Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.

Polecamy

Idealna do domowego biura.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rozpoczynamy cykl porad dla osób korzystających z urządzeń drukujących. Patronem informacji i materiałów będzie nowoczesny portal e-commerce https://toner-drukarki.pl

Jak wyczyścić zaschnięty tusz w drukarce atramentowej?

Zasychanie tuszu to bardzo częsty problem, z którym spotykają się użytkownicy drukarek atramentowych. Nawet najbardziej niezawodne urządzenia, gdy nie są użytkowane, potrafią przysporzyć problemów. Zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać wysychaniu tuszu niż czyścić dysze, jednak warto wiedzieć co zrobić, gdy będzie taka konieczność.

Przed przejściem do czyszczenia dyszy kartridżów należy najpierw upewnić się, czy to zaschnięte tusze stanowią podłoże problemu. W tym celu warto przeczytać artykuł „Drukarka nie drukuje – co zrobić?”. Następnie możemy przystąpić do czyszczenia drukarki.

Najlepiej w tej sytuacji jest zaopatrzyć się w specjalistyczny płyn do czyszczenia głowic. To niedrogie, łatwo dostępne akcesorium znacznie usprawni cały proces, a czyszczenie będzie skuteczne. Po przygotowaniu płynu należy upewnić się, że dysze są w odpowiednim miejscu, z którego łatwo będzie je wyciągnąć. Następnie nalewamy odrobinę płynu na podstawkę i umieszczamy w nim wyjęte dysze. Pozostawiamy je na kilka godzin, w zależności od zaleceń producenta. Należy również pamiętać, aby po tym czasie wytrzeć dysze i umieścić w drukarce, a następnie wykonać druk testowy.
W przypadku gdy na druku pojawią się białe plamy, paski lub rozmazania tuszu należy ponownie wyjąć dysze i tym razem, za pomocą pipety lub strzykawki, zakraplać płyn do każdej dyszy. Jeśli wyciekający z drugiej strony płyn będzie przezroczysty, możemy z powrotem umieścić je w drukarce.
Jeśli nie posiadamy specjalnego płynu, możemy spróbować uporać się z problemem domowymi sposobami. W tym celu należy nalać wody do pojemnika i zostawić w ten sposób na około godzinę. Po wylaniu wody trzeba pamiętać by odczekać aż całkowicie wyparuje z dysz, ponieważ wilgoć może spowodować uszkodzenie drukarki. 

Podsumowując, oto co należy zrobić w przypadku zaschnięcia tuszy w drukarce:
a) Jeśli używamy płynu do udrażniania głowic:
-upewnić się, że dysze są w odpowiednim miejscu, a następnie je wyjąć
-ustawić pojemniki na podstawce z płynem i odczekać, aż tusz się rozpuści
-wydrukować stronę testową
-jeśli tusz nadal będzie zaschnięty, ponownie wyjąć kartridż
-ustawić dyszami do góry i zakraplać płyn dopóki nie stanie się przejrzysty
-umieścić w drukarce i wydrukować stronę testową
b) Jeśli nie posiadamy płynu:
– Nalać wody do pojemnika na około godzinę. Po godzinie wylać wodę z rozpuszczonym tuszem.
-Upewnić się, że woda całkowicie wyparowała i umieścić z powrotem w drukarce.

Jeśli powyższe metody nie przyniosą rezultatu, najlepiej będzie oddać drukarkę do serwisu. Tam wykonać można kąpiel ultradźwiękową, która skutecznie usuwa zaschnięty atrament.

Jak zapobiegać zasychaniu tuszy?
Zdecydowanie prościej jest jednak zapobiec wysychaniu tuszu w drukarce. Jak tego dokonać? Najważniejsze, aby regularnie używać drukarki lub co jakiś czas puszczać stronę testową. Terminy ważności atramentów również mają znaczenie- korzystanie z przeterminowanych tuszy może sprawić, że będą szybciej zasychać i robić plamy. Należy również ustawić drukarkę w pomieszczeniu o stałej temperaturze, a wkłady przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu. Nie powinno się także samodzielnie napełniać wkładów, ponieważ niewłaściwie napełnione kartridże mogą spowodować uszkodzenie drukarki.

 


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Idealne dla najmłodszych
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
5 kolorów zabawy.
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Idealna do domowego biura.
Różne kształty, żywe kolory.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Pakowane w eleganckie pudełko.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Pióro wieczne + Długopis SYMPHONY w etui prezentow ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • 25 lat POLCAN. Ten rok jest dla nas wyjątkowy!

    W tym roku firma POLCAN obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności. 25 lat sukcesów firmy nie byłoby możliwych bez zaufania, życzliwości i otwartości – wartości, jakimi obdarzyli ją Partnerzy Handlowi i Pracownicy.

    Więcej…  
  • Solidarność podatkowa w handlu materiałami eksploatacyjnymi

    Z dniem 1 lipca 2015 r. katalog towarów objętych mechanizmem odpowiedzialności solidarnej na gruncie podatku VAT został rozszerzony m.in. o następujące towary (nazwane „towarami wrażliwymi”): materiały eksploatacyjne do drukarek (tonery bez głowicy drukującej do drukarek i do maszyn do automatycznego przetwarzania danych, kasety z tuszem bez głowicy do drukarek i do maszyn do automatycznego przetwarzania danych, kasety z tuszem i głowicą drukującą do drukarek i do maszyn do automatycznego przetwarzania danych, tonery z głowicą drukującą do drukarek i do maszyn do automatycznego przetwarzania danych)... Z czym to się wiąże w naszej branży?

    Więcej…