Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Eksploatacja to istotna dziedzina działalności w naszej branży. W dobie internetu wydawać by się mogła, że schylająca się ku upadkowi. Jednak sytuacja na rynku oraz sukcesy firm zaprzeczają tej tezie. O produktach firmy Rafcom rozmawiamy z Dyrektorem Zarządzającym - Pawłem Piórkowskim.

 

Daria Kostera: Pawle, na łamach magazynu scann.R występujecie po raz pierwszy. Proszę przedstaw krótko firmę Rafcom naszym Czytelnikom.

Paweł Piórkowski: Firma Rafcom istnieje od 2005 roku, jednak z materiałami eksploatacyjnymi ściśle związana jest od 7 lat. Zajmujemy się sprzedażą oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, a także importem zamienników, oferowanych pod marką Prism. W ofercie posiadamy również atrakcyjne cenowo środki czyszczące do komputerów marki Cleverton oraz nośniki danych Verbatim. Prowadzimy sprzedaż hurtową na terenie całego kraju oraz w krajach Unii Europejskiej.

Na rynku materiałów eksploatacyjnych działacie od 7 lat. Głównie skupialiście się na wkładach oryginalnych. Od kiedy oferujecie swoją markę zamienników PRISM?

Markę zamienników PRISM wprowadziliśmy do sprzedaży w drugiej połowie 2011 roku, więc minęły właśnie 4 lata. Jak widać marka jest stosunkowo młoda, ale prężnie się rozwija.

Skąd się ona wywodzi?

Posiadamy dwa znaczące dla nas źródła. W przypadku tonerów korzystamy ze sprawdzonych, chińskich fabryk. Jeśli chodzi o tusze, to skupiliśmy się głównie na europejskich fabrykach, które dostarczają wysokiej jakości atramenty, nie kolidujące z patentami producentów oryginałów.

Nie będziemy ukrywać, że konkurencja na rynku eksploatacji jest dość mocna. Jak chcecie wyróżnić się na tle innych?

Rzeczywiście, obecnie istnieje silna konkurencja w tym obszarze, ale mimo to chcemy się rozwijać, iść do przodu, co jak na razie się nam udaje. Wyróżniamy się przede wszystkim najlepszym stosunkiem ceny do jakości produktów. Mamy stosunkowo niską reklamacyjność, a zarazem atrakcyjną cenę, co powoduje, że przyciągamy coraz większą rzeszę klientów. W przypadku oryginałów oraz nośników danych Verbatim, codziennie oferujemy bardzo dobre ceny, sądzę, że w większości najlepsze na rynku.

Jak już wspomniałeś oprócz marki PRISM oferujecie znaną markę artykułów czyszczących – CLEVERTON. Co wchodzi w jej asortyment?

Tak, zgadza się, od dwóch lat posiadamy w sprzedaży produkty czyszczące do komputerów marki Cleverton. W jej skład wchodzą: sprężone powietrze, płyn i pianka do monitorów LCD, pianka do powierzchni plastikowych oraz nasączone ściereczki w tubie, zarówno do czyszczenia LCD jak i plastiku. Pochodzenie ich jest wyłącznie europejskie, a nie chińskie, co pozwala wykluczyć takie sytuacje jak butelki nie do końca napełnione płynem czy sprężonym powietrzem, bądź zacieki powstające przy ich używaniu. Dlatego mogę zapewnić, że produkty te są bardzo dobrej jakości za niewygórowaną cenę. Dodatkową ich zaletą jest to, że płyny i pianki mają lekki waniliowy zapach, co daje klientowi dodatkowy komfort przy ich używaniu.

Do kogo głównie Rafcom kieruje swoją ofertę?

Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do firm z naszej branży, prowadzących dalszą odsprzedaż. Krótko mówiąc, sprzedajemy do hurtowni, biuroserwisów oraz resellerów IT.

Jakie korzyści oferujecie swoim klientom?

Najważniejszą i szybko zauważalną korzyścią dla klienta jest bardzo dobra cena. Dla większości klientów jest to bardzo dobry argument do podjęcia współpracy z nami. Zapewniamy również szybkość dostaw zamówionych produktów oraz dogodne i sprawne rozwiązywanie reklamacji. Organizujemy ponadto różnego rodzaju akcje dla klientów, rozdajemy gadżety reklamowe czy też bony zakupowe. Wystarczy, że klient zajrzy na naszą stronę www lub skontaktuje się z handlowcem - zawsze znajdzie jakąś atrakcyjną promocję.

W tym roku obchodzicie 10-lecie swojej działalności – wieść niesie, że wraz z klientami obchodziliście swoje urodziny dość hucznie.

Tak zgadza się, 10 lat minęło dokładnie we wrześniu tego roku i w związku z tym zabraliśmy naszych stałych klientów na wycieczkę do Maroka. Było naprawdę świetnie, zabawa była wyjątkowa!

Był to naprawdę udany wyjazd, dlatego już myślimy o zorganizowaniu w przyszłym roku kolejnego wypadu, najlepiej znowu do jakiegoś ciekawego, może egzotycznego kraju.

Czego mogę Wam życzyć na kolejne lata?

Sukcesów w biznesie, a także kolejnych dobrych pomysłów dla rozwoju firmy.

Dziękuję za rozmowę.


Grupa klientów i pracowników firmy Rafcom w Maroko

Więcej zdjęć szukaj w naszej GALERII.


 

 

 

Wybrane ogłoszenia

Urządzenie refabrykowane – fabrycznie nowe.
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Zakreślacz FLUO'PEPS PASTEL.
NOWE ZAKŁADKI FRESH JUŻ DOSTĘPNE!
Nowe tonery do drukarek Canon.
Zestawy do biuraZestawy do biura
Sprzedam162,80 PLN (bez VAT)
Przepiękne zestawy w wyrazistych kolorach.
Niszczarka Automatyczna P-1 (paski 7.2 mm).
Pastelowa plastelina od JOVI.
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Ołówek z popularnej serii Gwiazdki w wersji metali ...
Kredki woskowe do różnych powierzchni
BLOCZEK D.RECT 75x75mm 9x25K MAGIC TODAY

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Konkurs Korony Reklamy 2020 - niedługo finał

    Konkurs Korony Reklamy to konkurs wyróżniający najlepsze firmy z branży reklamowej. Organizowany jest podczas targów RemaDays pod patronatem programu Solidni w Biznesie. To ogromna szansa dla firmy na pokazanie się nowym klientom z 11 sektorów targowych RemaDays.

    Więcej…  
  • Po co komu trójkątne kredki, ołówki i...

    Jeśli jesteś rodzicem to zapewne doświadczyłeś okresu w życiu Twojego dziecka, w których wykazywało ono nadzwyczajną aktywność w rysowaniu. Wiecie, po czym poznać dom, w którym jest maluch? Oczywiście po ścianach, chociaż osobiście takiego doświadczenia nie mam, bo mój syn od razu rozpoczął swoją artystyczną edukację od podłogi, na której permanentnym markerem narysował "mamusię".

    Więcej…