Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W marcu odbyły się pierwsze spotkania z cyklu Regionalnych Spotkań Branżowych organizowanych przez Izbę Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej. Po warszawskiej edycji przyszedł czas na Łódź i Kraków.

- Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i aktywny udział oraz zainteresowanie zrzeszeniem w Izbie. - mówił już początku każdego spotkania Prezes IPBBS - Tomasz Świgost.

Zgodnie z założeniami, celem spotkań była prezentacja Izby – jej celów, założeń, projektów i korzyści dla Członków. W czasie prezentacji, Tomasz Świgost podkreślał wagę transparentności i wiarygodności Izby. Jako najważniejszy został wyłoniony także aspekt aktywnego włączenia się Członków w działania Izby. Podkreślono również konieczność mówienia o potrzebach, zgłaszania problemów, sygnalizowania ważnych tematów, aby wspierać się we wspólnych działaniach.

Większa część prezentacji dotyczyła także roli Izby, jako organizacji lobbingowej. Priorytetem Izby jest bowiem zwiększenie konkurencyjności i rozwoju branży, poprawienie kondycji branży.

- W ciągu 2-3 lat chcemy, aby Izba była uznana za jednostkę opiniotwórczą dla KIO i UZP oraz odbiorców korporacyjnych. Jednym z priorytetów Izby jest więc uporządkowanie sytuacji w przetargach publicznych i standaryzacja produktów – mówił Prezes Izby Tomasz Świgost.

Dlatego w dalszej części omówione zostały także działania podjęte przez Izbę w sprawie wpływu na zmiany w ustawie PZP oraz dotyczące platformy produktowej. Podkreślono zasadność przynależności do Izby także pod kątem projektów unijnych (oparte na klastrach lub branżowe oparte na przynależności do Izb).

- Prędzej czy później czeka nas zrzeszenie. - zaznaczał Świgost. - Pytaniem, które wielu sobie zadaje dotyczy czy lepiej być w branżowej Izbie czy w innych regionalnych. - dodawał.

Dlatego Zarząd podkreślił konieczność przynależności, przypominając, że nie ma interesów indywidualnych, a wszyscy mówimy jednym głosem.

- Bardzo istotny jest dla Izby głos środowiska, dlatego prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag, istotnych tematów, zapotrzebowania branży. Ważna jest także dla nas bezpośrednia komunikacja i wymiana kontaktów, dlatego cieszymy się, że spotkania dały taką możliwość. - podkreślał w swoim wystąpieniu Prezez IPBBS.

Rozpoczęty cykl spotkań regionalnych kontynuowany będzie spotkaniami grup zakupowych. Zapraszamy do kontaktu i udziału w kolejnych spotkaniach, o których dowiedzą się Państwo z naszych stron oraz ze strony www.ipbbs.org.pl

Kategoria: Wydarzenia - branża biurowa
Odsłony: 1499