Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Na każdą okazję.

Polecamy

Dla pasjonatów pięknych widoków.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Walentynki to czas, w którym ludzie okazują sobie miłość, przywiązanie i przyjaźń. Obchodzone one są na wiele sposobów na całym świecie i przypadają na 14 lutego każdego roku. Mimo wielu krytyków tego święta, które przyszło do nas zza oceanu, my lubimy celebrować każdą okazję. A 14 luty każdemu z nas przypomina o tym, aby na chwilę się zatrzymać i po prostu przytulić.

Wiele osób na całym świecie świętuje Walentynki, doceniając ludzi, których kochają lub uwielbiają. Niektóre osoby zabierają swoich bliskich na romantyczną kolację do restauracji, podczas gdy inni mogą wybrać właśnie ten dzień na to, aby się oświadczyć lub wziąć ślub. Wiele osób wręcza kartki z życzeniami, czekoladki, biżuterię lub kwiaty swoim partnerom lub wielbicielom.

To także czas, aby docenić przyjaciół w niektórych kręgach i kulturach społecznych. Na przykład Walentynki w Finlandii to tak naprawdę „Dzień Przyjaciela”, który bardziej polega na zapamiętywaniu wszystkich przyjaciół niż na skupieniu się wyłącznie na osobie ukochanej. Walentynki w Gwatemali są z kolei znane jako Dzień Miłości i Przyjaźni. Przypomina to zwyczaje i tradycje walentynkowe, takie jak Stany Zjednoczone, ale jest to także czas dla wielu, aby wyrazić po prostu swoją sympatię.

 

Jak to się zaczęło?

Początki tego święta nie są jasne, ale wiele źródeł uważa, że ​​wynika ono z historii Świętego Walentego, rzymskiego księdza, który został zamęczony 14 lutego około 270 roku p. n. e. To, jak został patronem kochanków, pozostaje tajemnicą, ale jedną z teorii jest to, że kościół wykorzystał dzień męczeństwa św. Walentego do chrystianizacji starej rzymskiej Luperkalii, pogańskiego festiwalu, który odbył się około połowy lutego.

Starożytna ceremonia polegała na umieszczeniu imion dziewcząt w pudełku i przekazaniu im chłopcom. Pary byłyby wówczas sparowane do następnego roku. Kościół chrześcijański zastąpił imiona świętych imionami dziewcząt w nadziei, że uczestnik będzie wzorował swoje życie na świętym, którego imię narysował. Jednak po raz kolejny imiona dziewcząt znalazły się w pudełku w XVI wieku.

W końcu zwyczaj wysyłania anonimowych kart lub wiadomości do tych, których podziwiano, stał się przyjętym sposobem świętowania Walentynek. W połowie XIX wieku wzrosło zainteresowanie walentynkami, najpierw w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Kanadzie. Wczesne wersje walentynek wykonane z satyny i koronki oraz ozdobione kwiatami, wstążkami i wizerunkami amorków lub ptaków pojawiły się w Anglii w latach 80. XIX wieku.

Symbolika

Serca, kolory czerwony i różowy, róże, obrazy i posągi amorków oraz łuki i strzały amora symbolizują uczucie romansu i miłości w Walentynki. W ten dzień witryny sklepowe aż "kwitną" od serduszek. Jak do tego przygotowuje się nasza branża? Kilka produktów, które są niezbędne w ten dzień prezentujemy poniżej:

 


Każda kobieta lubi być zaskakiwana, a efekt wow liczyć się może w tym przypadku najbardziej. Jak można go osiągnąć? Może zacznij od bardzo prostej metody. Udekoruj wnętrze walentynkowymi balonami. Niedrogie balony możesz łatwo zmienić w efektowną dekorację, która ozdobi wybrane miejsce. Wszystko czego potrzebujesz to miłość, kilka markerów olejowych połyskujących edding i różnokolorowe balony. Markery olejowe połyskujące eddingg są dostępne w szerokiej gamie kolorów w ofercie firmy Amex Stationery, takich jak złoty, srebrny czy biały oraz z końcówkami o różnej szerokości linii. A jak je wykonać? 

Krok po kroku jak zaskoczyć ukochaną?

 

Wybrane ogłoszenia

Do szybkiego i efektywnego usuwania kurzu oraz inn ...
Różne kształty, żywe kolory.
Na każdą okazję.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Wygodny, niewielki kalendarz ścienny
Elegancko kieszonkowy kalendarz.
Dla pasjonatów pięknych widoków.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Kredki świecowe - przegląd oferty - video

    Rozpoczynamy cykl vlogów poświęconych marce JOVI. Wraz z Agnieszką Sowińską - główną zarządzającą - rozmawiać będziemy o grupach produktów dedykowanym dzieciom. W pierwszym odcinku tematem przewodnim są kredki świecowe. 

    Więcej…  
  • Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

    Działająca od 1990 roku firma Inter Sp. z o.o., w związku ze zmianami, jakie zaszły na przełomie roku 2014/2015 wchodzi w nowy etap swojej działalności. Dotychczasowa oferta, w skład której wchodzą takie marki jak: RAPESCO, ALPINO, ALCO, MULTIFORM CASSELINI - znacznie się poszerzy.

    Więcej…