Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tablice interaktywne budzą skrajne uczucia wśród nauczycieli. Jedni są zachwyceni i chcą na nich pracować, inni zaś z obawą podchodzą do tematu. Do tej pory tablica kojarzyła się z pylącą kredą i mokrą gąbką. Ta opinia już dawno nie funkcjonuje. Teraz tablice mają gładkie powierzchnie kredowe lub suchościeralne białe do pisania mazakami. Można wybierać spośród różnych wzorów liniatury: kratka, linia, trójlinia, pięciolinia czy układ współrzędnych. Ale nie o takich tablicach będziemy pisać. Dziś bierzemy pod lupę tablicę interaktywną.

 

Od kilku już lat możemy się spotkać z tablicami interaktywnymi. Wielu klientów przekonało się do tego produktu i z powodzeniem z nich korzysta w szkołach, zapewniając ciekawe i atrakcyjne zajęcia. Interaktywność zajęć pozwala na łatwiejsze przyswojenie materiału oraz możliwość łatwiejszego skupienia uczniów bądź słuchaczy.

Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju tablice interaktywne. Można zakupić je osobno (w przypadku posiadania projektora) lub w zestawie interaktywnym (w przypadku jego braku). Tablice interaktywne montowane są bezpośrednio na ścianie lub na stojakach mobilnych, umożliwiających ich łatwe przemieszczanie pomiędzy salami.


 


Tablice interaktywne obsługiwane mogą być palcem lub dowolnym wskaźnikiem.

Tablice dotykowe, bo na nich głównie się skupimy, są bardzo popularne ze względu na podobieństwo to urządzeń dotykowych obsługiwanych na co dzień - tabletów czy smartfonów.

Funkcjonalność tablic interaktywnych cały czas jest rozbudowywana. Początkowo tablicę mogła obsługiwać tylko jedna osoba teraz większość tablic wyposażona jest w obsługę multigestów. Praca nawet 4 użytkowników jednocześnie nie jest już dziś problemem i może swobodnie się odbywać.

Każda z osób (niezależnie od innych) może zoomować, obracać lub przewijać obraz.

Kluczem do zadowolenia z użytkowania tablicy interaktywnej jest również odpowiedni dobór i montaż względem jej użytkowników.

Bardzo ważnym aspektem jest to, iż tablice interaktywne posiadają powierzchnię ceramiczną, czyli powierzchnię bardzo odporną na zniszczenia. W sytuacji korzystania z tablicy przez najmłodszych użytkowników, inna powierzchnia mogłaby być narażona na uszkodzenia mechaniczne czy też zarysowania. Dzięki powierzchni ceramicznej tablicy interaktywnej, możemy swobodnie używać jej (gdy jest wyłączona) jako tablicy suchościeralnej do pisania, bez obawy przed jej zniszczeniem, co obniża nam koszty aranżacji sali wykładowej czy lekcyjnej (brak konieczności zakupu drugiej tablicy).

Istotnym elementem mającym wpływ na swobodę użytkowania jest też wysokość montażu tablicy na ścianie. W przypadku korzystania z sali lekcyjnej dzieci w różnym wieku, należy brać pod uwagę zastosowanie podestu lub stojaka mobilnego, umożliwiającego obniżenie położenia tablicy.


 


Dobór projektora do naszej tablicy - z pozoru prosty - ma również kluczowe znaczenie. Polecamy projektory krótkoogniskowe (Short Throw), które umożliwiają wyświetlanie dużego obrazu z niewielkiej odległości. Jaki jest niepodważalny atut tego typu projektorów? Podczas prezentacji czy prowadzenia lekcji osoba znajdująca się przed tablicą nie zasłania obrazu (nie rzuca cienia na tablice), ale również nie jest oślepiana świtałem lampy projektora, co zwiększa komfort pracy. Kolejnym atutem jest możliwość łatwego demontażu takiego projektora krótkoogniskowego, w przypadku potrzeby zastosowania go w innym pomieszczeniu. Projektory multimedialne montowane pod sufitem nie dają takich możliwości. Istotna jest także ilość ANSI lumen jaką posiada projektor, czyli inaczej mówiąc jak jasno świeci lampa projektora. Ma to znaczenie przy pomieszczeniach bardzo jasnych, gdzie im większa ilość ANSI lumenów tym obraz jest widoczniejszy.

Reasumując, dobrze dobrana i odpowiednio zainstalowana tablica interaktywna daje szalenie różnorodne możliwości jej zastosowania, zarówno podczas ważnych prezentacji jak i podczas prowadzenia zajęć. Przekłada się to naturalnie na duże zainteresowanie i czynny udział słuchaczy w prowadzonych zajęciach, co jest priorytetem dla każdego wykładowcy.


Doradzał: ABC Wyposażenia

Wybrane ogłoszenia

Największa oferta kolorystyczna.
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Nowość marki RAPESCO.
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Pudełko zawierające 12 kolorowych kredek z wymazyw ...
Najszersza na rynku oferta torebek jednokolorowych ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • To kolejny etap w moim biznesie

    Sztuka Rodzinna to firma działająca na polskim rynku od 2007 roku. Specjalizuje się w dystrybucji takich marek jak: Peter Pauper Press, GeePap, Lediberg, Paper-Oh, Helma, Fisher Space Pen, Paperblanks, Moon&Light. W ostatnim jednak czasie firma wprowadziła swoją własną markę Narcissus, którą prezentowaliśmy już na naszych stronach. Dziś rozmawiamy z właścicielem firmy - Narcyzem Kamińskim, aby poznać szczegóły zmian z ostatnich miesięcy.

    Więcej…  
  • Rema Congress – prelekcje z Krzysztofem Sarneckim

    Targi RemaDays to doskonała okazja do zdobycia i poszerzenia swojej wiedzy branżowej. Podczas najbliższej edycji w dniach od 23 do 25 marca 2022 roku przygotowaliśmy dla Państwa cykl prelekcji prowadzony przez ekspertów, którzy na pewno Państwa zainspirują.

    Więcej…