Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Od momentu zaprezentowania komputera osobistego tempo rozwoju technologicznego uległo ogromnemu przyspieszeniu. Równo 33 lata temu, 12 sierpnia 1981 roku, pojawienie się PC rozpoczęło rewolucję w życiu przeciętnego człowieka. Dzisiaj dostępne dla wszystkich smartfony są urządzeniami, których moc obliczeniowa jest wielokrotnie większa od pierwszych komputerów.

Po 33 latach możemy porównać jak świat technologii wyglądał kiedyś a jak wygląda dziś. Na przykładzie smartfona Samsung GALAXY S5 oraz pierwszego modelu komputera osobistego możemy zobaczyć gigantyczne zmiany dokonane na przestrzeni tych lat. Jeden GALAXY S5 posiada obecnie tyle pamięci co 419 000 komputerów osobistych z 1981 roku. Różnica ta oznacza też, że moglibyśmy wypełnić nimi aż 29 boisk piłkarskich! Co więcej, przeciętny cyfrowy utwór muzyczny, który zajmuje dzisiaj 3,5 MB wymagałby pojemności 90 komputerów z 1981 r. To pokazuje gigantyczny skok rozwoju technologii na przestrzeni ostatnich lat i rozpala wyobraźnię fanów technologii. Co będzie, gdy będziemy obchodzili 50. rocznicę wprowadzenia komputera osobistego? Jak technologie i świat będą wyglądały kiedy będziemy świętowali setne urodziny? Przyszłość zapowiada się fascynująco!

Wybrane ogłoszenia

Kredki woskowe do różnych powierzchni
Podręczny zestaw notesów i zakładek marki d.rect. ...
NOŻYCZKI SZKOLNE 13,5 CM DISPLAY 30 SZT.
Urządzenie refabrykowane – fabrycznie nowe.
Ołówek z popularnej serii Gwiazdki w wersji metali ...
Nowe tonery do drukarek Canon.
Zakładki indeksujące smart pet fresh 12x45mm 5x25s ...
Firma Gross Wazia z siedzibą w Łodzi szuka pracown ...
Zespół Rafcom zaprasza do współpracy.
NOWE ZAKŁADKI FRESH JUŻ DOSTĘPNE!
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Kryteria wyboru flamastrów dla dzieci

    Są elementem wyprawki szkolnej i nie tylko. Można nimi ładnie i dokładnie malować, a przy tym zapewniają świetną zabawę dziecku i jego najbliższych – flamastry, bo o nich mowa, to przybory niezastąpione w każdym domu, w którym ceni się kreatywność. Na rynku są dziś dostępne różne warianty flamastrów. W poniższym wpisie przyjrzymy się im i określimy kryteria wyboru flamastrów dla dzieci.

    Więcej…  
  • Jak ewoluowały monitory?

    Technologia wyświetlaczy CRT obchodzi w tym roku swe 120-te urodziny. Z kolei kolorowe wyświetlacze LCD zostały opatentowane 45 lat temu. Z biegiem czasu w monitorach komputerowych zmieniała się zarówno warstwa technologiczna, jak i stylistyczna. Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować sporo nowych trendów, takich jak dążenie do uzyskania możliwe cienkiej matrycy, czy wprowadzenie na rynek monitorów z zakrzywionymi ekranami.

    Więcej…