Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Gdy tworzymy ten artykuł jesteśmy tuż przed majówką 2023 roku. Na dworze jeszcze wieje chłodem, ale słowo wieje ma tu kluczowe znaczenie. Otóż wiatr w nadchodzące dni będzie dla nas dość ważny. A dlaczego? Sami zobaczcie.

Gdy byłam młoda nikt nie miał telefonu komórkowego, dostępu do internetu... Ba, zdarzało się, że nawet telewizor był tylko u sąsiadów. Dzieciństwo w dużej mierze spędziłam na dworze. Z innymi dzieciakami wychodziłam z domu rano i wracałam przed wieczorem. Nawet obiad w postaci kanapki czasami mama zrzucała mi z 4 piętra, gdzie było nasze mieszkanie. Graliśmy w klasy, skakankę, gumę, kapsle. Nawet parę razy z "bandą" z podwórka zrobiliśmy latawiec. I właśnie jemu chcę poświęcić dzisiejszy artykuł. Okazuje się, że wiedza zdobyta wtedy bardzo przydała mi się dziś, z tą jedną różnicą, że wtedy nie mieliśmy dostępu do tylu produktów. Dziś jest dużo łatwiej, zwłaszcza, gdy pod ręką mamy markę KIDEA

Jednak przejdźmy do naszej pracy :) 

Aby własnoręcznie przygotować latawiec potrzebne nam będą poniższe produkty:

 

 

Wykonanie latawca krok po kroku, jest bardzo proste. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi punktami: 

 1. Wytnij z bibuły kwadrat o boku 35 cm 
 2. Następnie złącz 3 patyczki za pomocą taśmy klejącej (całość powinna posiadać długość 52 cm) ? tak jak na poniższym rysunku.
 3. Przyklej 52 cm patyczek tak jak na rysunku 3
 4. Następnie wytnij prostokąt z bibuły o długości 10 cm i szerokości 5 cm 

 5. Przyklej wycięty prostokąt w miejscu łączenia patyczków (tak jak na rysunku 3)

 6. Kolejne 3 patyczki połącz taśmą klejącą (całość powinna posiadać długość 59 cm)
 7. Przygotowany 59 cm odcinek przyklej na latawcu tak jak na rysunku 4
 8. Następnie wytnij z bibuły kwadrat o boku 4 cm, prostokąt o wymiarach 5×3 cm oraz 6×5 cm i trójkąt o podstawie 15 cm i wysokości 8 cm 
 9. Wszystkie wycięte elementy przyklej za pomocą kleju do latawca tak jak na rysunku 5 
 10. Cały latawiec udekoruj pisakami, dziurkaczami ozdobnymi, stempelkami i klejami brokatowymi
 11. Następnie przywiąż żyłkę do latawca tak jak na rysunku 6  Miłej zabawy! Pochwal się swoim latawcem przesyłając nam zdjęcie lub film na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  Przewidujemy nagrody :) 

 

Wybrane ogłoszenia

Genialna książka dla dziewczynek.
Z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Dla chłopca i dziewczynki.
Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Dla chłopca i dziewczynki
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Zestaw zakreślaczy MP Poland
Ołówek automatyczny.
Tablice suchościeralne magnetyczne
Zestaw Kreatywny od ROZETTE

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Pierwszy w historii raport nt. zdrowia pracowników biurowych w Polsce w latach 2017-2018

  Wyniki badań HealthDesk dotyczące zdrowia pracowników biurowych pokazują, że ten typ pracy niesie za sobą istotne, wcześniej nie mierzone konsekwencje w obszarze zdrowia fizycznego i psychicznego. Aż 79,1 proc. pracowników biurowych odczuwa ból bezpośrednio związany z wykonywaną pracą biurową. 80,9 proc. osób w biurach pracuje pod wpływem stresu, z czego dla co czwartego zatrudnionego jego poziom jest uporczywy. Dodatkowo aż 72,9 proc. pracowników biurowych odczuwa skutki niedoboru światła słonecznego w okresie zimowym. Prawie dla czterech na pięciu z nich, brak słońca objawia się poczuciem zmęczenia i spadkami energii.

  Więcej…  
 • Ergonomia i organizacja pracy zdalnej - znaczenie dla zdrowia pracowników

  Zgodnie z Kodeksem pracy praca zdalna to wykonywanie obowiązków w całości lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym w miejscu zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Możliwość wykonywania pracy w formie zdalnej zależy więc od rodzaju pracy, ogólnej infrastruktury technicznej, warunków lokalowych, a także od kompetencji cyfrowych pracownika.

  Więcej…