Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Według danych Food Research Institute przeciętny Polak wypija aż 95 litrów kawy rocznie. Do przygotowania takiej ilości tego napoju potrzeba aż 3 kg ziaren. W spożyciu tego produktu zajmujemy wysokie, bo aż 11. miejsce na świecie. Nic dziwnego więc, że firma Tierra Group, idąc za takimi statystykami poszerzyła swoją ofertę właśnie o ten asortyment.  Kawa Vasso, która ostatnio pieści nasze podniebienia podbiła już serca osób z branży. Pytanie jak to uczyniła?

Czy ktoś by przypuszczał, że wśród segregatorów, zszywaczy, artykułów czyszczących do komputera znajdzie się miejsce na kawę? Firma Tierra Group szybko zdywersyfikowała swoją ofertę w ostatnich latach. Idąc za potrzebami rynku, bardzo mocno stawiając na jakość, poszukiwała najlepszych dostawców nowych produktów. Kawa, która w zeszłym roku trafiła na rynek, tak mocno zasmakowała klientom firmy, że postanowiła ona wprowadzić własny brand, nad którym będzie miała pełną kontrolę. 

Kawa Vasso - bo tak nazwał nową markę zespół firmy Tierra Group, sprawdza się w każdym biurze, bez względu na preferowany sposób parzenia. Doskonale nadaje się do przygotowywania w ekspresach ciśnieniowych, automatycznych oraz po zmieleniu w ekspresach kolbowych, przelewowych oraz metodą klasyczną. Łagodna i delikatna kawa Negro smakuje doskonale o każdej porze dnia. To kawa delikatna o doskonale wyważonym smaku, przygotowana z myślą o Tobie. Blanco z kolei spełni oczekiwania prawdziwych smakoszy, który szukają kawy o intensywnym aromacie z wyraźnie wyczuwalną nutką Arabiki i Robusty.


 


Nie ma dnia bez kawy

Zdecydowana większość Polaków (79,7 proc.) pije kawę codziennie. A jeśli każdego dnia, to zwykle wypija od dwóch do trzech filiżanek tego napoju. Zależność ta zmienia się dosyć proporcjonalnie. Wśród osób, które sięgają po kawę od dwóch do trzech dni w tygodniu, najczęściej jest to najwyżej jedna filiżanka dziennie. Taką ilość deklaruje prawie co trzeci Polak.

Rynek kawy w Polsce

Wartość polskiego rynku kawy przekroczyła 5,5 mld zł. Na przestrzeni ostatnich lat średni roczny wzrost tego rynku szacuje się na około 13%. Polacy piją głównie kawę z mlekiem (57%), słodzoną (22%) lub po prostu czarną (13%). Eksperci branżowi wskazują, że wzrost wartości rynku odbędzie się pomimo utrzymującego się na stabilnym poziomie spożycia kawy wśród Polaków. Na dynamikę rynku istotny wpływ wywiera zwiększone zainteresowanie konsumentów produktami klasy premium.

Główni producenci kawy na świecie (udział procentowy w relacji do całkowitego eksportu):

Brazylia – 29,5%

Wietnam – 19,7%

Indonezja – 7,3%

Kolumbia – 6,3%

Etiopia – 4,5%

Honduras – 4,4%

Peru – 4,3%


 


 

REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Idealne do malowania także pisanek.
Idealna do domowego biura.
Idealne do witryn sklepowych.
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Nowość w ofercie Rafcom.
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Nowość w ofercie Rozette.
Zestaw plastelin dla dzieci.
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Idealne dla najmłodszych
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Wygraj kolczyki od firmy TAXOR

    Tym sposobem nasza przyjaźń z salonami TAXOR rozwija się. Po raz kolejny, z okazji nowego roku ta rodzinna firma przekazała prezent dla naszych Czytelników. Wierzymy jednak, że kolejna tura zabawy spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem. 

    Więcej…  
  • Videorelacja z targów W Euro-Trade - 9-10 kwietnia 2019

    Sezon targowy trwa! Ta wizyta w Krakowie jednak miała na celu jedno - poznać najlepsze produkty dla dzieci i do szkoły. Na stoiskach wystawców, którzy przybyli do firmy Euro-Trade wyszykaliśmy najlepsze produkty. Z dużą sugestią samych dystrybutorów prezentujemy Wam te najlepsze.

    Więcej…