Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W obecnych czasach praca zdalna nie jest już dla nikogo nowością. Wielu pracowników, którzy dotychczas musieli dojechać do biura, dziś wykonuje swoje obowiązki z domu. Co ciekawe, jak wynika z badania ManpowerGroup i HRlink, przy home office, w różnym zakresie, chciałoby pozostać na stałe 88% zatrudnionych. 

Jeśli czytasz ten artykuł, siedząc przed komputerem we własnym domu, to jesteś szczęściarzem. Zapewne po ponad rocznym przymusowym Home Office, już wiesz jak przygotować domowe biuro, jednak my pokażemy Ci co mieć powinieneś, a co jest zbędne w twojej domowej pracy.

Swój artykuł opieramy na 7-letnim doświadczeniu prowadzenia naszej redakcji właśnie z domu. Wprawdzie, poza ergonomią bardzo zwracamy uwagę na ekologię, więc nasze miejsce pracy ograniczamy do minimum jeśli chodzi o wyposażenie. 

Must have Home Office

Kalendarz książkowy, a nawet dwa

Mimo, że od lat mocno działamy w internecie, więc teoretycznie nic co wychodzi poza obsługę komputera i telefonu jest nam niepotrzebne, to i tak kalendarz książkowy to niezbędny produkt w ogarnięciu całego przedsięwzięcia jakim jest prowadzenie portalu branżowego. Dotychczas korzystaliśmy z kalendarza w formacie A5, z dniem na stronie, jednak wielość aktywności, jakie ostatnio są w naszym życiu spowodowały, że przerzuciliśmy się na kalendarz A4. I uwierzcie próbowaliśmy funkcjonować bez drukowanego kalendarza chcąc żyć w ideologii im mniej tym lepiej, jednak nie udało się, wiec kalendarz w pracy w domu to podstawa działalności. W tym roku (2022) skorzystaliśmy z oferty polskiego producenta - firmy AVANTI, w ramach oczywiście wsparcia rodzimego rynku.

Ciekawostka:

Kody kreskowe zaczynające się od 590 oznaczają Polskę. Kupując produkt z takim kodem myślimy, że powstał w Polsce, w polskiej firmie. Niestety, nie zawsze tak jest. Jeżeli spółka zagraniczna założy w Polsce „spółkę córkę z o.o.”, to może używać oznaczenia 590. Produkty mogą być w 100% wytworzone za granicą, a zysk z nich osiągnięty zostanie przetransferowany do kraju pochodzenia firmy. Sam podatek od zysku również w większości będzie zapłacony poza naszym krajem. Duże firmy stosują tzw. optymalizację podatkową, która ma na celu płacenie ich tam, gdzie są najniższe. Aby uniknąć kupowania produktów zagranicznych, należy sprawdzić producenta. Jeśli spółka ma w nazwie dopisek  „POLSKA”, to można być pewnym, że jest to „spółka córka” zagranicznego giganta.

 

Zatem pamiętajmy, aby wybierać produkty z kodem 590, jednocześnie sprawdzając producenta i napis „made in Poland” lub  „wyprodukowano w Polsce” na opakowaniu. To da nam pewność, że produkt jest polski.

Karteczki samoprzylepne

W naszej pracy to element niezbędny. Dla większego porządku, finały naszych konkursów oznaczamy właśnie za pomocą karteczek samoprzylepnych. Najlepiej, aby były one jak najbardziej kolorowe, bo to gwarantuje ich lepszą widoczność. Karteczki można przyklejać wszędzie - "przenosić" je w kalendarzu. Tak więc, gdy nie wykonamy danego zadania, nie musimy kreślić w naszym kalendarzu, a jedynie odkleić i przykleić karteczkę w inny dzień.

Karteczki, które rekomendujemy to marki TRES - ponownie polskiego producenta. 


Zakładki indeksujące TRES neon 20x50 4 kolory

Marka: Tres

Kod EAN: 5901878234120

 • Zakładki indeksujące papierowe tres 20 mm x 50.
 • Wysokiej jakości zakładki indeksujące zapewniające dużą wytrzymałość z możliwością wielokrotnego przyklejania i odklejania,
 • nie pozastawiające śladów. 


Artykuły piśmienne

Skoro mamy kalendarz i karteczki, to czymś po nich trzeba notować :) Długopis i kolorowe flamastry to niezbędny zestaw redakcyjny. W związku z tym, że często też kręcimy TikToki, kredki oraz ołówki zawsze leżą u nas na biurku. Zaznaczanie, notowanie, bazgrolenie podczas stresującej rozmowy telefonicznej - taki zestaw musi być na Twoim biurku :)

 


Zakreślacz SNOWMAN a'4 LP10

 

undefined

Kod EAN: 5901878234465

- Rodzaj: komplet
- Ilość sztuk w opakowaniu: 4
- Rodzaj końcówki: ścięta
- Grubość linii pisania: 1,0 - 4,4 mm
- Rodzaj tuszu: pigmentowy
- Nieblaknący
- Możliwość zmiany grubości linii pisania

 Fajny kubek na kawę :)

Kto z nas nie pija kawy? Są jeszcze tacy? No dobrze. Jeśli nie kawa, to na pewno herbata towarzyszy Ci każdego dnia. My zaraz po "odpaleniu" komputera zaparzamy sobie przepyszną kawę Vasso w kubku, który dostaliśmy od Biurosfera.pl  


Kawa ziarnista VASSO

 

 

Świeżo palona kawa ziarnista Vasso

Wicie, że wiele składników odżywczych zawartych w ziarnach kawy trafia do gotowego parzonego napoju. Zawierająca przeciwutleniacze i witaminy, takie jak ryboflawina, magnez i potas, kawa może pomóc złagodzić depresję, wspierać zdrowie serca i zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera, choroby wątroby i raka wątroby.

Dla wielu osób (to my) kawa jest pierwszym napojem spożywanym rano i gwarantuje im energię nawet na cały dzień. Dla niektórych kojący jest już zapach i smak kawy. Jeśli jesteś więc pozbawiony snu, wypicie filiżanki ulubionego naparu może pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym i gotowym do działania. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, filiżanka gorącej kawy może być najlepszym lekarstwem na ogrzanie duszy. Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, masz możliwość zamrożenia ulubionej kawy. Ponieważ na rynku dostępna jest szeroka gama smaków kawy, palenia i dodatków, wiele osób może dostosować swój napój do swoich preferencji. 

Temperówkę - najlepiej elektryczną

Działając aktywnie od ponad 20 lat w branży PBS oczywistym jest, że zwykłej temperówki używać nie będziemy. Nas interesują wyłącznie najlepsze produkty i takowym jest ta oto elektryczna temperówka marki RAPESCO. Na stałe podłączona do naszego komputera kablem USB, zapewnia nam szybkie i proste ostrzenie.Temperówka elektryczna RAPESCO

 

Szuflady na dokumenty

Sądziliśmy, że obejdziemy się bez tych produktów, jednak po jakimś czasie, gdy mimo wszystko na naszym biurku pojawiały się jakieś dokumenty, które przyszły pocztą, utrzymanie porządku nie było możliwe bez nich. Fajny zestaw z szufladami, do tego przybornik na długopisy/ markery w tym samym kolorze, nie tylko okazał się designerskim zestawem ale i praktycznym rozwiązaniem. 

Zestaw 3 półek TRES 3A srebrna

 

Marka: Tres

Kod EAN: 5901878230528

 • zestaw półek metalowych siatkowych
 • kolor srebrny
 • liczba szuflad: 3


Segregator

Według aktualnie obowiązujących przepisów dokumenty podatkowe, a są to m.in. PIT-y, deklaracje podatkowe, rachunki na podstawie, których podatnik skorzystał z ulgi podatkowej czy pocztowe lub elektroniczne potwierdzenia nadań dokumentów należy przechowywać przez 5 lat. Czas ten liczony jest od roku, którego dotyczy rozliczenie podatkowe.

Oczywiście coraz większej liczby dokumentów nie drukuje się na papierze, a stawia na bardziej ekologiczne i zajmujące mniej miejsca rozwiązanie: wydanie elektroniczne. Od jakiegoś czasu z powodzeniem funkcjonują np. e-faktury, w od zeszłego roku wprowadzono e-skierowania do lekarzy specjalistów. Czasy więc sprzyjają minimalizacji dokumentacji jaką musimy przechowywać, jednak nadal nie wyeliminujemy jej w 100 %. 

Przy prowadzeniu małej, jednoosobowej firmy, jeden segregator w zupełności wystarcza, aby się zmieścić. Dobrany kolorystycznie do naszego zestawu szuflad pięknie stworzy nastrój i dobry klimat do pracy. bardzo szeroką ofertę, szczególnie kolorystyczną ma na swoich wirtualnych półkach sklep Rabatowi.pl, który nie tylko ma te ofertę szeroką, ale także w bardzo dobrej cenie. 

undefined

 

Drukarka na czarną godzinę

Działając mocno w internecie byłam wręcz pewna, ze bez drukarki się obędę. Jednak po 4 latach działalności strony scanner.com.pl wybuchła pandemia, mój partner także rozpoczął pracę w domu. Jako, że to właściciel firmy, chyba trochę z pokolenia, gdzie wydruk to podstawa funkcjonowania, chcąc nie chcąc drukarka musiała się u nas pojawić. A i dobrze. Coraz większa liczba konkursów na naszej stronie i potrzeba wysyłki nagród spowodowały, że musieliśmy zacząć drukować etykiety wysyłkowe. Niewielka drukarka HP, którą zarekomendował nam portal toner-drukarki.pl, która daje możliwość wydruku przez wifi, nawet z telefonu, znacznie ułatwiła nam działania i uniezależniła nas od pomocy sąsiedzkiej. Poza tym przydała się także przy wyjazdach zagranicznych do dtuku różnego rodzaju paszportów covidowych i dowodów wszelakich, że możemy podróżować :)

 Drukowanie z telefonu

 

Papier do drukarki

Skoro mamy drukarkę to bez papieru staje się ona bezużyteczna. A skoro papier to tylko zakupiony w firmie RAFCOM.  Ich oferta w tym asortymencie cały czas się powiększa, więc warto pytać o kolejne nowości. 

 

Artykuły do czyszczenia monitorów i elementów elektrycznych

O sprzęt trzeba dbać, zwłaszcza ten drogi. Jeśli chcemy, aby służył nam jak najdłużej, po pierwsze czyśćmy go! Tak, on też się kurzy, brudzi i łapie, to, co znajduje się w domu. Drogi czytelniku - próbowałeś kiedyś odwrócić do góry nogami klawiaturę komputera? Jeśli nie - zrób to i potrzep nią trochę. Zobaczysz, co kryje się pod klawiszami :) To dlatego sprężone powietrze, spray do monitora oraz wilgotne chusteczki do elektroniki to podstawowy zestaw w domowym biurze. Dla pocieszenia dodam, że sprawdzają się one także w innych porządkach :) niekoniecznie sprzętu elektronicznego.


czyszczenie sprzętu elektronicznego, laptop, komputer, telewizor, tablet


Kosz na śmieci

Żyjemy w ideologii zero waste, więc za dużo w naszym koszu nie ląduje. Jednak jest on niezbędny przy naszym biurku. To do niego trafiają karteczki samoprzylepne z zrealizowanymi zadaniami :) Kosze, jak każdy mebel w naszym domu mogą być i praktyczne i ładne. My swój zamówiliśmy z szerokiej oferty kolorystycznej dostępnej w sklepie https://www.zielone-biuro.pl

 

 

 Zszywacz + zszywki

Ten produkt chyba ma każdy z nas. Zszywacz i zszywki czasem się przyda. W pracy biurowej, na domowym Home Office przede wszystkim wybierz sobie taki - ładny :) Pamiętaj - biuro domowe to miejsce, gdzie przede wszystkim musisz czuć się po domowemu. To nie korporacje i sztywne ramy a Twoje gniazdko, gdzie musi Ci towarzyszyć twórczość :) i miła atmosfera.

Zszywacz RAPESCO X5 do 25 kartek 24/6 pomarańczowy 

Marka: Rapesco

Kod EAN: 5018505035231

- poręczny, praktyczny i wymagający minimalnego wysiłku użytkownika
- oferuje zszywanie do 25 arkuszy (80 g/m2)
- na wzmocnione zszywki 26/6, 24/6
- zużywasz nawet 60% mniej wysiłku od użytkownika
- dostępny w gamie atrakcyjnych kolorów i wyprodukowany z materiałów wysokiej jakości
- 15 lat gwarancji

 


 

To najważniejsze elementy domowego biura. Po więcej bym już nie sięgała. Jeśli według Ciebie brakuje czegoś w naszym poradniku - napisz w komentarzu, co Tobie przydało się w pracy. Oczywiście w zależności od charakteru pracy, elementy wyposażenia mogą się różnić. My stworzyliśmy listę Must Have dla osób działających w mediach, marketingu, PR i sprzedaży.


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Polska marka artykułów czyszczących.
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Cienkopis do szkiców, pisania i kreślenia
Totalna nowość w marce ESCUELA!

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • "Bawimy się w wywiad" - czyli jak to robi się w HAMELIN

  Marka Oxford, Elba, Top 2000, Unilux - te marki z oferty firmy HAMELIN prezentowane były podczas kolejnej corocznej konferencji Biuro Plus. Tym razem jednak nasza rozmowa przyjęła zupełnie inną formę. 

  Więcej…  
 • Sensoryczne Halloween

  Amerykańskie Halloween wkradło się do kultury europejskiej czy nam się to podoba czy nie. Mimo odmiennego w naszej tradycji celebrowania przełomu października i listopada, wykorzystanie motywów potworów i strasznych dyń wydaje nam się ciekawe, ponieważ jest to kolejna opcja na świetną zabawę ze swoim dzieckiem 

  Więcej…