Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek, istotna jest troska o wspólną przestrzeń, w jakiej przyszło żyć nam wszystkim. Palący problem zmian klimatycznych wymusza odpowiednie podejście do korzystania z artykułów codziennego użytku, a więc naturalne jest, że musimy wiedzieć, co kupujemy. W trosce o planetę warto wybierać produkty, które w znacznie mniejszym stopniu niż tradycyjne artykuły biurowe przyczyniają się do eksploatacji środowiska naturalnego. Ekologiczne artykuły papiernicze i akcesoria biurowe są dobrą alternatywą dla wszechobecnego plastiku. Tam, gdzie możemy, dokonujmy odpowiedzialnych wyborów, myśląc przy tym nie tylko o naszym chwilowym komforcie, ale także o znaczeniu naszych decyzji dla przyszłości świata. Produkty biurowe wykonane z materiałów z recyklingu nie ustępują w niczym tym "tradycyjnym", dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas zakupów.

 My wzięliśmy pod analizę kilka produktów z naszej branży. Kilka rozmów z przedstawicielami producentów i importerów pozwoliło nam wyłuskać z rynku produkty ekologiczne. Prym w tej kwestii wiedzie oczywiście firma HAMELIN, której podejście ukierunkowane na ekologiczne projektowanie zmusiło ostatnio do ponownego przeanalizowania całego cyklu życia produktów marki Oxford oraz Top 2000. Od zaopatrzenia, produkcji papieru, przetwarzania, transportu do zakończenia cyklu - z pomocą ekspertów utworzono osiem zespołów zadaniowych do przeanalizowania głównych źródeł oddziaływania na środowisko. Pracownicy firmy przyjęli naukowe podejście do wszystkich kategorii produktów, dokonując oceny cyklu ich życia zgodnie z normą ISO 14044. Działania te umożliwiły  zmniejszenie wpływu produktów na środowisko. A oto przykłady produktowy tych prac:


Blok techniczny Creatinio biały A4/170g, 10 kart.

Full Face Packshot - one color [1100]

   • idealny do szkiców, rysunku i figur przestrzennych
   • gładki papier
   • odporny na wielokrotne ścieranie gumką
   • kartonowa podkładka usztywniająca z tyłu bloku
   • 10 kartek w bloku
Klasyczny szkolny blok techniczny formatu A4 z białymi kartkami. Nadaje się do rysowania kredkami, szkicowania przy pomocy ołówka, wycinanek i innych prac plastycznych, w których konieczne jest zastosowanie sztywnego papieru.
 
   Gładki papier zapewnia przyjemność korzystania z bloku i sprawia, że kredki i ołówki nakładają się równomiernie, a efekt końcowy jest zadowalający.Gramatura papieru w bloku technicznym A4 to 170g/m2, a więc zapewnia odpowiednią sztywność dla wszelkich papierowych konstrukcji, jakie tylko jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.
   Papier w tym bloku jest odporny na wielokrotne ścieranie gumką.
   Z tyłu znajduje się usztywniająca podkładka z kartonu.

 


Kołonotatnik Oxford Floral A5/60k kratka, miękka oprawa

   • podwójna, biała spirala – po otwarciu leży idealnie płasko
   • aksamitna w dotyku okładka Touch
   • pierwsza strona notatnika przeznaczona do personalizacji
   • specjalna liniatura z tagami umożliwia skanowanie notatek za pomocą aplikacji Scribzee
   • śnieżnobiały i idealnie gładki papier Optik Paper 90g

Kołonotatniki Oxford Floral są stylowe i praktyczne. Miękkie okładki z kwiatowym nadrukiem pokryte dającą wrażenie miękkości folią soft touch są jedyne w swoim rodzaju i wyjątkowe na rynku artykułów papierniczych. Klasyczny format A5 pozwala na wydajne notowanie i zapewnia odpowiednią powierzchnię do pisania, a jednocześnie jest na tyle niewielki, by zmieścić się do plecaka czy torebki.

Kołonotatnik Oxford Floral posiada stronę ze specjalnie wybranymi potrzebnymi informacjami, a śnieżnobiały i bardzo gładki papier Optik Paper o gramaturze 90g/m2 sprawia, że korzystanie z niego jest niezwykle przyjemne.

Kołozeszyt jest kompatybilny z darmową aplikacją SCRIBZEE®, służącą do skanowania odręcznych notatek oraz ich organizowania i przechowywania.

Podwójna spirala w kołonotatniku zapewnia łatwe otwieranie na płasko - kartki nie podnoszą się podczas notowania, zeszyt nie ma tendencji do samoczynnego zamykania się, co jest bardzo wygodne i praktyczne.

Liniatura w kratkę z marginesem, 60 kartek.


 

Kołonotatnik Oxford Meetingbook A4+/80k krata

   • kołonotatnik i teczka w jednym
   • specjalna liniatura z tagami umożliwia skanowanie notatek za pomocą aplikacji Scribzee
   • wewnętrzna strona tylnej okładki stanowi teczkę z trzema klapami zabezpieczającymi dokumenty przed ich niekontrolowanym wysunięciem
   • okładka z PP - odporna na zniszczenie
   • podwójna spirala
   • zamykana na dwie narożne gumki
   • perforowane, powiększone strony z otworami do segregatora
   • śnieżnobiały i idealnie gładki papier Optik o gramaturze 80g
Kołonotatnik Oxford Meetingbook posiada odporną na działanie czynników zewnętrznych okładkę z polipropylenu. Dzięki temu należy do najbardziej wytrzymałych notatników na rynku. Praktyczna podwójna spirala pomaga w płaskim rozkładaniu kołonotatnika na biurku i ułatwia notowanie.
 


Na końcu kołonotatnika znajduje się teczka z trzema skrzydłami, z których najdłuższe może służyć jako zakładka. Teczka zamykana jest na gumkę, dzięki czemu dokumenty znajdujące się wewnątrz są bezpieczne. Twarda podkładka z kartonu sprawia, że można korzystać z kołonotatnika także "na kolanie".
 
Kartki w kołonotatniku Oxford Meetingbook wykonane są ze śnieżnobiałego papieru Optik o gramaturze 80g/m2. Kołonotatnik zawiera 80 kartek, jest też kompatybilny z darmową aplikacją SCRIBZEE® do skanowania, zapisywania i organizowania notatek.
 
Więcej produktów ekologicznych zaprezentowano na stronie: https://hamelin-eos.pl 
Pamiętaj - ekologia dziś to bardzo ważny element decyzyjny. Świata już nie uchronimy dziś, ale możemy go uchronić w przyszłości.

 

 

REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Totalny hit sprzedażowy!!
Pudełko zawierające 12 kolorowych kredek z wymazyw ...
Farby pakowane po 500 ml.
Firma Milan poszukuje handlowca!!
Różne kształty, żywe kolory.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Poszukujemy osoby chętnej dołączyć do naszego zesp ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Czas zakupów wyprawki szkolnej!

  Początek roku szkolnego dla osób mających dzieci w wieku szkolnym jest tradycyjnie okresem zwiększonych wydatków wynikających z konieczności wyposażenia uczniów w podręczniki, przybory szkolne, mundurki oraz uiszczenia różnego typu obowiązkowych opłat związanych ze szkołą. Każdego roku wielu rodziców decyduje się także na wysłanie swoich dzieci na dodatkowe płatne zajęcia edukacyjne i ogólnorozwojowe.

  Więcej…  
 • Konkurs Korony Reklamy 2020 - niedługo finał

  Konkurs Korony Reklamy to konkurs wyróżniający najlepsze firmy z branży reklamowej. Organizowany jest podczas targów RemaDays pod patronatem programu Solidni w Biznesie. To ogromna szansa dla firmy na pokazanie się nowym klientom z 11 sektorów targowych RemaDays.

  Więcej…