Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ostatnio dość dużo piszemy o niszczarkach. A skoro i nich mowa, to nie możemy zapomnieć o ścinkach, które w wyniku ich pracy pozostają. Tak dużo też piszemy o ekologii. Nie dziwcie się więc, że powstał ten artykuł. Uważamy, że jeśli nie możesz poddać recyklingowi rozdrobnionego papieru, to co możesz z nim zrobić, poza wyrzuceniem go do kosza, aby nadać mu jeszcze co najmniej jeden użytek? My znaleźliśmy kilka jego zastosowań.

 
Niszczyć dokumenty trzeba. O tym pisaliśmy w artykule Powody, dlaczego należy niszczyć dokumenty drukowane. Co jednak zrobić z masą "zmielonego", poucinanego papieru?
Mamy dla Was kilka sugestii.

1. Użyj go jako materiału do pakowania. Może amortyzować kruche, cenne przedmioty podczas ich przechowywania lub w ruchu. Nie musisz wkładać go bezpośrednio do pudełka, jeśli nie chcesz, żeby był w nim bałagan, możesz po prostu zapakować go w małe woreczki i włożyć je do pudełka. W Chinach ta metoda jest stosowana od lat, ponieważ jest nie tylko tańsza, ale również rozdrobniony papier może dotrzeć do węższych przestrzeni.

2. Umieść go pod kuwetą dla kotka. Ponieważ koty lubią głębokość, może dodać trochę głębi do kuwety, co oznacza, że ​​będziesz musiał zużywać mniej ściółki. Uwaga, nie zapominaj, że niektóre materiały papierowe i atramentowe mogą być toksyczne dla niektórych zwierząt. Przed użyciem upewnij się, że twoje zwierzę lub inne zwierzęta są w porządku z materiałami. Upewnij się również, że te zwierzęta nie lubią jeść papieru.

3. Luźno włóż go do pustych rolek papieru toaletowego lub pokrój rolki ręcznika papierowego, aby zrobić podpałkę lub rozpałkę. Jeśli masz piec na drewno, możesz również użyć rozdrobnionego papieru jako rozpałki. Zaoszczędzi ci to dużo czasu i energii, ale działa doskonale w porównaniu z użyciem małych kawałków drewna. Mieszając rozdrobniony papier z drewnem, możesz również przyspieszyć spalanie drewna.

4. Zrób więcej papieru. Poniższy film pokazuje, jakie to proste, jeśli masz odpowiednie narzędzia. (Wskazówka: w filmie używają ręczników papierowych, które potem zostałyby wyrzucone. Spróbuj użyć starego bawełnianego szalika zamiast ręczników papierowych, które można prać i używać ponownie).


  

 5. Włóż je do nieprzezroczystego wazonu, aby jedwabne kompozycje kwiatowe pozostały na miejscu.

6. Przekaż je do schroniska dla zwierząt, gdzie mogą go użyć jako ściółki, ale najpierw zadzwoń, aby upewnić się, że go potrzebują.

7. Używaj jako wypełniacza do toreb na prezenty.

8. Używaj go jako warstwy ściółki lub jako kompost. Działa to najlepiej w przypadku zwykłego białego papieru lub gazety. Papier kolorowy lub błyszczący nie zepsuje się tak łatwo. Możesz również uczynić go swoim ogrodowym łóżkiem do warzyw. Wystarczy zmoczyć rozdrobniony papier, a stanie się on solidną podstawą dla nich. A może chcesz go użyć jako podłoża do uprawy fasoli i grochu, które zatrzymują wodę? Ty też możesz to zrobić.

9. Zrób glinę papierową. Poniższy film pokazuje, jak zrobić rozdrobnioną glinę papierową, którą można ręcznie formować lub stosować w formach.


  

 

10. Jeśli nie chcesz nic z tym robić, zaoferuj to na "śmieciarka jedzie" na Facebooku. Mogą być inni, którzy mogą tego "produktu" chcieć z jakiegoś powodu.

 


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Tierra Group poszukuje handlowca!
Idealne dla najmłodszych
Podręczna drukarka etykiet
Polska marka artykułów czyszczących.
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
5 kolorów zabawy.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Ogromna paczka kredek
Kredki woskowe do różnych powierzchni

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Sklejeni w kolor

    Taśma klejąca to jeden z domowych i biurowych niezbędników. Przydaje się zawsze gdy trzeba coś szybko zakleić, naprawić rozdartą stronę w książce, uratować zniszczony dokument albo zapakować paczkę. Dostępnych jest wiele wariantów taśm, które spełniają różnorodne wymagania i nadają się do wielu, także niestandardowych zadań. Nowe cechy i właściwości pozwalają na zastosowanie taśmy w zupełnie nowy sposób – nie zawsze ten najbardziej oczywisty.

    Więcej…  
  • Najciekawsze Zabawki Roku 2018

    Już w kwietniu poznamy najciekawsze Zabawki Roku i akcesoria dla dzieci wyróżnione tytułem Nagroda Rodziców. Najbardziej prestiżowe odznaczenia w branży dziecięcej przyznają dziennikarze i eksperci. Wiosenna edycja to prezentacja propozycji zabaw na dworze. I sporo podpowiedzi prezentów na komunie i Dzień Dziecka. W konkursie Nagroda Rodziców nagradzane są z kolei najbardziej przydatne produkty do opieki i pielęgnacji dzieci, a to pomysł na prezent dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców.

    Więcej…