Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.

Polecamy

Kredki Colorpeps Monster trójkątne 24 kol MAPED

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Długopis jaki jest każdy widzi. Designerski lub prosty w swojej budowie, jednorazowy lub na wymienne wkłady, kolorowy lub niebieski, wymazywalny, kulkowy... jest też albo ze skuwką, albo na "klik" lub jak jeden z naszych czytelników przypomniał - wykręcany.

Wolimy klikacze

W ostatnich tygodniach pokusiliśmy się na badanie naszych preferencji. Wśród osób z branży oraz naszych fanów na facebook'u przeprowadziliśmy sondę, w której chcieliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie, które z długopisów najbardziej lubimy: Czy standardowe klikane? Czy może preferujemy te z zatyczką? A może wykręcane są dla nas najlepsze? Byliśmy przekonani, że opinie będą wyrównane. Okazało się jednak, że znaczna większość z nas preferuje długopisy klikane. Dlaczego? Być może dlatego, że są wygodniejsze, że jedną ręką można je obsłużyć? Może także dlatego, że zatyczki można zgubić a w najgorszym wypadku połknąć. 

Po co nam dziura w zatyczce?

Być może zaskoczyło cię Drogi Czytelniku nasze ostatnie stwierdzenie. Bo któż połyka zatyczki z długopisów? Ani one dobre, ani lekkostrawne... Oczywiście dane statystyczne nie powinny nas skłaniać do żartu. Okazuje się bowiem, że rocznie w Stanach Zjednoczonych umiera ponad 100 osób, które bawiąc się zatyczką długopisu nieopatrznie połknęło ją! 

To właśnie na te statystyki wynaleziono sposób, aby je zmniejszyć do minimum. Okazuje się, że tak trywialne w swojej prostocie rozwiązanie może ocalić życie niejednej osobie. Dziura w zatyczce - bo ona jest tematem naszych obecnych rozważań, to nie przypadkowy "wytwór' producentów artykułów piśmiennych. To przemyślany zabieg, który ma wiele zastosowań. Oczywiście oprócz faktu łatwiejszego zamykania długopisu i nie "czopowania" powietrza znajdującego się w zatyczce, dziura ma na celu także bardziej medyczne zastosowanie. 

Jak już wspomnieliśmy statystyki zza oceanu skłoniły twórców nowych długopisów do stworzenie, a nawet w ostatnim czasie powiększenia dziury na końcu zatyczki, aby uchronić mniej uważne osoby, lub po prostu dzieci przed uduszeniem. 

Okazuje się bowiem, że wiele z nas uwielbia wręcz podgryzać końcówki naszych długopisów. Robi to niemalże co druga osoba. Skubanie końcówki ołówków, zatyczki od długopisów to być może forma odstresowania, ale także niepohamowana potrzeba skubania czegokolwiek. Nudny wykład, stresujący egzamin, skupienie w trakcie pracy przy komputerze. Skuwka ląduje w naszych ustach przy różnych okazjach, a intensywne "żucie" może zakończyć się jej połknięciem.

Dziura zastosowana w większości zatyczek gwarantuje, że możemy się czuć poniekąd pewniej. Ma ona za zadanie zapewnić drożność dróg oddechowych, dzięki temu, że przez jakiś czas może się przez nią odbywać oddychanie. Oczywiście nie oznacza to, że w nagłych przypadkach połknięcia zatyczki, możemy być spokojni. Oczywiście pomoc nagła jest niezbędna. Dziurka jednak ma przedłużyć czas pomocy, jaka musi być nam udzielona. 

Wybierając więc artykuły piśmienne sugerujmy się także ich bezpieczeństwem. Poniżej prezentujemy sprawdzone produkty, w które warto zaopatrzyć chociażby nasze dzieci przed kolejnym rokiem szkolnym. 


DŁUGOPIS D.RECT 980 EKO NIEBIESKI KARTON

 

DŁUGOPIS D.RECT 980 EKO NIEBIESKI 

Opis produktu:
- wymienny wkład LE 008
- niebieski
- długość linii pisania: 2000 m

Dystrybutor: Leviatan-Poligrafia

 

 

 

 

 

 


Długopis Flexi Penmate 0,7 mm Niebieski

Długopis Flexi

 

Długopis Flexi Penmate

- niklowo-srebrna końcówka 0,7 mm odporna na uderzenia
- wymienny wkład
- wodoodporny tusz o intensywnym, nieblaknącym kolorze
- długość linii pisania - 1500 m
- nowa formuła atramentu i system jego spływu powoduje wrażenie niezwykłej lekkości pisania
- kolor niebieski

Dystrybutor: Tadeo Trading
 
 
Daniel Kaczmarek    

Świetny długopis o klasycznym kształcie. W biurze sprawdza się bardzo dobrze.

 

 WAŻNE

Jak podaje portal Mirror.co.uk, w 2007 roku 13-latek z Durham w Wlk. Brytanii zmarł po połknięciu skuwki. Jego matka powiedziała portalowi, że "zabezpieczenie" jest bezużyteczne, jeśli skuwki nie uda się szybko usunąć. Wydzieliny w tchawicy szybko blokują otwór, uniemożliwiając oddychanie, a sam kształt skuwki sprawia, że jest ona trudna do szybkiego wyciągnięcia z gardła.

Lepiej więc po prostu unikać namiętnego "żucia" zakończenia długopisu. A już na pewno nie należy tego robi w sytuacji, kiedy bujamy się intensywnie na fotelu.

Wybrane ogłoszenia

Zakładki indeksujące smart pet fresh 12x45mm 5x25s ...
Monsterowe temperówki.
Przepiękne ręcznie malowane torebki okolicznościow ...
Papierowe zakładki samoprzylepne
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Upominek dla wyjątkowej osoby.
Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Kreatywna zabawa dla każdego.
Zakreślacz FLUO'PEPS PASTEL.
Poszukiwani handlowcy!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • 81,25% marketerów uważa upominki za atrakcyjny nośnik reklamy

    Polska Izba Artykułów Promocyjnych zakończyła III etap badania „Postrzegania upominków reklamowych, jako nośnika reklamy.” Pierwsze badanie przeprowadzone przez PIAP miało miejsce w 2010 roku, kolejne na przełomie 2012/2013 roku, obecnie PIAP prezentuje wyniki III etapu badania. Głównym celem badania PIAP jest dostarczenie  informacji na temat postrzegania artykułów promocyjnych. Analizując wyniki  wszystkich trzech etapów badania PIAP można zauważyć pewną tendencję respondentów, stanowiącą optymistyczną prognozę dla branży artykułów promocyjnych.

    Więcej…  
  • Pierwsze spotkanie członków Polskiego Stowarzyszenia Stowarzyszenia Branży Prezentowej

    25 stycznia 2016 roku odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie firm Członkowskich Polskiego Stowarzyszenie Branży Prezentowej. Prócz spotkania poznawczego, umożliwiającego wymianę wizytówek oraz prezentację swojej oferty, Zarząd zaprasza wszystkich na wyjątkowe przedstawienie do Teatru Wielkiego w warszawie.

    Więcej…