Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Kolejna nowość w ofercie firmy SADPEX.

Polecamy

Najszersza na rynku oferta torebek jednokolorowych.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jeśli we wrześniu zaczynasz swoją edukację na studiach, musisz wiedzieć, że od tego momentu wszystko całkowicie się zmieni! Do tej pory przyzwyczajono Cię do bycia kierowanym przez szkołę. Od teraz będziesz musiał radzić sobie z nową niezależnością i, co najważniejsze, z ogromną ilością informacji. Kluczem do sukcesu jest systematyczna praca i wyrobienie nawyków organizowania materiałów od samego początku roku akademickiego.

Poniżej prezentujemy 11 przykazań studenta stworzonych przez markę Oxford, które pomogą wejść w nowy rok szkolny i skończyć go z sukcesem. 

 1. Nie opuszczaj zajęć

To może wydawać się łatwe, ale uczęszczanie na wykłady czasem bywa męczące, gdy jesteś studentem. Dzięki postępowi technologii cyfrowej, wiele wykładów jest dostępnych online, co może zmniejszyć Twoją motywację do wstawania rano z łóżka. Nic nie jest jednak w stanie zastąpić uważnego słuchania i robienia notatek. Drobna rada: pamiętaj, żeby zawsze nastawić budzik!

 1. Zaplanuj swoje sesje powtórzeniowe

Od samego początku roku będziesz pracować średnio osiem godzin dziennie. Wliczają się w to nie tylko zajęcia na uczelni, ale również czas spędzony na samodzielnej pracy. Ważne jest, aby trzymać się tego układu, więc zaplanuj sesje powtórzeniowe w swoim planie zajęć: seminaria, biblioteka, małe grupy dwóch lub trzech osób… Powtarzanie materiału razem z innymi studentami jest dobrym sposobem na wyjaśnienie pojęć, które mogły być dotąd niejasne. Z aplikacją SCRIBZEE możesz sprawić, że te powtórzenia będą jeszcze bardziej efektywne przez dzielenie się swoimi zapiskami z dyskusji z innymi członkami grupy za pomocą wiadomości e-mail lub mediów społecznościowych.


WAŻNE!

Ważnym elementem dobrego planowania jest oczywiście kalendarz. Ten idealny dla studenta nie zaczyna się pierwszego dnia stycznia, a od 1 września i kończy się na sierpniu roku następnego. Ten, który będzie hitem kolejnego roku szkolnego to taki, który wyróżni się na tle innych, szarych i monotematycznych.

Kalendarz Oxford Flowers

To idealny organizer dla młodego pokolenia. Kalendarze w kwiatowych wzorach, półtwarda, aksamitna w dotyku okładka pokryta folią soft touch. W 4 atrakcyjnych kolorach. Elastyczna gumka w kolorze kalendarza. Praktyczny format 12x18 cm. Wewnątrz plan lekcji, miejsce na ważne daty, oceny oraz dyżury nauczycieli. Mapy i praktyczne informacje na końcu kalendarza. Strony z tagami oraz specjalna aplikacja Scribzee umożliwiają łatwe zeskanowanie notatek, przechowywanie ich w smartfonie oraz utworzenie przypomnienia w kalendarzu. Kalendarium od września do sierpnia.


 1. Nie pomijaj żadnych przedmiotów

Zapomnij o dzieleniu przedmiotów na ważne i mniej ważne! Skupianie się na przedmiotach o wyższej wadze jest bardzo ryzykowne. Pracuj nad wszystkimi swoimi przedmiotami, nie pomijając żadnego: to najlepszy sposób na zdobywanie tych dodatkowych ocen, które mogą okazać się bardzo przydatne na koniec roku.

 1. Korzystaj z wielu źródeł

Wykłady na uczelni są naładowane informacjami, więc będziesz miał mnóstwo wiedzy do przyswojenia. Czasem zanotowanie i zapamiętanie wszystkiego może przysparzać trudności. Najlepszą taktyką jest uzupełnianie wykładów poprzez czytanie specjalistycznych książek, prac studentów, które możesz znaleźć w uczelnianej bibliotece lub nawet oglądanie filmów, jeżeli wiesz, że są poprawne merytorycznie.

 1. Sporządzaj notatki dla lepszego zapamiętywania

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, najważniejsze jest regularne uczęszczanie na wykłady i sporządzania notatek w zeszycie. Warto mieć na uwadze, że zapamiętuje się dużo więcej ze słuchanego tekstu, jeżeli się go również zapisuje. Notowanie odgrywa ważną rolę w procesie zapamiętywania oraz w analizowaniu pojęć i pomysłów. Pisz jasno i czytelnie, żebyś nie musiał marnować czasu na późniejsze odszyfrowywanie zapisków. Jeżeli opuścisz linijkę i zostawisz miejsce na marginesie, będziesz miał wolną przestrzeń do uzupełnienia notatek po wykładzie. Na koniec, stwórz swój własny system skrótów, aby zaoszczędzić czas.

 1. Pracuj nad swoimi słabszymi punktami

Z biegiem czasu spędzonego na uczelni prawdopodobnie nabędziesz różnych nowych umiejętności takich jak podsumowywanie, opracowywanie abstrakcyjnych pojęć i organizowanie swoich pomysłów. W praktyce jednak studenci czasem miewają problemy z niektórymi z tych umiejętności. Są one fundamentalne dla Twoich studiów, więc nie wahaj się brać udziału w powtórzeniach, kursach pisania oraz wykonywać gramatycznych lub koniugacyjnych ćwiczeń (mnóstwo z nich jest dostępnych online).


 Dla studenta polecamy!

Kalendarz Oxford 10Dence

To kolejny idealny organizer dla młodego pokolenia. Twarda okładka w brulionowej oprawie, kolorowe płótno na grzbiecie. Matowy laminat na okładce oraz szara wstążka w środku. 5 stylowych wzorów okładek. Praktyczny format 12x18 cm. Wewnątrz plan lekcji, miejsce na ważne daty, oceny oraz dyżury nauczycieli. Mapy i praktyczne informacje na końcu kalendarza. Strony z tagami oraz specjalna aplikacja Scribzee umożliwiają łatwe zeskanowanie notatek, przechowywanie ich w smartfonie oraz utworzenie przypomnienia w kalendarzu. Kalendarium od września do sierpnia.


 1. Pytaj!

Nie wahaj się podejść do nauczyciela po skończonym wykładzie, jeżeli nie zrozumiałeś jakiegoś fragmentu lub chciałbyś, żeby polecił Ci pozycje z literatury dotyczące konkretnego zagadnienia. Pamiętaj, że uczelniana biblioteka jest świetnym miejscem nie tylko do powtarzania materiału, ale również do znajdowania potrzebnej dokumentacji.

 1. Zarządzaj swoim planem zajęć

Na studiach, w przeciwieństwie do szkoły średniej, plany zajęć mogą się regularnie zmieniać w ciągu roku akademickiego. Dokładnie zapisuj swój plan zajęć, następnie aktualizuj go, kiedy będzie to konieczne. Włącznie z Twoimi samodzielnymi powtórzeniami każdego tygodnia. Kalendarz może być Twoim najlepszym pomocnikiem, kiedy przyjdzie Ci zarządzać swoim czasem.

 1. Organizuj materiały z końcem każdego dnia

Kiedy tylko wrócisz do domu, wyjmij swoje notatki i przygotuj „ściągi” zawierające tylko kluczowe informacje, daty, nazwiska i pojęcia do zapamiętania. Stwórz swój własny kolorowy kod i zaszalej z zakreślaczami. Następnie archiwizuj swoje notatki z wykładów dzień po dniu, aby się nie pomieszały ani nie zgubiły. Tutaj znowu zeszyt jest najlepszym narzędziem do utrzymania wszystkiego w porządku. Możesz również zeskanować i zarchiwizować notatki za pomocą aplikacji SCRIBZEE, dzięki czemu wszystko będzie bezpieczne w jednym miejscu!

 1. Baw się

Wprawdzie większość swojego czasu będziesz spędzał na zajęciach związanych z uczelnią, ale równie ważne jest, żeby wiedzieć, kiedy przystopować. Kilka razy w tygodniu odpocznij i odśwież umysł: obejrzyj film, uprawiaj sport, udzielaj się w wolontariacie, idź na spacer…

 1. Przygotuj się do powtórzenia

Każdego wieczora przeczytaj swoje notatki z danego dnia i zrób to ponownie przed następnym wykładem. Jeżeli zeskanowałeś je za pomocą aplikacji SCRIBZEE na swój smartfon, możesz do nich zajrzeć będąc w drodze lub na uczelni. W ten sposób, kiedy nadejdzie czas egzaminów semestralnych, duża część pracy nad powtórzeniem materiału będzie już zrobiona, a Ty zaoszczędzisz sobie całonocnej nauki.

Powodzenia!

Wybrane ogłoszenia

EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Ołówek z Gumką Maped Black Peps Pastel HB
OBROTOWA GUMKA SZKOLNA ZENOA MAPED
Przyłbica CRESCOPrzyłbica CRESCO
Sprzedam6,50 PLN (brutto)
Produkt wyprodukowany w Polsce.
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Elegancka kolekcja do biura i szkoły.
Poszukiwany handlowiec!!
Nowe tonery do drukarek Canon.
Maseczka ochronna 2 warstwowa z fizeliny
Produkt wielokrotnego użytku.
NOŻYCZKI SZKOLNE 13,5 CM DISPLAY 30 SZT.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • ŚWIĘTA W STYLU GET DIRTY

  Święta Bożego Narodzenia to chyba najbardziej magiczny czas w ciągu roku. Warto spędzić go wśród najbliższych, np. podczas ciekawych zabaw kreatywnych, które dla Was przygotowało GetDirty

  Więcej…  
 • Prism wyróżniony w Złotej Siódemce

  ZŁOTA SIÓDEMKA to zestawienie wykonane przez TelewizjaEXPO, obejmujące przedsiębiorstwa, liderów rynku w swoich kategoriach. Na takie wyróżnienie zasługują wyłącznie firmy wyróżniające się innowacyjnością i jakością produktów. 

  Więcej…