Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ostatnio dość dużo piszemy o niszczarkach. A skoro i nich mowa, to nie możemy zapomnieć o ścinkach, które w wyniku ich pracy pozostają. Tak dużo też piszemy o ekologii. Nie dziwcie się więc, że powstał ten artykuł. Uważamy, że jeśli nie możesz poddać recyklingowi rozdrobnionego papieru, to co możesz z nim zrobić, poza wyrzuceniem go do kosza, aby nadać mu jeszcze co najmniej jeden użytek? My znaleźliśmy kilka jego zastosowań.

 
Niszczyć dokumenty trzeba. O tym pisaliśmy w artykule Powody, dlaczego należy niszczyć dokumenty drukowane. Co jednak zrobić z masą "zmielonego", poucinanego papieru?
Mamy dla Was kilka sugestii.

1. Użyj go jako materiału do pakowania. Może amortyzować kruche, cenne przedmioty podczas ich przechowywania lub w ruchu. Nie musisz wkładać go bezpośrednio do pudełka, jeśli nie chcesz, żeby był w nim bałagan, możesz po prostu zapakować go w małe woreczki i włożyć je do pudełka. W Chinach ta metoda jest stosowana od lat, ponieważ jest nie tylko tańsza, ale również rozdrobniony papier może dotrzeć do węższych przestrzeni.

2. Umieść go pod kuwetą dla kotka. Ponieważ koty lubią głębokość, może dodać trochę głębi do kuwety, co oznacza, że ​​będziesz musiał zużywać mniej ściółki. Uwaga, nie zapominaj, że niektóre materiały papierowe i atramentowe mogą być toksyczne dla niektórych zwierząt. Przed użyciem upewnij się, że twoje zwierzę lub inne zwierzęta są w porządku z materiałami. Upewnij się również, że te zwierzęta nie lubią jeść papieru.

3. Luźno włóż go do pustych rolek papieru toaletowego lub pokrój rolki ręcznika papierowego, aby zrobić podpałkę lub rozpałkę. Jeśli masz piec na drewno, możesz również użyć rozdrobnionego papieru jako rozpałki. Zaoszczędzi ci to dużo czasu i energii, ale działa doskonale w porównaniu z użyciem małych kawałków drewna. Mieszając rozdrobniony papier z drewnem, możesz również przyspieszyć spalanie drewna.

4. Zrób więcej papieru. Poniższy film pokazuje, jakie to proste, jeśli masz odpowiednie narzędzia. (Wskazówka: w filmie używają ręczników papierowych, które potem zostałyby wyrzucone. Spróbuj użyć starego bawełnianego szalika zamiast ręczników papierowych, które można prać i używać ponownie).


  

 5. Włóż je do nieprzezroczystego wazonu, aby jedwabne kompozycje kwiatowe pozostały na miejscu.

6. Przekaż je do schroniska dla zwierząt, gdzie mogą go użyć jako ściółki, ale najpierw zadzwoń, aby upewnić się, że go potrzebują.

7. Używaj jako wypełniacza do toreb na prezenty.

8. Używaj go jako warstwy ściółki lub jako kompost. Działa to najlepiej w przypadku zwykłego białego papieru lub gazety. Papier kolorowy lub błyszczący nie zepsuje się tak łatwo. Możesz również uczynić go swoim ogrodowym łóżkiem do warzyw. Wystarczy zmoczyć rozdrobniony papier, a stanie się on solidną podstawą dla nich. A może chcesz go użyć jako podłoża do uprawy fasoli i grochu, które zatrzymują wodę? Ty też możesz to zrobić.

9. Zrób glinę papierową. Poniższy film pokazuje, jak zrobić rozdrobnioną glinę papierową, którą można ręcznie formować lub stosować w formach.


  

 

10. Jeśli nie chcesz nic z tym robić, zaoferuj to na "śmieciarka jedzie" na Facebooku. Mogą być inni, którzy mogą tego "produktu" chcieć z jakiegoś powodu.

 


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Farby pakowane po 500 ml.
Poszukiwany handlowiec na rynek tradycyjny do obsł ...
Nowość marki RAPESCO.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Najszersza na rynku oferta torebek jednokolorowych ...
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Poszukiwany/ poszukiwana!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Bo warto pomagać...

    Przez jednych zwany mekką alpinistów, Nepal to kraj, w którym edukacja to niezmierzone pole do doskonalenia i rozwoju. Droga do wykształcenia zdaje się być tutaj porównywalna ze dobyciem Mont Everest. Na 29 mln ludzi zamieszkujących Nepal, około 35% to analfabeci.

    Więcej…  
  • Wynagrodzenie w branży PBS

    Ile zarabiają twoi koledzy po fachu? Czy twoja pensja jest adekwatna do tego, co proponuje rynek pracy? Czy nastroje w branży wśród pracowników są dobre? Czy narzekają na swoją pracę?

    Więcej…