Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Stora Enso rozpoczęła proces związany z ewentualną sprzedażą czterech zakładów papierniczych należących do koncernu. Argumentując swoją decyzję firma zaznacza, że segment papierniczy nie należy do strategicznych obszarów wzrostu zdefiniowanych przez kierownictwo grupy. Plan sprzedaży papierni wpisuje się zatem w realizowane przez firmę, długookresowe działania, w których zamierza ona skoncentrować się na wytwarzaniu odnawialnych produktów w obszarach opakowań, rozwiązań budowlanych i innowacyjnych biosurowców.

Proces sprzedaży obejmie cztery europejskie papiernie należące do Stora Enso: Anjala (Finlandia), Hylte i Nymölla (Szwecja) oraz Maxau (Niemcy). Firma podkreśla, że każda z nich wytwarza wysokiej jakości papiery i celulozę; wszystkie wyposażone są w odpowiednią infrastrukturę oraz zatrudniają wysoko wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę.
„Sprzedając większość naszego biznesu papierniczego, będziemy mogli w większym niż dotychczas stopniu skoncentrować się na zdefiniowanych wcześniej, strategicznych obszarach wzrostu. Mam na myśli odnawialne opakowania, rozwiązania dla budownictwa i innowacje w zakresie biosurowców. Oceniając potencjalnych nabywców, szukamy nowych właścicieli, którzy będą w stanie zapewnić – w długiej perspektywie – zrównoważoną przyszłość zarówno dla samych fabryk, jak i dla pracujących w nich osób” – mówi Annica Bresky, prezes i CEO firmy Stora Enso.

Cztery należące do Stora Enso papiernie zostaną sprzedane w ramach jednej lub kilku transakcji. Firma nie wyznaczyła przy tym żadnego konkretnego terminu, w jakim miałyby one zostać sfinalizowane. Zainicjowany proces sprzedaży nie będzie też mieć wpływu na bieżącą działalność Stora Enso w segmencie papierniczym; firma w dalszym ciągu będzie obsługiwać swoich klientów. Zakład Langerbrugge w Belgii pozostanie w strukturach firmy.

Obecnie Stora Enso posiada pięć zakładów produkcji papieru, wspieranych przez działy sprzedaży, zarządzania i administracji. W sumie Stora Enso Paper zatrudnia ok. 2200 osób. W ubiegłym roku zrealizował on sprzedaż netto na poziomie 1,703 mld euro.

W procesie sprzedaży firmę Stora Enso będzie wspierał Bank of America Securities.


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Kredki Alpino przetestowane - są świetne!
Nowa na polskim rynku oferta zakreślaczy.
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Totalny hit tego roku.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Wysoka jakość wykonania. Idealny na prezent.
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Targi majowe w firmie ALFA - videoreportaż

    W dniach 7-8 maja w Zemborzycach Tereszyńskich k/ Lublina odbyła się kolejna Giełda Lubelska organizowana przez firmę Alfa. W tym roku liczba wystawców znacznie wzrosła. Sam hotel Korona na potrzeby corocznej imprezy dobudował kolejne sale, które umożliwiły wystawcom jeszcze lepsze zaprezentowanie swojej oferty.

    Więcej…  
  • Branża upominków reklamowych w sprawie tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców!

    Polska Izba Artykułów Promocyjnych jako organizacja zrzeszająca ponad 185 firm z branży upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy, reprezentująca sektor ponad 1 000 głównych dostawców (producentów/importerów upominków reklamowych, drukarni) oraz ok. 10 000 agencji reklamowych z wielkim niepokojem obserwuje skutki, jakie przynosi obecna sytuacja na rynku i jakie ciężkie konsekwencje wywołuje dla branży reklamowej epidemia COVID-19.

    Więcej…