Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sezonie wakacyjnym nie jest łatwo skupić się na służbowych obowiązkach. Rozumieją to zarówno ci, którzy niedawno wrócili z urlopu, jak i osoby właśnie przygotowujące się do podróży. Istnieją jednak tematy, które znajdują odzwierciedlenie i w życiu zawodowym i w prywatnym.

Jednym z nich jest np. systematyczne dbanie o porządek, który ułatwia codzienne funkcjonowanie. O tym, że ład utrzymany w biurze ma ogromny wpływ na sprawną pracę całego zespołu, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak, o pozytywnych przyzwyczajeniach warto pamiętać nie tylko w godzinach pracy, ale nawet w trakcie planowania wakacyjnego wyjazdu.

Dylematy przy pakowaniu

Pakowanie walizek jest najmniej lubianym, chociaż nieodzownym elementem każdej podróży. Jeśli po kilku godzinach rozmyślania przed szafą („Żółta sukienka, czy biała? Hmmmm… zabiorę obie”) uda się wyselekcjonować niezbędny ekwipunek, to trzeba zadbać też o to, żeby wybrane rzeczy nie zawieruszyły się w zakamarkach obszernej walizki. Dotyczy to przede wszystkim osobistych drobiazgów oraz kosmetyków.

Porządek w kosmetyczce

Większość kobiet ma swoje ulubione kosmetyczne produkty, bez których nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Wyjeżdżając na urlop zazwyczaj nie opłaca się zabierać całej butelki szamponu, balsamu, czy żelu pod prysznic. Wówczas, najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się przelanie odpowiedniej ilości kosmetyku do mniejszego pojemniczka. Czasami, jeśli te preparaty nie różnią się konsystencją, ani kolorem – trudno jest zgadnąć, który do czego służy. Żeby uniknąć pomyłki (chyba nikt nie chce wklepać w ciało szamponu), warto oznaczyć i czytelnie opisać poszczególne pojemniczki. Można do tego wykorzystać usuwalne etykiety od Avery Zweckform. Napisanie na takiej etykiecie nazwy produktu i przyklejenie jej na wybraną butelkę zajmuje kilka minut, a z pewnością uchroni przed niefortunną pomyłką. Po wakacjach etykietę można odkleić, a pojemnik zostawić sobie na kolejny wyjazd. Chociaż wakacje kojarzą się przede wszystkim z beztroskim leniuchowaniem, to warto pamiętać również o ważnych porządkowych zasadach, które pozwolą jeszcze bardziej cieszyć się z wyjazdu. Raz posegregowane rzeczy mogą dobrze służyć przez cały wyjazd.

Wybrane ogłoszenia

Ręcznie malowane torebki okolicznościowe.
Książki do zabawy Moja Magiczna garderoba.
Zestawy do biuraZestawy do biura
Sprzedam162,80 PLN (bez VAT)
Przepiękne zestawy w wyrazistych kolorach.
Idealny dla kobiety.
Nowy wymiar długopisów i piór kulkowych wymazywaln ...
Nowe tonery do drukarek Canon.
NOŻYCZKI SZKOLNE 13,5 CM DISPLAY 30 SZT.
OBROTOWA GUMKA SZKOLNA ZENOA MAPED
Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Kredki woskowe do różnych powierzchni

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Cross wykupuje Sheaffer’a od BiC’a. Szykują się kolejne zmiany?

    21 sierpnia 2014 roku, świat obiegła informacja, że amerykański właściciel firmy A.T.Cross Co. podjął decyzję o zakupie marki Sheaffer od obecnego jej właściciela – francuskiej firmy BiC. Wartość transakcji opiewa na bagatela 15 milionów dolarów.

    Więcej…  
  • Internet i nowe technologie zmieniają polski system edukacji.

    Kształtowanie kompetencji cyfrowych u dzieci można zacząć już w podstawówce. Nauka programowania nie tylko pozwala im rozwinąć logikę i kreatywność, lecz także jest korzystna z punktu widzenia przyszłości rynku pracy. Dlatego Fundacja Orange prowadzi rekrutację do dwóch programów edukacyjnych, w których łącznie 400 szkół podstawowych dostanie wsparcie finansowe i merytoryczne w nauczaniu programowania i robotyki. Takie lekcje prowadzi już kilkadziesiąt placówek w całej Polsce. Kolejne mogą zgłaszać się do końca kwietnia. 

    Więcej…