Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akcja "Kolorowe Kredki" niezmiennie rozwija się. Do naszej redakcji codziennie spływają zapytania ze szkół i przedszkoli, jak przystąpić do niej. W dzisiejszym artykule załączamy kredkowy niezbędnik.

 

To, co jest istotne, to aby przystąpić do akcji nie trzeba wypełniać żadnego formularza zgłoszeniowego, ponieważ nie jest on do niczego potrzebny. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji po prostu dołącz do niej.

Ponadto nie mamy ograniczeń czasowych - kredki można zbierać cały czas, a po uzbieraniu przesłać je na adres ponady poniżej.


Czytaj artykuły na temat akcji: Akcja "Kolorowe kredki" nabrała tempa 

Bardzo ważna część, przeczytaj uważnie!

Co do kredek - prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

 • Segregację na drewniane i świecowe, ponieważ podczas transportu świecowe bardzo brudzą drewniane oprawki.
 • W związku z ogromną ilością zgłoszeń prosimy o pomoc w posegregowania kolorami, oraz o zatemperowanie (bardzo ważne dla nas).
 • Prosimy także, o pozdejmowanie z kredek świecowych papierków ozdobnych oraz z metalowych części z ołówków i kredek, gdzie była lub jest resztka gumki (wyjątkiem jest sytuacja kiedy gumka jest nowa lub niezniszczona).

Czego nam nie wysyłajcie!

 • Śmieci,
 • połamanych kawałków kredek,
 • starych flamastrów,
 • długopisów,
 • pogryzionych kredek, itp. (niestety często w przesyłkach mamy dużo takich niespodzianek).
 • Kredki ubrudzone plasteliną lub wymazane klejem, także nam  się do niczego nie przydadzą. Spróbuj je wyczyścić.
 • Nie wysyłamy także kredek grafionowych (to takie świecowe-nieświecowe, najczęściej firmy Bambino, dla ułatwienia zdjęcie poniżej).

 • Prosimy także, abyś wyczyścił kredki przed wysyłką (wystarczy wilgotna szmatka z płynem).
 • Szanujemy środowisko, dlatego prosimy ogranicz w naszej przesyłce ilość foli. Kredki najlepiej zapakować spinając je gumkami (gumki będą przez nas użyte wielokrotnie).

Można nam podarować również nowe kredki, piórniki lub inne artykuły biurowe. Jeśli masz niepotrzebne tkaniny lub suwaki, niezbędne do uszycia piórników skontaktuj się z nami.

Nie jesteśmy firmą i nie posiadamy żadnych funduszy, dlatego nie możemy pokryć kosztów przesyłki. Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy sami ponoszą w czynie społecznym wiele kosztów (zakup elementów do wykonania biżuterii, narzędzia, kleje, nici, suwaki do piórników, przesyłki, itp.).

Na potrzeby placówek wysyłamy certyfikaty dla szkoły, dyplom dla aktywnych uczestników oraz plakat (wyślij e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisują "plakat Kolorowe Kredki").

 

Kilka słów o co chodzi od pomysłodawców akcji:

Mamy fioła na punkcie kolorów, pomagania i tworzenia…

Kilka lat temu planując działania związane z wolontariatem postanowiliśmy zorganizować akcję „Kolorowe kredki”. Pracując z bardzo młodymi wolontariuszami od 6 lat do 16 uczymy ich przede wszystkim, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Staramy się też wpajać im, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem postanowiliśmy zbierać niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Na czym polega nasza akcja? Zbieramy kredki następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych. Kredki świecowe przetapiamy na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła przeze mnie i mojego niesamowitego męża. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.

Jeśli potrzebujesz, aby nasze wytwory wsparły jakąś akcję skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nabyć jakieś nasze kolorowe dzieło, także zapraszamy do kontaktu.

Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

 

Kredki możesz wysłać na adres:

Ewa Zielińska
Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego, Szkolna 1, Zagościniec

05-200 Wołomin

Można skontaktować się także poprzez e-mail:

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 609 7000 42

Pozdrawiamy we wszystkich kolorach tęczy

Kredkowa Ekipa


Wybrane ogłoszenia

ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Nowe tonery do drukarek Canon.
5 kolorów zabawy.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Tierra Group poszukuje handlowca!
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Farby pakowane po 500 ml.
Nowa oferta marki JOVI
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Idealne dla najmłodszych

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Jesteśmy zwolennikami ewolucji nie rewolucji.

  Te wakacje dla firmy Panta Plast na długo pozostaną w pamięci. Po wielomiesięcznych rozmowach, łódzki producent i dystrybutor artykułów papierniczo - biurowo - szkolnych stał się oficjalnym i jedynym dystrybutorem marki Instant w Polsce. O tak dużej zmianie w naszej branży rozmawiamy z Dyrektorem Handlowym firmy Panta Plast - Łukaszem Komorowskim.

  Więcej…  
 • A czas płynie...

  Sami nie wiemy czy to sklepy z artykułami do szkoły, czy bardziej te z upominkami będą zadowolone. Wiemy jednak to, że świat blogerek oszalał na punkcie tej kolekcji.

  Więcej…