wkłady wtórne — produkty, które wykorzystują oryginalny znak towarowy producenta — oraz podejmują zdecydowane działania, mające na celu zatrzymanie nielegalnego handlu. Broniąc praw własności intelektualnej, Xerox eliminuje błędną interpretację produktów u klientów końcowych. W ostatnim czasie egzekwuje się prawa znaków towarowych firmy Xerox w Rumunii i innych krajach rynków rozwijających się, co skutkuje usunięciem produktów naruszających te prawa oraz porozumieniem dotyczącym sprzedaży oryginalnych produktów Xerox.  

- Liczba awarii podrobionych wkładów jest bardzo duża, co skutkuje słabą jakością wydruków i kosztownym uszkodzeniem ważnych elementów drukarki - twierdzi Kevin Weaver, wiceprezes, Brand Protection Group, Xerox Supplies Business Group. - Działamy zdecydowanie i w dalszym ciągu będziemy walczyć, aby chronić naszych klientów i zatrzymać rozprzestrzenianie się podrabianych materiałów eksploatacyjnych.

Xerox chroni klientów na całym świecie kontrolując zapasy produktów w centrach dystrybucyjnych w celu potwierdzenia ich autentyczności i usunięcia podrobionych produktów z globalnego łańcucha dostaw. 

Klienci za pośrednictwem internetu w łatwy sposób mogą potwierdzić legalność posiadanych produktów Xerox stosując następujące praktyki:

Na stronie www.xerox.com klienci mogą wpisać numer seryjny z etykiety zabezpieczającej lub uwierzytelniającej i uzyskać natychmiastową weryfikację autentyczności produktu.  

Produkty firmy Xerox należy zawsze kupować bezpośrednio od firmy Xerox lub jej autoryzowanych sprzedawców.

Jeśli produkty firmy Xerox wydają się podejrzane, należy skontaktować się z  lokalnym oddziałem producenta, który bezpośrednio współpracuje z Brand Protection Group.

 

Wybrane ogłoszenia

Nowa kolorystyka w ofercie Leviatan-Poligrafia.
Alternatywa dla niszczarek.
Segregatory A4 w pastelowych kolorach.
Firma Leviatan-Poliografia poszukuje handlowca.
Firma RAFCOM poszukuje pracownika.
Piasek kinetyczny do zabawy oraz modelowania.
Nowy długopis marki Penmate w ofercie Tadeo-Tradin ...
Długopis Errata w nowej odsłonie graficznej i kolo ...
Nowe produkty w ofercie Tadeo Trading.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Plecak smart na laptop shellPlecak smart na laptop shell
HityCena z VAT - 400,49 PLN
Kolejny hit wśród długopisów wymazywalnych.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • ISO dla E-Smart Digital Media

    Z dniem 2 stycznia 2017 roku zaszły zmiany w firmie zajmującej się sprzedażą produktów marki Inkdigo. W związku z szybkim rozwojem oraz chęcią zwiększenia transparentności i profesjonalizmu w prowadzeniu biznesu, powstał E-SMART Digital Media Spółka Akcyjna. Jednocześnie informujemy, że Smart Digital Media Sp. Z o. o. Sp. Komandytowa będzie prowadzić swoją bieżącą działalność biznesową.

    Więcej…  
  • Zła komunikacja i nieufność między pracownikami utrudnia rozwój przedsiębiorcom

    Pracownicy ukrywają błędy, są zdemotywowani, czują, że ich zdanie nie ma znaczenia. Niechętnie oferują pomoc i zgłaszają własne pomysły, nie identyfikują się z firmą i nie znają jej celów, skarżą się na złą atmosferę w pracy. Wszystko to efekty deficytu kapitału społecznego, na które wskazują polskie firmy. Negatywne konsekwencje dotykają 95 proc. przedsiębiorstw w Polsce. Ich skutkiem jest mniejsza efektywność pracy oraz brak przepływu informacji w firmie. Niski poziom kapitału społecznego zagraża nie tylko kondycji przedsiębiorstw, lecz także krajowej gospodarce.

    Więcej…