Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.

Polecamy

Kredki Colorpeps Monster trójkątne 24 kol MAPED

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Home office, czyli biuro domowe, stało się popularnym sposobem pracy w czasie pandemii koronawirusa. Część z nas spotkała się już wcześniej z możliwością pracy z domu, choć najczęściej nie w pełnym wymiarze godzin. Dla niektórych jest to całkowita nowość. Podpowiadamy, w jaki sposób zorganizować dzień pracy, aby uzyskać jak najlepsze efekty, jednocześnie dbając o dobre samopoczucie.

Stwórz odpowiednie miejsce od pracy

Wybierz miejsce, które przeznaczysz wyłącznie do pracy. Nie musi to być cały pokój, wystarczy spokojny kącik. Najlepiej, żeby był uporządkowany, miał odpowiednie oświetlenie, był wygodny, i co najważniejsze, pozwalał Ci się skoncentrować. Jeśli masz problemy z koncentracją, nie jest dobrym pomysłem praca w salonie, jadalni lub kuchni, które zwykle są miejscem interakcji ze wspołlokatorami i rodziną.

Jeśli nie masz innego wyjścia innego, możesz użyć słuchawek. Warto również odbyć rozmowę z domownikami i poprosić, by w danych godzinach nie przeszkadzali Ci w pracy. Sprawdź, czy wybrana przestrzeń ma dobry sygnał z Internetu i telefonu komórkowego, dzięki czemu nie będziesz musiał ciągle się poruszać.


REKLAMA


Zadbaj o cyberbezpieczeństwo

Korzystając z komputera w biurze, często firma odpowiada za odpowiednie zabezpieczenie sieci przed potencjalnym atakiem hakerów. W domu korzystamy z własnego Internetu, a czasem również z prywatnego sprzętu. Pobierz dobry program antywirusowy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się instalacja rozszerzenia wirtualnej sieci prywatnej do przeglądarki, na przykład VPN Chrome, jeśli korzystamy z Google.

Dzięki temu, nasza prawdziwa lokalizacja i adres IP komputera zostaną ukryte, co uniemożliwi ryzyko wycieku poufnych danych. Co więcej, roszerzenie automatycznie przenosi nas na bezpieczeniejszą wersję https witryny, którą przeglądamy.


REKLAMA

 Biuro i firma na Ceneo


 

Podtrzymaj motywację do pracy

Praca z domu oznacza, że najczęściej jesteś panem swojego losu. Łatwo jednak o rozproszenie uwagi, co przekłada się na rozwleczenie czynności służbowych w czasie. W efekcie często poświęcamy więcej godzin na daną czynność, niż gdybyśmy robili to w biurze. Aby tego uniknąć, konieczne jest ustalenie harmonogramu pracy i odpoczynku. Praca w domu nie może oznaczać w praktyce, że jesteś dostępny 24 godziny na dobę, aby odbierać wiadomości i telefony z pracy. Zdefiniuj plan dnia, aby rozpocząć pracę. Określ również przerwy na zjedzenie posiłków lub po prostu przerwy w pracy, które są absolutnie niezbędne.

Aby zweryfikować, czy wybrany harmonogram jest odpowiedni, ustal również cele pracy. Jeśli osiągniesz dany cel w zaplanowanym czasie, oznacza to, że jesteś na dobrej drodze. Jeśli Ci się nie uda, spróbuj przedłużyć dzień służbowy o godzinę, ale staraj się jednak nie przekraczać standardowego etatu ośmiu godzin dziennie i nie rezygnować z chwil odpoczynku.

Zadbaj o zdrowie

Biuro to przestrzeń specjalnie stworzona do pracy, która musi spełniać normy BHP. W domu musisz samodzielnie zadbać o optymalne warunki, takie jak oświetlenie odpowiednie dla oczu, temperatura powietrza, wygodne krzesło. Postaraj się dobrać odpowiednią wysokość stołu. Regularnie wietrz pomieszczenie, możesz również wyjść czasem na balkon.

Staraj się wstawać, zadbaj o kręgosłup. Ciekawym pomysłem jest podstawienie czegoś pod nogi w charakterze podnóżka. Upewnij się, że masz w pobliżu butelkę wody, aby utrzymać nawodnienie organizmu. Poszukaj też owoców lub niewielkich przekąsek na wypadek głodu, zwłaszcza tych, które dają energię.

Praca z domu ma szereg zalet, wiąże się jednak z nowymi wyzwaniami. Jesteśmy rozliczani z efektów, a nie z ilości godzin spędzonych w siedzibie firmy. Przy odpowiedniej organizacji, możemy jednak czerpać przyjemność z wolności, jaką daje home office i przetrwać ten trudny czas w dobrym nastroju.


REKLAMA

Artykuły szkolne - porównaj ceny

 

Wybrane ogłoszenia

najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Przepiękne ręcznie malowane torebki okolicznościow ...
Nowy wymiar długopisów i piór kulkowych wymazywaln ...
Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.
Podręczny zestaw notesów i zakładek marki d.rect. ...
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Produkcja: Polska!!
Nowe tonery do drukarek Canon.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Activejet zwycięzcą Wielkiego Testu

    Redakcja PC World wzięła pod lupę alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych HP. W Wielkim Teście marka Activejet została pozytywnie oceniona przez ekspertów. Jej produkty nie tylko zostały numerem jeden testu, ale także zostały wyróżnione za najlepszą wydajność i najlepszą opłacalność.

    Więcej…  
  • Potencjał tkwi w kobietach...

    Aż 4 na 10 Polek w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie szuka zatrudnienia[1]. Sytuacja dotyczy przede wszystkim młodych kobiet, a także pań po 50. roku życia. Okazuje się, że jednym z kluczowych czynników wpływających na ich działalność zawodową jest posiadane wykształcenie oraz liczba dzieci. Kraje, które notują jedne z najwyższych wskaźników aktywności pań w Europie, Szwecja (83,5 proc.) oraz Norwegia (76,2 proc.) swój wynik zawdzięczają m.in. wprowadzeniu udogodnień, takich jak elastyczny czas pracy i możliwość ciągłego kształcenia zawodowego. Okazuje się, że niezwykle istotne są działania pracodawców, wspierające kobiety zarówno jako matki, jak i pracowników. Czego potrzebują Polki, aby powrócić na rynek pracy?

    Więcej…