Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wiecie jak powstaje ołówek? Jego historia jako przyrządu do pisania sięga aż czasów starożytnego Rzymu. To wtedy rzymscy Skrybowie, którzy na co dzień zajmowali się przepisywaniem ksiąg wykorzystywali do pisania na papirusie rysik, który wykonany był z toksycznego ołowiu. To właśnie od tego pierwiastka ołówek zawdzięcza swoją obecna nazwę.

Obecnie w produkcji ołówków nie wykorzystuje się ołowiu, ale grafit, który został odkryty w roku 1564 w Anglii. Od tego czasu do końca XVII wieku to właśnie Anglia była głównym producentem  ołówków z naturalnego grafitu. W 1662 roku  w Niemczech, w Norymberdze po raz pierwszy został wyprodukowany ołówek ze sproszkowanego grafitu w połączeniu z siarką i antymonem. Mimo tego, że na początku był jakościowo gorszy od angielskiej produkcji, stał się inspiracją dla rodu Faber- Castell.

I tak w 1761 roku Kaspar Faber wyprodukował swój pierwszy ołówek. Firma od ponad 250 lat pozostaje w rękach jednej rodziny, a dzięki swojemu doświadczeniu i innowacyjności osiągnęła pozycję światowego lidera w produkcji ołówków i kredek.

Wartym podkreślenia jest fakt, że drewno, z którego powstają ołówki w fabrykach Faber- Castell pochodzi z certyfikowanych, odpowiedzialnie zarządzanych plantacji, co czyni  producenta światowym liderem w sprawach dbałości o sprawy środowiska.

W 1905 roku hrabia Aleksander von Faber-Castell zapoczątkował innowacyjną produkcję, sześciokątnych ołówków – Castell 9000. Do tego czasu ołówki miały klasyczny, okrągły kształt. Legenda głosi, że hrabia podczas użytkowania zauważył, że mają one skłonność do turlania się po biurku, przez co często z niego spadają. Zlecił więc swoim inżynierom opracowanie nowego kształtu, który rozwiąże ten problem.

Ołówek Castell 9000 to klasyka wśród ołówków, doceniany po dziś dzień. Dostępny jest aż w 16 różnych stopniach twardości, od 8B do 6H, dzięki czemu stał się idealnym ołówkiem do wszystkich zastosowań technicznych i artystycznych. Jego jakość i precyzyjne stopnie twardości sprawiły, że uwielbiają go artyści i ilustratorzy. Jego fanem był sam Vincent van Gogh!

Korpus ołówka lakierowany jest ekologicznym  lakierem na bazie wody w charakterystycznym dla marki zielonym kolorze. Wysoka jakość miękkiego drewna zapewnia łatwe temperowanie, a zaawansowana technologia klejenia grafitu SV zapobiega łamaniu nawet przy upadku.

W ofercie Faber-Castell znajdziemy również ołówki z serii GRIP z charakterystycznymi wypustkami na korpusie oraz ołówki dla dzieci, idealne do nauki pisania.

Proces produkcyjny ołówków składa się z wielu etapów. Nasza grafika obrazuje go w idealny sposób:

 

A Ty jakiej marki ołówek najbardziej lubisz?

Wybrane ogłoszenia

Upominek dla wyjątkowej osoby.
Ogromna paczka kredek
Praca w centrum Wrocławia
Zestaw WINNER. Długopis i ołówek automatyczny.
5 kolorów zabawy.
Kredki marki Faber - Castell
Kubek dla TatyKubek dla Taty
Sprzedam29,99 zł - sugerowana cena detaliczna PLN
Kubek dla każdego faceta.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • UCZ SIĘ Z UNIMAXEM

    Już tylko miesiąc pozostał do zakończenia akcji promocyjnej organizowanej przez firmę Panta Plast. Pod koniec czerwca poznamy szczęśliwych zwycięzców.

    Więcej…  
  • Firma Sharp przeciwko SARS-COV-2 .

    Jako pierwsza na świeciei, firma Sharp, opracowała urządzenie w którym na około 30 sekundii wystawiono przenoszonego drogą powietrzną koronawirusa (SARS-CoV-2) na działanie jonów Plasmacluster i wykazano, że liczba cząsteczek wirusa zakaźnego została zredukowana o ponad 90%iii.

    Więcej…