Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Na każdą okazję.

Polecamy

Dla pasjonatów pięknych widoków.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Drukarka to niezbędny element każdej firmy. Codziennie drukując stosy dokumentów, zastanawiamy się jak podnieść efektywność i obniżyć koszty druku. Wprowadzanie oszczędności warto zacząć od poznania kilku prostych zasad optymalizacji druku. Przede wszystkim jeśli nie potrzebujemy najwyższej jakości dokumentów, warto korzystać z trybu ekonomicznego, który znajduje się w opcjach wydruku każdego urządzenia.

W większości przypadków zapominamy o tej funkcjonalności, przez co zdecydowanie szybciej zużywamy tusz lub toner. Jeśli zależy nam na oszczędności papieru możemy wydrukować kilka stron dokumentu na jednej kartce lub skorzystać z opcji druku dwustronnego.

Funkcja ta jest bardzo wygodna, jeśli drukujemy dokumenty do czytania – odpowiednio wydrukowany tekst można oprawić jak książkę. Duże znaczenie ma również format wydruku. Używając formatu A3 możemy zyskać nawet do kilkunastu groszy w porównaniu do formatu A4, co w skali roku, w dużych firmach daje nawet do kilku tysięcy stron oszczędności. Oferta alternatywnych materiałów eksploatacyjnych jest coraz bogatsza.

Nowoczesne zamienniki np. marki Asarto przewyższają jakością i wydajnością oryginalne odpowiedniki. Warto również wybierać materiały eksploatacyjne o podwyższonej wydajności, które w finalnym rozrachunku oferują niższy koszt wydruku strony. Jeżeli drukujemy więcej niż 50 stron w miesiącu, warto już przed zakupem drukarki zwrócić uwagę na koszt wydruku strony. Często koszt eksploatacji tanich w zakupie urządzeń jest bardzo wysoki, co w finalnym rozrachunku nie opłaca się. Kolejnym pomysłem, być może oczywistym ale często bagatelizowanym przez użytkowników jest drukowanie w skali szarości.

Często w pośpiechu, działając automatycznie, wybieramy wydruk w kolorze, nawet jak dokumenty mają być poglądowe lub do celów roboczych. W sytuacji, gdy z drukarki korzysta wielu pracowników, warto pomyśleć o jej „usieciowieniu”. Pozwala to w prosty sposób uzyskać kontrolę nad eksploatowaniem sprzętem, przydzielać uprawnienia konkretnym osobom oraz monitorować kto, co i ile drukuje. I na koniec, jeśli drukujemy bezpośrednio ze stron internetowych warto skorzystać ze specjalnego oprogramowania, które wycina zbędne grafiki czy linki.

Wybierz oszczędność w najwyższej rozdzielczości

Wybrane ogłoszenia

Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Dla pasjonatów pięknych widoków.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Dane twojego dziecka pod ochroną.

    Właściwie nikt z nas nie zastanawia się głębiej nad danymi osobowymi naszych pociech. Dbamy o ochronę naszych dokumentów poprzez odpowiednie przechowywanie ich, zabezpieczanie przed kradzieżą i uszkodzeniem. Dzieci jednak już od podstawówki także zaczynają dysponować swoimi osobistymi dokumentami: legitymacja szkolna, karta rowerowa, bilet miesięczny...

    Więcej…  
  • Unboxing z firmą Tierra Group

    Tego jeszcze nie było. O nowościach, które na bieżąco pokazują się w ofercie firmy Tierra Group piszemy na bieżąco. Żebyście zrozumieli nasze zdziwienie w ostatnich dniach, musicie to przeczytać.

    Więcej…