Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Remont domu, wybór odpowiedniej szminki do ust, decyzja o zrobieniu tatuażu. Nowoczesne technologie ułatwiają wiele aspektów naszego życia codziennego, a świetny przykład stanowić mogą wirtualna i rozszerzona rzeczywistość.

Rozszerzona rzeczywistość ? zastosowania w domu i mieszkaniu

Wyobrażenie sobie efektu końcowego remontu nie jest łatwe. Dzięki aplikacjom rozszerzonej rzeczywistości, takim jak Myty AR lub Ikea Place, można jednym kliknięciem sprawdzić, jak dany mebel prezentowałby się w konkretnym wnętrzu. Niektóre programy pozwalają również na tworzenie wirtualnych pomieszczeń, zmianę koloru ścian, rodzaju podłogi, dodanie drzwi lub okien.

Projekty prawdziwych mieszkań i domów udostępniane na stronach agencji nieruchomości wzbogacone o efekty z zakresu rozszerzonej rzeczywistości mogą okazać się również bardzo pomocne w branży sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Klient nie musi odwiedzać danego domu lub mieszkania, żeby zobaczyć indywidualną wizualizację wnętrza albo na przykład zobaczyć jak dany pokój prezentowałby się po wyburzeniu ścianki działowej.

Rozszerzona rzeczywistość w grach

Pasjonaci gier wideo chętnie korzystają z nowoczesnych technologii, wybierają najlepszy sprzęt, inwestują w usługi typu VPN aby poprawić jakości połączenia. Wraz z aplikacjami typu Google Stadia odpowiednik Netflixa) coraz popularniejsza staje się również koncepcja streamingu gier. Producenci wychodzą potrzebom graczy naprzeciw i wdrażają innowacyjne rozwiązania, takie jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość.

Rozszerzona rzeczywistość wzbogaca prawdziwy wygląd otoczenia o elementy wirtualne. Tak działa na przykład słynna gra mobilna Pokemon Go ? na ekranie smartfona po włączeniu kamerki na ulicy czy w parku pojawiają się pokemony. Nieco inaczej działa wirtualna rzeczywistość, gdyż pełnia obrazu, jaki widzi użytkownik jest całkowicie wynikiem oprogramowania w grafice 3D. Gracz może przemieszczać się po wirtualnej rzeczywistości, dokonywać interakcji i w pełni zanurzyć się w świecie gry.

Sukces Pokemon Go skłonił producentów do tworzenia innych aplikacji, działających na podobnych zasadach. Wkrótce potem pojawiła się gra Harry Potter: Wizards Unite. Gracz ma za zadanie poruszać się po mieście w celu odnalezienia magicznych przedmiotów, które przypadkiem przedostały się do świata mugoli. Najnowszy przykład tego typu gry to Wiedźmin Pogromca Potworów. Również tutaj na rzeczywisty obraz otoczenia nałożono potwory, które użytkownik musi pokonać by zdobywać specjalne trofea.

Rozszerzona rzeczywistość ? zastosowania w kosmetologii

Jaki tatuaż wybrać i w jakim miejscu ciała go umieścić? Inkhunter to specjalna aplikacja, która pomaga w podjęciu decyzji. Można w tym celu wybrać gotowe zaprojektowane rysunki lub przesyłać własne wzory. Wizualizacja tatuażu na własnym ciele jest bardzo pomocna przed podjęciem decyzji na całe właściwie życie.

Każda kobieta wie, jak trudny jest wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu twarzy. Na rynku istnieje nieskończoność rodzajów i odcieni. Firma L?Oreal aby ułatwić decyzje klientkom zakupiła firmę technologiczną ModiFace, która stworzył aplikację dobierającą kosmetyki firmy do typu urody. Dzięki temu użytkowniczki mogą wypróbować najróżniejsze odcienie szminek czy cieni do powiek przed dokonaniem zakupu.

Innym przykładem zastosowania rozszerzonej rzeczywistości w branży kosmetologii i urody stanowi tak zwany e-makijaż. Chodzi o powszechnie stosowany w mediach społecznościowych dobór odpowiednich filtrów ulepszających zdjęcia lub filmiki, publikowane przede wszystkim na Instagramie. Jedną z najbardziej znanych celebrytek e-makijażu jest Ines Alpha, która stworzyła specjalny nurt makijażu 3D dzięki filtrom Snapchata i Instagrama. Filtry zapewniają surrealistyczną ucieczkę od codziennego życia i jak twierdzi ich autorka ? tego typu makijaż nie byłby możliwy w realnym świecie.

 
Kategoria: Nowe produkty - branża biurowa
Odsłony: 3927