Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zdarzyło Wam się, że przesyłka, którą nadaliście nie dotarła do odbiorcy w należytym stanie? Byliście ofiarą niedbałego traktowania waszej paczki? Niestety na to, jak pracują kurierzy, tudzież Poczta Polska niejednokrotnie nie mamy wpływu. Wpływ jednak mamy na bezpieczeństwo naszej przesyłki - przynajmniej w jakimś stopniu.

Wysyłanie przedmiotów, które ważą do dwóch kilogramów, to przesyłka listowa. Jeśli jest większa lub cięższa, musi być nadana jako paczka. Warto pamiętać, że nie musimy wysyłać np. książki w kopercie. Możemy zawinąć ją w tekturę i dobrze zakleić, a jednocześnie zamówić przesyłkę listową. To, o czym musimy pamiętać to wykorzystanie opakowania jednolitego oraz zabezpieczenia książki tak, aby nie wyciągnąć z koperty egzemplarza z uszkodzonymi rogami lub nienaturalnie powyginaną okładką.

Korzystanie z kopert jest wskazane, gdy chcemy wysłać bluzkę, krawat czy dokumenty. My jednak, także w przypadku tego typu produktów rekomendujemy tekturowe opakowania. Jeśli skorzystamy z tektury i dodatkowo zabezpieczymy zawartość folią bąbelkową, trudno będzie uszkodzić zawartość przesyłki. Warto jednak pamiętać, że niektóre przedmioty wymagają nie tylko właściwego zapakowania, ale również odpowiedniego traktowania w transporcie. 


Idealne do wysyłek pocztowych jest pudełko marki ELBA

Zaprojektowane z myślą o bezproblemowej i prostej wysyłce przedmiotów różnych wielkości i kształtów. Wykonane z wytrzymałego i mocnego kartonu, posiadają taśmę przylepną do prostego otwierania oraz zamykania. Nadrukowane miejsce do opisu. Koperty z możliwością powiększenia wysokości idealnie sprawdzą się podczas pakowania książek lub katalogów.

Producent: Hamelin/Elba

Strona www: http://www.hamelinbrands.pl/


To, że nadajemy paczkę listem nie oznacza, że musimy korzystać ze standardowej koperty. Jeśli tak pomyślimy, przedmiot w kopercie może zostać uszkodzony, a my pożałujemy, że nie wykorzystaliśmy tektury oraz folii. Nie warto też wykorzystywać do zabezpieczenia cięższych materiałów, które mogłyby podnieść wagę paczki, a zarazem zwiększyć koszt jej wysyłki. Folia bąbelkowa jest lekka i dobrze ochroni zawartość opakowania podczas jego długiej podróży. Pamiętajmy także o odpowiednim sklejeniu opakowania. Idealne do tego są mocne kleje lub grube taśmy.


Do przesyłek listowych wykorzystuj zawsze mocny klej, aby mieć pewność, że opakowanie nie otworzy się podczas transportu

Zdjęcie użytkownika Leviatan-Poligrafia.

KLEJ W TAŚMIE PLUS STRONG TG-0944 15mm x 12m

Dzięki swej trójwarstwowej strukturze, klej doskonale nadaje się do papieru, tektury, zdjęć oraz do wszelkich prac dekoratorskich i majsterkowania. To produkt permanentny, proekologiczny, elementy plastikowe wyprodukowane w 100% z materiałów z recyclingu. Wymiary taśmy: 15 mm x 12 m

Dystrybutor: Leviatan-Poligrafia


A Tobie przytrafiła się niemiła sytuacja z przesyłką?

Wybrane ogłoszenia

NOŻYCZKI SZKOLNE 13,5 CM DISPLAY 30 SZT.
NOWE ZAKŁADKI FRESH JUŻ DOSTĘPNE!
Zespół Rafcom zaprasza do współpracy.
Niszczarka Automatyczna P-1 (paski 7.2 mm).
Kredki woskowe do różnych powierzchni
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Monsterowe temperówki.
Urządzenie refabrykowane – fabrycznie nowe.
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Ołówek z popularnej serii Gwiazdki w wersji metali ...
Urządzenie refabrykowane – fabrycznie nowe.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Czas zakupu kalendarzy wystartował!

    Nazwa kalendarz wywodzi się od greckiego słowa kaleo co oznacza "wzywać". Rzymianie na początku każdego miesiąca wzywali mieszkańców, aby ogłosić długość miesiąca oraz dni świąteczne w nim przypadające. Księgę służącą do zapisywania dni, świąt i zmian faz księżyca przyjęto nazywać calendarium. Łacińskie słowo calendae oznacza pierwszy dzień miesiąca.

    Więcej…  
  • Akademia Rafcom - odcinek 10

    Decyzja o zakupie drukarki a w konsekwencji zamienników do niej często towarzyszy obawie, czy aby na pewno dokonaliśmy dobrego wyboru. Do naszej redakcji spływa co raz więcej zapytań, właśnie dlatego od kilku miesięcy specjaliści z firmy Rafcom odpowiadają na najczęściej pojawiające się pytania.

    Więcej…