Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przez kilka ostatnich tygodni byliśmy zajęci majsterkowaniem, a wynikiem naszych działań są te fantastycznie ozdobione jajka, które możesz ułożyć w wybrane życzenia wielkanocne. Z jajek trzeba zrobić wydmuszki, a następnie pomalować je akwarelami, aby powstał oszałamiający efekt marmurkowy.

Kiedy farby wyschną, możesz dodać życzenia wielkanocne – my wybraliśmy napis „HAPPY EASTER” (ang. Wesołych Świąt Wielkanocnych). Musisz zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie pisanek w takiej kolejności, aby wiadomość była łatwa do przeczytania. Do zdobienia polecamy markery do kaligrafii edding 1455. Gotowe pisanki będą dobrze wyglądać jako dekoracja stołu lub powieszone na gałęzi – w domu i na zewnątrz, ponieważ tusz w markerach do kaligrafii jest wodoodporny i odporny na działanie światła, dlatego ozdoby możesz powiesić na balkonie lub patio.

Krok po kroku

Krok 1

Jak wydmuchać jajka przed rozpoczęciem dekorowania: zrób ostrożnie małe dziurki z obu stron jajka, na przykład szpilką, i powiększ nieznacznie jedną z nich. Teraz dmuchając z całej siły w mniejszą dziurkę, usuń zawartość jajka. Na koniec wypłucz skorupkę czystą wodą. Aby stworzyć efekt marmurkowy, pomaluj czyste jajka akwarelami. Wsuń wydmuszkę na drewniany patyk i zanurz w wodzie przed nałożeniem farby akwarelowej pędzlem. Aby stworzyć przejścia kolorystyczne, użyj po prostu więcej wody. Zostaw jajka do wyschnięcia na patykach.

 

 

 

 

 

 

Krok 2

Najpierw naszkicuj ołówkiem jedną literę na każdym jajku. Narysuj litery takiej wielkości, by na jajku zostało jeszcze miejsce do upiększenia ich w sposób opisany w kroku 2. Nie ma ograniczeń – litery mogą być wielkie lub małe, wąskie lub szerokie, a najlepsze są mieszanki stylów.

 

 

Krok 3

Teraz popraw linie narysowane ołówkiem markerem do kaligrafii edding 1455 w wybranym kolorze. Markery nie wymagają aktywacji, a ich miękka i bardzo elastyczna końcówka do kaligrafii sprawia, że od momentu wzięcia pisaka do ręki pisanie i rysowanie to sama przyjemność.

 

 

Krok 4

Teraz ozdób poszczególne litery w dowolny sposób – dodając linie, kropki, pasujące wzory lub co tylko chcesz. Pozwól swojej wyobraźni zaszaleć!

Proste? Życzymy więc Wam fajnej zabawy!

Wybrane ogłoszenia

Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Kredki marki Faber - Castell
Ręcznie malowane torebki.
Nowa oferta marki JOVI.
Kredki Cricco to absolutny niezbędnik każdego dzie ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Największe na świecie międzynarodowe targi dla hobbistów i artystów już w styczniu

    Creativeworld to największe na świecie międzynarodowe targi dla hobbistów i artystów. To połączenie platformy biznesowej, miejsca do składania zamówień, kuźni innowacji i sceny najnowszych trendów. W dniach od 26 do 29 stycznia 2019 otworzą swoje podwoje i zaprezentują jedyną w swoim rodzaju różnorodność produktów i niezwykłe wydarzenia z sektora DIY.

    Więcej…  
  • Najlepszym motorem motywacyjnym jest praca

    Ostatnie lata pokazują dobitnie pracodawcom, czym jest rynek pracownika. Według danych Work Service, niemal połowa pracodawców deklaruje, że ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej osoby do swojego zespołu. Zatrudnienie nowego pracownika to jednak tylko początek trudnej drogi. Bo co zrobić, gdy pieniądze i ryzyko utraty pracy nie są żadną motywacją? Nowoczesny menadżer powinien wiedzieć, jak skutecznie zachęcać do podejmowania nowych wyzwań. A nowoczesny pracownik – jak się zmotywować do ich realizacji.

    Więcej…