Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Malowanie tkanin to fantastyczny sposób na przekształcenie różnych przedmiotów, od ubrań i butów po poduszki i tapicerkę włącznie. Zobacz, jak można to zrobić w łatwy sposób. W tym krótkim przewodniku o malowaniu na tkaninach dla początkujących omawiamy wszystkie podstawowe informacje dotyczące malowania tkanin, w tym odpowiedzi na często zadawane pytania, takie jak „jakiej farby mogę użyć na tkaninie?” i „jak malować na ubraniach?” Ponadto podzielimy się kilkoma niezbędnymi wskazówkami, jak przedłużyć żywotność farby na tkaninie na dłuższą metę. 

Wybór farby do tkanin

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć o malowaniu na tkaninie, jest to, że nie wszystkie farby nadają się do tego zadania. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj farby, mając na uwadze zarówno różnorodność tkaniny, z jaką pracujesz, jak i ogólne wykończenie, które chcesz osiągnąć.

Masz sporo możliwości, jeśli chodzi o trwałe malowanie na tkaninie. Oto nasze typy.

Akryl

Czy na tkaninie można malować farbą akrylową? Wielu artystów wybiera farby na bazie akrylu, zarówno ze względu na ich wszechstronność, jak i trwałość. Akryl jest łatwy w obróbce i trwale przylega do większości tkanin — jest to również najtańsza opcja.

Barwnik do tkanin

Innym popularnym narzędziem są barwniki do tkanin, które są specjalnie stworzone do przylegania do różnych rodzajów włókien. Ponieważ różne włókna wymagają różnych rodzajów wiązań chemicznych do przyczepności, upewnij się, że wybierasz barwnik przeznaczony do rodzaju tkaniny, z którą pracujesz.


Trampek pomalowany przy wykorzystaniu ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT. 


Pigmenty na bazie alkoholu

Z technicznego punktu widzenia są to atramenty, a nie farby, ale pigmenty na bazie alkoholu mogą dobrze działać na tkaninie, wsiąkając we włókna zamiast po prostu wiązać się z wierzchem. Pamiętaj, że nie uzyskasz tak bogatego nasycenia, jak w przypadku farb lub barwników na bazie akrylu i będziesz musiał użyć sprayu ochronnego, aby zapobiec blaknięciu podczas prania.

Jeśli chodzi o to, jak trwale malować na tkaninie, wszystkie te farby sprawdzą się z należytą starannością i techniką. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na farbę akrylową na tkaninie, czy inną odmianę farby, ostatecznie sprowadza się to do preferencji i rodzaju tkaniny.

Pamiętaj, że w ramach każdej odmiany będziesz mieć również możliwość wyboru formy używanej farby. Dostępne są trzy formy:

 • Markery/długopisy: dobre do pracy z liniami, pisania i drobnych szczegółów
 • Płyny: dobre do malowania blokowego i sitodruku
 • Spraye: dobre do tworzenia szablonów, tapicerki i pokrywania dużych powierzchni

W zależności od projektu możesz użyć wielu form farby do tkanin, a może nawet wielu rodzajów.


12 wskazówek dotyczących malowania na tkaninie

Jak malować tkaninę? Oto kilka porad ekspertów, które pomogą Ci uzyskać wyjątkowe rezultaty.

1. Wykonaj pranie wstępne

Czy farba do tkanin zmywa się? Jeśli kupisz nową tkaninę do swojej grafiki, może być ona pokryta chemikaliami, które zapobiegną przyleganiu farby. Pranie wstępne usunie te chemikalia, a także pozwoli przedmiotowi osiągnąć ostateczny rozmiar przed wykonaniem projektu — zamiast po.


Worek pomalowany przy wykorzystaniu ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT. 


2. Dodaj barierę między warstwami

Wszystkie rodzaje farb do tkanin mogą przenikać pomiędzy warstwami. Użyj bariery (takiej jak kawałek tektury) w przypadku przedmiotów wielowarstwowych, zwłaszcza przedmiotów z przodem i tyłem, takich jak koszulki i poszewki na poduszki.

3. Przetestuj swoją farbę

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć, jeśli chodzi o stosowanie farby akrylowej na tkaninie – lub jakiejkolwiek innej farby do tkanin – jest to, że wygląd na butelce nie zawsze będzie wyglądał tak samo na tkaninie. Najpierw wypróbuj go na osobnej powierzchni, aby sprawdzić kolor i konsystencję.

4. Jak utrwalić farbę akrylową na tkaninie: użyj ciepła

Umiejętność nakładania farby akrylowej na tkaninę jest kluczowa, ponieważ jeśli jej nie utrwalisz, nie uzyskasz trwałych rezultatów. Jak najlepiej to zrobić? Wyprasuj tkaninę po przeciwnej stronie, którą malowałeś. Pozostaw farbę do wyschnięcia na 24 godziny, utwardź za pomocą suchego żelazka na średnio-niskim poziomie, a następnie odczekaj cztery do pięciu dni przed praniem.

5. Inna opcja utrwalania farby akrylowej na tkaninie: prasowanie pośrednie

Jeśli wolisz nie nakładać bezpośredniego ciepła na pomalowaną tkaninę, inną opcją jest wypróbowanie metody zawisu. Trzymaj ciepłe, suche żelazko nad pomalowaną częścią, nie pozwalając mu dotykać tkaniny. Nadal powinieneś przenosić wystarczająco dużo ciepła, aby utrwalić farbę akrylową bez konieczności bezpośredniego nakładania żelazka. 

6. Naświetlaj.

Światło zdecydowanie jest twoim przyjacielem w malowaniu tkanin , a to podwójnie, gdy robisz jakiekolwiek drobne detale. Upewnij się, że używasz oświetlonej powierzchni lub odpowiedniego oświetlenia górnego, aby widzieć, co robisz.


NASZA REKOMENDACJA

ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT., którymi możesz  zrobić wyjątkowy napis na koszulce, czapce czy butach. Możesz zabrać je ze sobą na obóz i podpisać t-shirt'y koleżanek i kolegów. Wystarczy narysować lub coś napisać,  zaprasować żelazkiem aby utrwalić wzór i gotowe :)  Gwarantujemy zadowolenie i co najważniejsze dużo radości przy tworzeniu wzoru  :) 


7. Użyj delikatnego dotyku

Pamiętaj, że farba do tkanin wiąże się z włóknami, co oznacza, że ​​nie musisz mocno naciskać, aby wykonać swoje zadanie. Dociskaj wystarczająco mocno, aby nałożyć kolor, ale nie naciskaj tak mocno, że skończysz z kolorem w miejscach, których nie zamierzasz.

8. Poznaj swoją tkaninę

Tkanina może być wybredna. W zależności od tego, z czym pracujesz – bawełna kontra len, dżins kontra płótno itp. – może być konieczne wykonanie dodatkowej należytej staranności, aby zachować integralność projektu zarówno podczas malowania, jak i po nim. Jeśli używasz materiału podatnego na gniecenie, najpierw wyprasuj oprócz prania wstępnego, aby Twój projekt wyglądał ładnie.

9. Zwilż tkaninę przed malowaniem

Zwilżenie tkaniny przed nałożeniem farby może poprawić przyczepność, umożliwiając przepływ farby do włókien. Po prostu nie moczyć zbyt mocno tkaniny, ponieważ może to osłabić kolory lub spowodować ich rozlewanie – lub jedno i drugie.


Koszulka pomalowana przy wykorzystaniu ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT. 


10. Popełniłaś błąd? Użyj wybielacza

Wybielacz może być magiczną gumką do usuwania błędów, chociaż nie jest to gwarancją. Jeśli coś zepsujesz, użyj małego, taniego pędzla zanurzonego w wybielaczu na maleńkiej próbnej części tkaniny, aby sprawdzić, czy działa i jak dobrze. Jeśli działa, użyj go (ostrożnie) w razie potrzeby. Możesz również użyć wybielacza jako własnego środka, jeśli pracujesz na ciemnym materiale. 

11. Wypróbuj szablony

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby spróbować swoich umiejętności w malowaniu ręcznym, wypróbuj zamiast tego szablony. Możesz zrobić własne lub kupić gotowe w sklepie z artykułami artystycznymi, przy czym obie opcje zapewniają znacznie łatwiejszy sposób na udoskonalenie swojego projektu za pierwszym razem.

12. Wymieszaj swoje media

Jest tak wiele sposobów, aby dodać teksturę i wymiar do malowania tkanin za pomocą dodatkowych mediów. Dodaj do swojej pracy ozdoby, takie jak klejnoty, hafty lub wstążki, aby zwiększyć kreatywność i uzyskać dzieło, które jest jeszcze bardziej jedyne w swoim rodzaju. 

Malowanie tkanin to przydatna umiejętność, gdy interesuje Cię tworzenie naprawdę oryginalnych elementów do swojego domu lub garderoby. Przeprowadź badania z wyprzedzeniem, aby uzyskać pożądany wygląd i zawsze uważnie czytaj wskazówki dotyczące rodzaju i marki farby do tkanin, którą wybierasz, aby mieć pewność, że postępujesz zgodnie ze wszystkimi najlepszymi praktykami w zakresie użytkowania i ustawienia. jeśli jednak mimo wszystko szukasz najprostszego rozwiązania, aby "odświeżyć" swoją garderobę - my polecamy Ci zestaw flamastrów Crea Alpino.

 

Rotuladores Textil Alpino Crea

Flamastry pozwalają na wykonanie swoich wzorów na koszulkach, piórnikach, czapkach, trampkach i innych bawełnianych przedmiotach.

Stworzony wzór wystarczy zaprasować żelazkiem, aby utrwalić efekt. Tak stworzone unikatowe rzeczy, mogą być prane w temperaturze nie większej niż 60 stopni Celsjusza.

Zawartość zestawu:

10 sztuk flamastrów

mazaki kolory: żółty, pomarańczowy, czerwony, jasno zielony, zielony, jasno niebieski, niebieski, fioletowy, brązowy, czarny.

Wymiary opakowania:21,8 cm x 16 cm x 1,5 cm

Wymiary flamastrów: długość 14,5 cm

Malowanie tkanin to fantastyczny sposób na przekształcenie różnych przedmiotów, od ubrań i butów po poduszki i tapicerkę włącznie. Zobacz, jak można to zrobić w łatwy sposób. W tym krótkim przewodniku o malowaniu na tkaninach dla początkujących omawiamy wszystkie podstawowe informacje dotyczące malowania tkanin, w tym odpowiedzi na często zadawane pytania, takie jak „jakiej farby mogę użyć na tkaninie?” i „jak malować na ubraniach?” Ponadto podzielimy się kilkoma niezbędnymi wskazówkami, jak przedłużyć żywotność farby na tkaninie na dłuższą metę. 

Wybór farby do tkanin

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć o malowaniu na tkaninie, jest to, że nie wszystkie farby nadają się do tego zadania. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj farby, mając na uwadze zarówno różnorodność tkaniny, z jaką pracujesz, jak i ogólne wykończenie, które chcesz osiągnąć.

Masz sporo możliwości, jeśli chodzi o trwałe malowanie na tkaninie. Oto nasze typy.

Akryl

Czy na tkaninie można malować farbą akrylową? Wielu artystów wybiera farby na bazie akrylu, zarówno ze względu na ich wszechstronność, jak i trwałość. Akryl jest łatwy w obróbce i trwale przylega do większości tkanin — jest to również najtańsza opcja.

Barwnik do tkanin

Innym popularnym narzędziem są barwniki do tkanin, które są specjalnie stworzone do przylegania do różnych rodzajów włókien. Ponieważ różne włókna wymagają różnych rodzajów wiązań chemicznych do przyczepności, upewnij się, że wybierasz barwnik przeznaczony do rodzaju tkaniny, z którą pracujesz.


Trampek pomalowany przy wykorzystaniu ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT. 


Pigmenty na bazie alkoholu

Z technicznego punktu widzenia są to atramenty, a nie farby, ale pigmenty na bazie alkoholu mogą dobrze działać na tkaninie, wsiąkając we włókna zamiast po prostu wiązać się z wierzchem. Pamiętaj, że nie uzyskasz tak bogatego nasycenia, jak w przypadku farb lub barwników na bazie akrylu i będziesz musiał użyć sprayu ochronnego, aby zapobiec blaknięciu podczas prania.

Jeśli chodzi o to, jak trwale malować na tkaninie, wszystkie te farby sprawdzą się z należytą starannością i techniką. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na farbę akrylową na tkaninie, czy inną odmianę farby, ostatecznie sprowadza się to do preferencji i rodzaju tkaniny.

Pamiętaj, że w ramach każdej odmiany będziesz mieć również możliwość wyboru formy używanej farby. Dostępne są trzy formy:

 • Markery/długopisy: dobre do pracy z liniami, pisania i drobnych szczegółów
 • Płyny: dobre do malowania blokowego i sitodruku
 • Spraye: dobre do tworzenia szablonów, tapicerki i pokrywania dużych powierzchni

W zależności od projektu możesz użyć wielu form farby do tkanin, a może nawet wielu rodzajów.


12 wskazówek dotyczących malowania na tkaninie

Jak malować tkaninę? Oto kilka porad ekspertów, które pomogą Ci uzyskać wyjątkowe rezultaty.

1. Wykonaj pranie wstępne

Czy farba do tkanin zmywa się? Jeśli kupisz nową tkaninę do swojej grafiki, może być ona pokryta chemikaliami, które zapobiegną przyleganiu farby. Pranie wstępne usunie te chemikalia, a także pozwoli przedmiotowi osiągnąć ostateczny rozmiar przed wykonaniem projektu — zamiast po.


Worek pomalowany przy wykorzystaniu ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT. 


2. Dodaj barierę między warstwami

Wszystkie rodzaje farb do tkanin mogą przenikać pomiędzy warstwami. Użyj bariery (takiej jak kawałek tektury) w przypadku przedmiotów wielowarstwowych, zwłaszcza przedmiotów z przodem i tyłem, takich jak koszulki i poszewki na poduszki.

3. Przetestuj swoją farbę

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć, jeśli chodzi o stosowanie farby akrylowej na tkaninie – lub jakiejkolwiek innej farby do tkanin – jest to, że wygląd na butelce nie zawsze będzie wyglądał tak samo na tkaninie. Najpierw wypróbuj go na osobnej powierzchni, aby sprawdzić kolor i konsystencję.

4. Jak utrwalić farbę akrylową na tkaninie: użyj ciepła

Umiejętność nakładania farby akrylowej na tkaninę jest kluczowa, ponieważ jeśli jej nie utrwalisz, nie uzyskasz trwałych rezultatów. Jak najlepiej to zrobić? Wyprasuj tkaninę po przeciwnej stronie, którą malowałeś. Pozostaw farbę do wyschnięcia na 24 godziny, utwardź za pomocą suchego żelazka na średnio-niskim poziomie, a następnie odczekaj cztery do pięciu dni przed praniem.

5. Inna opcja utrwalania farby akrylowej na tkaninie: prasowanie pośrednie

Jeśli wolisz nie nakładać bezpośredniego ciepła na pomalowaną tkaninę, inną opcją jest wypróbowanie metody zawisu. Trzymaj ciepłe, suche żelazko nad pomalowaną częścią, nie pozwalając mu dotykać tkaniny. Nadal powinieneś przenosić wystarczająco dużo ciepła, aby utrwalić farbę akrylową bez konieczności bezpośredniego nakładania żelazka. 

6. Naświetlaj.

Światło zdecydowanie jest twoim przyjacielem w malowaniu tkanin , a to podwójnie, gdy robisz jakiekolwiek drobne detale. Upewnij się, że używasz oświetlonej powierzchni lub odpowiedniego oświetlenia górnego, aby widzieć, co robisz.


NASZA REKOMENDACJA

ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT., którymi możesz  zrobić wyjątkowy napis na koszulce, czapce czy butach. Możesz zabrać je ze sobą na obóz i podpisać t-shirt'y koleżanek i kolegów. Wystarczy narysować lub coś napisać,  zaprasować żelazkiem aby utrwalić wzór i gotowe :)  Gwarantujemy zadowolenie i co najważniejsze dużo radości przy tworzeniu wzoru  :) 


7. Użyj delikatnego dotyku

Pamiętaj, że farba do tkanin wiąże się z włóknami, co oznacza, że ​​nie musisz mocno naciskać, aby wykonać swoje zadanie. Dociskaj wystarczająco mocno, aby nałożyć kolor, ale nie naciskaj tak mocno, że skończysz z kolorem w miejscach, których nie zamierzasz.

8. Poznaj swoją tkaninę

Tkanina może być wybredna. W zależności od tego, z czym pracujesz – bawełna kontra len, dżins kontra płótno itp. – może być konieczne wykonanie dodatkowej należytej staranności, aby zachować integralność projektu zarówno podczas malowania, jak i po nim. Jeśli używasz materiału podatnego na gniecenie, najpierw wyprasuj oprócz prania wstępnego, aby Twój projekt wyglądał ładnie.

9. Zwilż tkaninę przed malowaniem

Zwilżenie tkaniny przed nałożeniem farby może poprawić przyczepność, umożliwiając przepływ farby do włókien. Po prostu nie moczyć zbyt mocno tkaniny, ponieważ może to osłabić kolory lub spowodować ich rozlewanie – lub jedno i drugie.


Koszulka pomalowana przy wykorzystaniu ZESTAW FLAMASTRÓW CREA + TEXTIL 10SZT. 


10. Popełniłaś błąd? Użyj wybielacza

Wybielacz może być magiczną gumką do usuwania błędów, chociaż nie jest to gwarancją. Jeśli coś zepsujesz, użyj małego, taniego pędzla zanurzonego w wybielaczu na maleńkiej próbnej części tkaniny, aby sprawdzić, czy działa i jak dobrze. Jeśli działa, użyj go (ostrożnie) w razie potrzeby. Możesz również użyć wybielacza jako własnego środka, jeśli pracujesz na ciemnym materiale. 

11. Wypróbuj szablony

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby spróbować swoich umiejętności w malowaniu ręcznym, wypróbuj zamiast tego szablony. Możesz zrobić własne lub kupić gotowe w sklepie z artykułami artystycznymi, przy czym obie opcje zapewniają znacznie łatwiejszy sposób na udoskonalenie swojego projektu za pierwszym razem.

12. Wymieszaj swoje media

Jest tak wiele sposobów, aby dodać teksturę i wymiar do malowania tkanin za pomocą dodatkowych mediów. Dodaj do swojej pracy ozdoby, takie jak klejnoty, hafty lub wstążki, aby zwiększyć kreatywność i uzyskać dzieło, które jest jeszcze bardziej jedyne w swoim rodzaju. 

Malowanie tkanin to przydatna umiejętność, gdy interesuje Cię tworzenie naprawdę oryginalnych elementów do swojego domu lub garderoby. Przeprowadź badania z wyprzedzeniem, aby uzyskać pożądany wygląd i zawsze uważnie czytaj wskazówki dotyczące rodzaju i marki farby do tkanin, którą wybierasz, aby mieć pewność, że postępujesz zgodnie ze wszystkimi najlepszymi praktykami w zakresie użytkowania i ustawienia. jeśli jednak mimo wszystko szukasz najprostszego rozwiązania, aby "odświeżyć" swoją garderobę - my polecamy Ci zestaw flamastrów Crea Alpino.

 

Rotuladores Textil Alpino Crea

Flamastry pozwalają na wykonanie swoich wzorów na koszulkach, piórnikach, czapkach, trampkach i innych bawełnianych przedmiotach.

Stworzony wzór wystarczy zaprasować żelazkiem, aby utrwalić efekt. Tak stworzone unikatowe rzeczy, mogą być prane w temperaturze nie większej niż 60 stopni Celsjusza.

Zawartość zestawu:

10 sztuk flamastrów

mazaki kolory: żółty, pomarańczowy, czerwony, jasno zielony, zielony, jasno niebieski, niebieski, fioletowy, brązowy, czarny.

Wymiary opakowania:21,8 cm x 16 cm x 1,5 cm

Wymiary flamastrów: długość 14,5 cm

O marce ALPINO:

Alpino to doświadczony i wykwalifikowany producent artykułów dziecięcych. Produkty charakteryzują się tym, że przechodzą rygorystyczne kontrole jakości. Są zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa i gwarantują ich nieszkodliwość.

Właśnie za pomocą rysunków dziecko jest w stanie pokazać to wszystko, czego nie może przekazać słowami. Kiedy rysuje, używa dłoni oraz mózgu, który koordynuje cały ruch ręki, od czego zależy staranność wykonania pracy. Trenując rysowanie, w praktyce trenujemy mózg.

Rysowanie jest jedną z metod rozwijania zdolności manualnych u dzieci i dorosłych. Wypełnianie konturów jakiegoś rysunku rozwija sprawności motoryczne. Oprócz tego rozwija wyobraźnię oraz fantazję.

Prosta czynność jaką wydaje się rysowanie, wzmacnia również poczucie własnej wartości u dziecka, dzięki czemu wierzy one w siebie oraz swoje umiejętności, co jest bezcenne w życiu społecznym.

Rysować lub kolorować można również razem z dzieckiem, wszak wspólne spędzanie czasu jest kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju. Dodatkowe tworzenie unikatowych rzeczy jaką, między innymi może być koszulka ze wzorem stworzonym przez dziecko, pobudza jego kreatywność.

 

 

Wybrane ogłoszenia

Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Idealna do domowego biura.
Totalny hit tego roku.
Farby plakatowe Jovi na bazie wody.
Zestaw produktów ECO.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Różne kształty, żywe kolory.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
5 kolorów zabawy.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Gdy dopada Cię stres

  Już parę lat temu z amerykańskiego rynku napłynęła nowa moda - kolorowanki dla dorosłych. Jaki miały cel? Przecież kolorowanki są dla dzieci! A jednak - trend szybko wpisał się w modę polską, zdobywając rzesze miłośników.

  Więcej…  
 • XIII majówka OSAA - videorelacja

  Czerwcówko-majówka za nami. OSAA - jej organizator - niezmiennie od 13 lat właśnie tuż przed wakacji zbiera w jednym miejscu najważniejszych dostawców, najlepsze media i oczywiście firmy zrzeszone w niej. Po raz pierwszy organizowane w czerwcu spotkanie nie różniło się o tych z ostatnich kilku lat, z tym wyjątkiem, że po raz kolejny został pobity rekord sprzedażowy. 

  Więcej…