Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na temat pracy w domu toczy się wiele dyskusji. Eksperci nie są zgodni co do tego, czy jest to największa innowacja od czasu internetu, czy też najgorsza rzecz, jaka obecnie nam się przydarza. Istnieje mnóstwo sprzecznych badań wspierających obie strony. 

Statystyki statystykami, ale nasza redakcja pokusiła się na rozmowy z przedsiębiorcami, aby dowiedzieć się jak wyglądała ich osobista praca w domu. Oto, co mieli do powiedzenia i co powinieneś wiedzieć, jeśli myślisz o założeniu biura domowego:

(1) Ludzie nie wierzą, że faktycznie pracujesz

Oczywiście nie ma znaczenia, co myślą inni ludzie, skoro Ty wywiązujesz się ze swoich obowiązków. Niestety jesteśmy ludźmi i wszyscy jesteśmy podatni na osądzanie. 

 
Na szczęście dziś praca w domu jest bardzo często tak powszechna, że wszyscy Ci sceptycy, którzy podważali powagę takiej pracy, dziś też siedzą w domach. Niestety dotychczas, tzn do czasu pandemi ludzie uważali, że „elastyczny” harmonogram oznacza, że ​​tak naprawdę nie pracujesz zbyt dużo  lub jesteś dostępny do robienia różnych rzeczy w ciągu dnia. 
Obecnie najczęściej odczuwa się to ze strony swojej rodziny i przyjaciół, którzy odwiedzają Cię np w ciągu dnia. Rodzice, których odwiedzamy razem z naszym "przenośnym biurem" nieczęsto będąc już na emeryturze, dziwnie spojrzą na Ciebie, gdy zamykasz się w pokoju obok i właśnie prowadzisz telekonferencję.  
 

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli zaczniesz nazywać swoje domowe biuro „biurem”, możesz złagodzić ten efekt. Zmiana języka w celu odzwierciedlenia tradycyjnych norm pracy pomaga ludziom traktować Cię poważnie. Na przykład, jeśli masz połączenie z Zoom, mówisz wścibskiej osobie, która właśnie Ci przeszkodziła, że ​​„wchodzisz na spotkanie” i będziesz musiał zadzwonić do niej później.

Im bardziej szanujesz własne granice, tym bardziej inni będą to robić. Ale spodziewaj się, że ogólnie rzecz biorąc, ludzie z zewnątrz zakładają, że biuro w domu jest synonimem „niepracującego dzisiaj”.  

(2) Większość prac domowych spada na Ciebie

To niczyja wina. To nie jest celowe. I na pewno nie jest to zamierzone. Ale bycie w domu prowadzi do poczucia obowiązku wykonywania większej liczby prac domowych, ponieważ „technicznie” jesteś w domu (tak jak fizycznie, jesteś w domu). Mamy wrażenie, że w tej materii gorzej mają jednak kobiety. Zaczyna się od drobiazgów, takich jak kurier, który ma wpaść między 15:00 a 17:00. Obiad dla rodziny. Zabawa z dziećmi, zakupy. To nie jest duże obciążenie, jesteś przecież i tak w domu. Więc oczywiście będziesz główną osobą wykonującą te zadania. 

Niestety zanim się zorientujesz, staniesz się najważniejszą osobą we wszystkim - kończąc nawet na myciu naczyń, a przynajmniej ich wykładaniu ze zmywarki. To, co najgorsze jednak może Cię spotkać to mianowanie do roli opiekunki do dzieci, gdy szkoła ogłasza „ lockdown!” 

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego krzywego podziału pracy, dopóki nie będzie za późno. Przedsiębiorcy, z którymi rozmawialiśmy jednogłośnie nam doradzili: „Nie bójcie się powiedzieć nie. Nie mogę odebrać paczki od kuriera”, nawet jeśli możesz. 

Ustal z góry granice, że to Twój dzień pracy i nie masz dostępu do artykułów spożywczych, prania ani naczyń. 

(3) Dzieci będą wchodzić do pokoju, w którym prowadzisz rozmowy wideo.

To chyba najtrudniejszy element pracy w domu. Konsekwencje tego zależą oczywiście od Twojej branży oraz rozmówców. Jeśli pracujesz w bardziej konserwatywnej branży, przeszkadzanie dzieci może mieć negatywne konsekwencje.

Niektórzy klienci uznają to za „odstręczające” i „nieprofesjonalne”. Inni pomyślą, że Twój biznes nie jest „poważny”, uznając, że nie jesteś w stanie podjąć się „ważnej” (nie przeszkadzającej dzieciom) pracy. 

Na szczęście w naszej branży (biznes online) nikogo to nie obchodzi. Każdy pracuje w domu. Wszyscy odbieramy telefony w dresach, na zewnątrz, bez makijażu i (oczywiście) z dziećmi w tle.

Niektóre kobiety nawet karmią piersią rozmawiając przez telefon, więc nie muszą przerywać pracy. Ten element Home Office jest niesamowicie emancypujący, ale działa tylko wtedy, gdy jesteś świetny w swojej dziedzinie, a osoba po drugiej stronie połączenia nie ocenia cię po twoim wyglądzie, ale raczej po twoich wynikach. 

W wirtualnym świecie firm oraz przy obecnej sytuacji covidowej norma prowadzenia biznesu uległa zmianie. Obecnie odzwierciedla się realia prowadzenia firmy zamiast utrzymywać korporacyjną fasadę. Cenimy wydajność i zrealizowane wyniki ponad pokazanie się z wyprostowanymi włosami i marynarką. Ale nie wszystkie branże są tak postępowe.

Jeśli więc obawiasz się, że dzieci przeszkadzają ci w pracy, możesz wrócić do siedziby firmy lub lepiej się przygotować do systemu Home Office.


Rafcom9


(4) Twoje zdrowie się poprawia 

Powszechnie wiadomo, że dojazdy do pracy to jedna z najgorszych rzeczy dla zdrowia i produktywności. To jest szkodliwe dla twojej talii, zdrowia psychicznego, małżeństwa, produktywności, finansów, życia seksualnego i nie tylko.

Kiedy pracujesz w domu, masz kontrolę nad swoim czasem/ dietą. Możesz spać dłużej, ponieważ twoje biuro znajduje się w sąsiednim pokoju. Jesteś bardziej produktywny, ponieważ nie marnujesz godziny rano na nakładanie makijażu, wybieranie stroju i robienie obiadu.

Twoja talia kurczy się, ponieważ kontrolujesz swoją kuchnię (koniec z tortem urodzinowym w pokoju socjalnym, ponieważ jest godzina czternasta, a jest wtorek, a zasługujesz na to, że dotrzesz do godziny 14!). I możesz wycisnąć trening w ciągu 30 minut, które masz między telefonami, bez społecznego wstydu ze strony współpracowników za bycie „tą osobą”.

Praca w domu pozwala lepiej kontrolować swój czas i dietę w sposób, w jaki nie jest to możliwe w biurze. W rezultacie Twoje zdrowie i jakość życia znacznie się poprawią. 

(5) Firmowa samotność jest prawdziwa, ale można ją pokonać 

Nawet jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy lubią długie odcinki nieprzerwanego czasu w samotności, nadal jesteś na nią podatny. Niektórzy nazywają to „izolacją”, inni - samotnością.

Jakkolwiek to nazwiesz: jest to moment, w którym zdajesz sobie sprawę, że od kilku dni nie byłeś na zewnątrz ani nie widziałeś innego człowieka niż współmałżonek.

Prowadzi to do niezręczności społecznej, w której zapominasz, jak rozmawiać lub zachowywać się na przyjęciach z innymi normalnymi, niepracującymi w domu ludźmi. 

Społeczna niezręczność jest zabawna, ale izolacja emocjonalna nie. Trudno jest znaleźć ludzi, którzy rozumieją, jak to jest pracować w domu, i rozumieją emocjonalny rollercoaster, przez który przechodzisz danego dnia (i nie, twój współmałżonek się nie liczy).

Może sprawić, że poczujesz się naprawdę samotny i utkniesz w pewnego rodzaju samotni. Kluczem do przetrwania tego jest wyjście z domu. Dodatkowe plusy, możesz założyć inne ubrania niż dres. Następnym kluczem jest znalezienie ludzi takich jak ty. To wymaga czasu, ale posiadanie plemienia, które rozumie, jak to jest pracować dla siebie, chroni przed szkodliwymi skutkami izolacji, pozwalając ci wrócić do pracy. 

 (6) Rób to, co działa dla Ciebie

Nie słuchaj statystyk dotyczących pracy w domu. Dokonaj wyboru w oparciu o swoje szczególne okoliczności i osobiste usposobienie.

Jeśli jesteś kimś, kto rozwija się dzięki energii innych, praca w domu jest złym wyborem, niezależnie od wszystkich korzyści. Z drugiej strony, jeśli jesteś kimś, kto rozwija się dzięki obietnicy nieprzerwanego spokoju (i / lub czerpie przyjemność z kontrolowania swojego czasu), pokochasz pracę w domu. 

Chodzi o to, aby być uczciwym wobec siebie, jeśli chodzi o to, czego potrzebujesz i co jest najlepsze dla twojego zdrowia, zdrowia psychicznego i biznesu.  

Wybrane ogłoszenia

Ogromna paczka kredek
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Różne kształty, żywe kolory.
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Poszukujemy osoby chętnej dołączyć do naszego zesp ...
Totalny hit sprzedażowy!!
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • RafCom z branżą wrócili z Gran Canaria

    To był 7-dniowy, emocjonujący wyjazd dla 20 osób z naszej branży. Zapowiadany od ponad pół roku finał akcji promocyjnej firmy RafCom, w październiku zeszłego roku dobiegł końca. Wspomnienia październikowych dni w temperaturze + 35 stopni powracają jednak do dziś. 

    Więcej…  
  • Świętuj z Xerox 25-lecie Polcan

    Październik rozpoczynamy kolejną promocją. Tym razem marka XEROX dołączyła do jubileuszowych prezentów od firmy Polcan. 25 lat na rynku i być może dobijemy do 25 spektakularnych akcji promocyjnych w tym roku.

    Więcej…