Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną

Polecamy

Kredki ołówkowe ścieralne 12 kol.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzięki nowoczesnym urządzeniom cyfrowym mamy dostęp do nielimitowanego źródła informacji: internetu. Przechowujemy tam wiele danych, nawet tych najbardziej poufnych.

Cyfry, PIN-y, numery telefonów, maile ?

Obecnie, aby wyszukać jakąkolwiek informację, wystarczy przesunąć palcem po ekranie smartfona. Nie powinno zatem dziwić, że przywiązanie do urządzeń cyfrowych jest procesem naturalnym. Coraz więcej ludzi otacza się wieloma numerami telefonów, adresami, posiada w kalendarzu wiele zadań i wydarzeń, nazw kont, haseł, numerów PIN itp. Nie sposób zapamiętać tych wszystkich informacji, nawet mimo najszczerszych chęci, ale jeśli ma się urządzenie z dostępem do internetu, wszystko jest w zasięgu ręki.

Kaspersky Lab przeprowadził globalne badanie w celu sprawdzenia, jak urządzenia cyfrowe i internet wpływają na sposób uzyskiwania i wykorzystywania informacji oraz jak użytkownicy chronią swój sprzęt (lub czy w ogóle to robią). 

Gdy przechowujemy informację na urządzeniu (np. telefonie), zachęcamy mózg do usunięcia jej z pamięci. Jeśli nie przywołujemy wspomnień, informacja stopniowo zaciera się, aż w końcu całkowicie zanika.

Najciekawsze spostrzeżenia i wnioski z badania:

- ponad połowa ankietowanych dorosłych Europejczyków nie mogła przypomnieć sobie bez pomocy smartfonu numeru telefonu swojego dziecka lub do miejsca pracy. 

- ok. 1/3 nie pamiętała numeru telefonu partnera. 

- 91 proc. badanych Amerykanów przyznało, że wykorzystuje internet i urządzenia jako substytut swojej pamięci. 

- dla 79,5 proc. badanych Europejczyków internet to uniwersalne źródło informacji, z którego korzystają niemal bez przerwy.

 

Informacje w zasięgu palca

Wszystkie informacje, które kiedyś musieliśmy zapamiętać lub szukać ich w różnych miejscach, teraz można uzyskać za pomocą kilku kliknięć. Za wyborem takiego rozwiązania nie stoi jedynie wygoda, lecz także konieczność: 61 proc. ankietowanych Europejczyków przyznało, że potrzebuje uzyskać odpowiedź niemal natychmiast i na odwiedzanie bibliotek czy czytanie książek po prostu nie ma czasu.

? Dla wielu z nas smartfony są wszechobecnym towarzyszem i w pewnym sensie stały się one dodatkiem do naszego mózgu. Warto jednak wiedzieć, że tak jak nasza głowa, smartfony i inne gadżety cyfrowe potrzebują odpowiedniej ochrony. Większość motocyklistów zakłada na głowę kask, jednak wciąż niewielu użytkowników chroni swoje urządzenia mobilne odpowiednią aplikacją bezpieczeństwa ? komentuje Mateusz Murek, specjalista ds. bezpieczeństwa IT z Kaspersky Lab Polska.

Kobiety dbają mniej

Badanie Kaspersky Lab wykazało, że Amerykanie nie chronią smartfonów i tabletów pomimo łatwo dostępnych rozwiązań: 

- 28 proc. z nich przyznało, że nie chroni żadnego ze swoich urządzeń, 

- jedna trzecia instaluje dodatkowe zabezpieczenie na swoim smartfonie (30,5 proc.), a jedna piąta ? na tablecie (20,5 proc.). 

Poprzednie badanie Kaspersky Lab pokazało także, że kobiety rzadziej dbają o zabezpieczenia niż mężczyźni.

Problem dla psychiki?

Wśród badanych na całym świecie ponad 51 proc. Amerykanów i 40 proc. Europejczyków (zwłaszcza kobiet i ludzi młodych) przyznało, że incydent związany ze zgubieniem lub wyciekiem danych przechowywanych na urządzeniach cyfrowych, w szczególności na smartfonach, mógłby spowodować silny niepokój.

Ponad 25 proc. ankietowanych kobiet w obu regionach, jak również ponad 34 proc. młodszych respondentów na całym świecie przyznało, że mogliby wpaść w panikę, gdyby straciliby swoje urządzenia, ponieważ są one jedynym miejscem przechowywania zdjęć, wiadomości i informacji kontaktowych.

Przy okazji publikacji wyników badania Kaspersky Lab przygotował na swoim blogu Kaspersky Daily quiz, w którym każdy może sprawdzić, w jakim stopniu dotyczy go problem amnezji cyfrowej. Nasza redakcja niestety nie wypadła w nim dobrze ;)


ŹRÓDŁO: http://biuro-kreacja.info

 

Wybrane ogłoszenia

Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...
Z naklejkami Kredki dwustronnne
Poszukiwani pracownicy
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Idealne dla domowych artystów.
Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Zestaw Kreatywny od ROZETTE
Nowy wymiar biurowej elegancji!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Krótka historia druku

    Podobnie jak reprezentanci wielu zawodów, swoje święto mają także drukarze. Dzień Drukarza przypada na 4 czerwca, i mimo że już jest za nami, jest doskonałą okazją, aby prześledzić historię druku. Jest to jedna z niewielu dziedzin, która może pochwalić się niezwykle szybkim tempem ewolucji. Obecnie w domach mamy dostęp do szybkich i efektywnych technologii druku, o których jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć.  Druk przeszedł długą drogę, aby z hal przemysłowych wylądować na naszych biurkach.

    Więcej…  
  • Oddaj swój głos na ulubiony sklep w 12. edycji Rankingu Zaufanych Sklepów i wygraj nawet 1000 zł!

    Wspieramy firmy działające w internecie nie od dziś. To przyszłość handlu, szczególnie tego w naszej branży. To właśnie z tego względu wspieramy wydarzenie, które powstało z myślą o wyróżnieniu sklepów, które oferują BEZPIECZNĄ, SZYBKĄ I PRZYJAZNĄ obsługę klientów.

    Więcej…