Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.

Polecamy

Kredki Colorpeps Monster trójkątne 24 kol MAPED

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Podobnie jak reprezentanci wielu zawodów, swoje święto mają także drukarze. Dzień Drukarza przypada na 4 czerwca, i mimo że już jest za nami, jest doskonałą okazją, aby prześledzić historię druku. Jest to jedna z niewielu dziedzin, która może pochwalić się niezwykle szybkim tempem ewolucji. Obecnie w domach mamy dostęp do szybkich i efektywnych technologii druku, o których jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć.  Druk przeszedł długą drogę, aby z hal przemysłowych wylądować na naszych biurkach.

Właściwy początek historii rozwoju technologii druku datuje się na XV wiek, kiedy to Jan Gutenberg opracował pierwszą przemysłową metodę druku. Wynalazek rzemieślnika z Moguncji zrewolucjonizował i znacząco usprawnił proces powstawania pism, książek i wpłynął na ogólne rozpowszechnienie słowa pisanego. Gutenberg dał podstawy technologii, którą współcześnie codziennie używamy w domu czy biurze.

Współczesny sprzęt znacząco różni się od pierwszych maszyn drukarskich. Proces druku zaczął błyskawicznie ewoluować dzięki zastosowaniu komputerów. Bez nich nie doszłoby do możliwości druku w warunkach domowych. Historia drukarek zbliżonych do dzisiejszych sięga 1937 roku. W USA odkryto metodę nanoszenia druku na papier przy użyciu ładunków elektrostatycznych. Rozwiązanie to jest do dziś stosowane w drukarkach laserowych i nazywamy je kserografią. Technologia ta została skomercjalizowana w latach 50 XX wieku, w efekcie czego powstały pierwsze kserokopiarki. Następne 20 lat to błyskawiczny rozwój urządzeń drukujących – w latach 60 pojawiły się drukarki igłowe, a 10 lat później pierwsze drukarki atramentowe i laserowe już na skalę komercyjną.

Ze względu na wysokie koszty urządzeń, popularność w użytku domowym drukarki zyskały dopiero w latach 90. Wtedy też na rynek urządzeń drukujących wkroczył Samsung. Koreański producent oferował wtedy różne produkty biurowe, jak czarno-białą drukarkę laserową Finale 8000 o prędkości druku 8 stron na minutę oraz pierwszą w ofercie laserową drukarkę kolorową SLB-3108H. Koreański producent wkroczył w XXI wiek oferując drukarki do przeznaczenia domowego, oparte na autorskich technologiach – takich jak No-Nois zapewniająca minimalny hałas w trakcie pracy czy bezpośredni druk z aparatów cyfrowych i telefonów za pomocą USB lub Bluetooth, który zastosowano w modelu SPP-2040 z 2005 roku. Kompaktowe drukarki laserowe Samsung wprowadzone w następnych latach zdobyły liczne nagrody za design, podkreślając wagę nie tylko efektywności urządzeń domowych, ale także ich wyglądu.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne zostały także wprowadzone w modelach biurowych Samsung. Kopiarka MultiXpress C9301 była pierwszą, w której wszystkie funkcje zostały połączone na jednej płycie głównej, wyposażonej w procesor 1 GHz. Z kolei pierwsza kolorowa biurowa kopiarka Samsung MultiXpress C9350ND została uznana za najlepszy produkt 2010 roku przez Buyer’s Laboratory – amerykańskie stowarzyszenie zajmujące się profesjonalnym testowaniem sprzętu biurowego.

Technologia druku w zaledwie kilkadziesiąt lat przeszła błyskawiczną ewolucję. Widać to dobrze po funkcjach, które oferują teraz drukarki. Szczególnie silnie rozwijany jest trend, który zapoczątkowała firma Samsung w serii Xpress. Zintegrowane moduły NFC zastosowane w nich umożliwiają drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych po ich jednorazowym zetknięciu z drukarką. Funkcja ta jest intensywnie rozwijana i dobrze obrazuje, w jakim kierunku technologia będzie się rozwijać, ułatwiając  i przyspieszając drukowanie najważniejszych dokumentów czy zdjęć.

Wybrane ogłoszenia

Podręczny zestaw notesów i zakładek marki d.rect. ...
Książki do zabawy Moja Magiczna garderoba.
Papierowe zakładki samoprzylepne
Idealny dla kobiety.
Idealny prezent dla kolekcjonerów.
Kreatywna zabawa dla każdego.
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Lista zmian podatkowych wchodzących w życie w 2018 roku.

    Zmiany, zmiany, zmiany - w tym klimacie będziemy rozpoczynać nowy rok 2018. Co przygotował dla nas ustawodawca i z czym musimy się zmierzyć jako przedsiębiorcy - o tym, klarownie w punktach, piszemy w naszym artykule.

    Więcej…  
  • Odeszła od nas Dorota Barańska [*]

    Ze śmiercią nigdy pogodzić się nie możemy. Zawsze, gdy trafiają do nas tak smutne informacje, zatrzymujemy się, żeby wziąć głęboki oddech i pomyśleć nad naszym przemijaniem. Niestety jest ono nieuniknione, dlatego "„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"

    Więcej…