Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już od wielu lat, drukarka stała się urządzeniem niezbędnym w biurach, domach, a także szkolne. Trudno nam sobie wyobrazić nauczycieli nie przynoszących na zajęcia skserowanych zadań lub wydrukowanych klasówek. Szkoła jest to miejsce, w którym różne materiały drukuje się każdego dnia, właściwie cały czas. Wybór odpowiedniego modelu drukarki do szkoły może wydawać się prosty jednak tę decyzję warto podjąć po dokładnym zastanowieniu się. Należy pamiętać, że źle dobrana maszyna może w przyszłości powodować większe koszty eksploatacyjne, a także nie spełniać oczekiwanych funkcji.

Od czego zacząć

Przede wszystkim należy dokładnie oszacować jak często drukarka będzie używana, a także ile wydruków będzie wykonywanych miesięcznie. To da kupującemu większą świadomość jakie parametry będą istotne, przeglądając w sklepie różne modele drukarek. Bardzo ważne jest także ustalenie, jakie dodatkowe funkcje będą niezbędne w przyszłym urządzeniu. Pośród możliwych funkcji, zwykle istotne są: funkcje skanera, czytnik kart SD, możliwość pracy w sieci LAN lub łączność z drukarką przez Wi-Fi.

Kiedy ustali się już jakie jest faktyczne zapotrzebowanie, należy udać się do sklepu i porównać różnorodne modele, dokładnie wczytując się w ich specyfikacje. Nie należy także bagatelizować zaleceń producenta. Producenci drukarek, a także urządzeń wielofunkcyjnych w ich opisie zwykle umieszczają informację o sugerowanej liczbie stron drukowanych w wymiarze miesięcznym i należy tę informację traktować poważnie. Zdarza się, że skuszeni niską ceną urządzenia, zostajemy z maszyną, która nie jest w stanie w zadowalającej nas jakości wykonać taką ilość wydruków jaka jest nam potrzebna danego miesiąca. A dzięki przeprowadzeniu dokładnego researchu możemy uniknąć takiej sytuacji.

Drukarka atramentowa czy laserowa

Na rynku można spotkać się z dwoma technologiami drukowania: atramentową i laserową. W wielu przypadkach urządzenia atramentowe można nabyć za niższą cenę niż te laserowe, mówi się także, że wydruki wykonane tuszem (metoda atramentowa) mają lepszą jakość jednak nie zawsze to prawda. Warto pamiętać, że tego typu urządzenia są wyposażone w głowice, które nieużywane przez dłuższy czas (np. tydzień) mogą powodować zatykanie mikrodyszy przez atrament, a co za tym idzie zmuszać właściciela do wykonywania drogich napraw.

Z kolei drukarka laserowa zwykle jest urządzeniem droższym jednak zapewnia znacznie lepszą trwałość drukowanych dokumentów. Jest to także maszyna długowieczna i nie wymaga częstej wymiany, dzięki czemu może sprawdzić się w szkole, w której fundusze na takie zakupy pojawiają się raz na kilka lat. Ponadto, jedyne o czym użytkownicy drukarki laserowej muszą pamiętać to wymiana tonera, a wybierając toner wysokiej jakości, zgodny z wytycznymi producenta uzyskują wysokiej jakości wydruki.


Biuro i firma - sprawdź na Ceneo.pl

Wybrane ogłoszenia

100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Nowa oferta marki JOVI
Nowość w ofercie Rozette.
Poszukujemy osoby chętnej dołączyć do naszego zesp ...
Firma Milan poszukuje handlowca!!
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Pudełko zawierające 12 kolorowych kredek z wymazyw ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Fajne przyjęcie urodzinowe podczas pandemii?

    Dziś, gdy piszemy ten artykuł, w całej Polsce do 17 stycznia 2021 roku włącznie ponownie nie będzie można się swobodnie przemieszczać się po miastach poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. To oznacza, że znaczna część Polaków wraz ze swoimi dziećmi pozostanie w domach, tym bardziej, że trwają ferie zimowe. Przez kolejne dni będziemy Wam podsuwać różne pomysły na zabawę. Dziś myślimy o tych, którzy świętować będą swoje urodziny w najbliższym czasie.

    Więcej…  
  • Stick’n – światowy lider w produkcji karteczek samoprzylepnych!

    Założona w 1975 roku firma Hopax zajmuje się produkcją karteczek samoprzylepnych pod marką Stick’n. Od tego czasu Hopax stał się drugim na świecie pod względem wielkości producentem karteczek samoprzylepnych. Firma Stick’n od początku istnienia co roku, 7% zysku inwestuje w rozwój i technologie. Dzięki tym inwestycjom udało im się stworzyć wiele innowacyjnych produktów, które są chronione ponad 20 patentami na większości rynków na świecie.

    Więcej…