Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nie od dziś wiadomo, że przebywanie wśród roślin odpręża nas i regeneruje. Zmęczonym oczom zaleca się spojrzenie na zielone rośliny, a praca wśród nich daje nam poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że jesteśmy bliżej natury. Kwiaty po prostu tworzą lepszą atmosferę, a my pracujemy wydajniej.

Decydując się na kwiaty do biura Klienci przede wszystkim myślą o całościowym wyglądzie pomieszczeń. Kwiaty muszą wizerunkowo pasować do obecnego wystroju biura czy wizerunku ekologicznej i przyjaznej środowisku firmy. Nie możemy zaburzać ciągów komunikacyjnych i komfortu pracy pracowników. Oprócz doboru kwiatów ważna jest też kolorystyka naczyń i donic, w których rośliny będą rosły. 

Rośliny w biurze stwarzają przyjazne warunki pracy i powodują odprężenie. ?Nie mamy samych biurek i szklanych drzwi, ale również są kwiaty, dzięki którym przestrzeń biurowa staje się przyjaźniejsza i cieplejsza? ? tak twierdzą pracownicy firm, którym dostarcza kwiaty firma Kwiaty dla Biura.

Wysokie kwiaty, ustawiane na podłodze mogą też izolować. W pomieszczeniach typu Open Space brakuje pracownikom prywatności, a przy ustawieniu kliku roślin w dużych donicach na podłodze, stwarzamy swego rodzaju prywatną przestrzeń. Taka ścianka działowa z kwiatów nie zaburzy układu, a jedynie wydzieli miejsce do pracy. Często takie ustawienie stosowane jest przy oddzieleniu np. jednego zespołu od drugiego.

Czym jest fitoremediacja?  

Fitoremediacja polega na zastosowaniu roślin zdolnych do wzrostu w skażonym środowisku i oddziaływania na biologiczne i chemiczne procesy. Celem jest usunięcie szkodliwych substancji z układu. 

Czy kwiaty mogą oczyścić powietrze?

Rośliny w biurze przede wszystkim nawilżają powietrze. Na własnej skórze wiemy jak niesprzyjająca jest praca w pomieszczeniach klimatyzowanych. Wysuszone oczy i skóra nie wpływają dobrze na nasze samopoczucie i powodują dyskomfort. Pracujące drukarki, mocne sztuczne oświetlenie czy palarnia bardziej szkodą naszemu zdrowiu niż mu pomagają. Są jednak kwiaty, które w takich warunkach radzą sobie doskonale, a co najważniejsze pomagają oczyścić powietrze z tych wszystkich szkodliwych substancji, które są wydzielane przez pracujące urządzenia.

Skrzydłokwiat i Filodendron można ustawić w pobliżu palarni. Kwiaty te doskonale wchłaniają formaldehyd, który znajduje się w dymie tytoniowym. Dodatkowo rośliny te nie są wymagające w uprawie.


Znalezione obrazy dla zapytania Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat


 

Przy drukarkach, kopiarkach warto ustawić Fikusa czy Zroślichę stopowcową. Pochłoną one amoniak, który te urządzenia wytwarzają. Fikus nie lubi ostrego słońca więc bez problemu można ustawić go w pomieszczeniach z rozproszonym oświetleniem. 

Roślina, które ujemnie jonizuje powietrze to paproć. Warto je posadzić w małych doniczkach przy monitorach, na biurkach. Kiedyś bardzo popularne, dziś zostały trochę zapomniane i są postrzegane jako staroświeckie, a szkoda. Obecnie na rynku są piękne odmiany paproci o mocno zielonych liściach, zupełnie niepodobne do tych które kiedyś gościły w naszych biurach czy domach. Paprocie dobrze znoszą szkodliwe promieniowanie i lubią stać w wilgoci i cieniu.

Kwiatem, który doskonale oczyści powietrze jest Zamiokulkas. Roślina, z którą każdy sobie poradzi nawet przy zapominaniu o jej pielęgnacji.


Znalezione obrazy dla zapytania Zamiokulkas

Zamiokulkas


 

Kolejna roślina, która ma pozytywny wpływ na środowisko jest Sansevieria. Doskonale oczyszcza powietrze, a jako ciekawostkę dodamy, że jako jedna z nielicznych roślin wytwarza tlen również w nocy. Jest więc stworzona do małych i ciasnych pomieszczeń. 

Jakie rośliny Państwo polecajmy do biura? Dlaczego?

Istnieje kilka roślin, które poradzą sobie w pomieszczeniach biurowych, gdzie zazwyczaj mamy niekorzystne dla roślin warunki (sztuczne oświetlenie, klimatyzacja, grzejniki). Najbardziej wytrzymałe to znane już Klientom Zamiokulkasy i wszelkie odmiany Sansevierii.


 

Znalezione obrazy dla zapytania  Sansewierii

 Sansevierii


 

Zamiokulkasy można spotkać już niemal w każdym biurze. Zyskały popularność dzięki minimalnym wymaganiom i żelaznej odporności na wszelkie niedogodności. 

Lubią miejsca półcieniste, choć wytrzymają też długo w miejscach całkowicie zacienionych. Bezpośrednie słońce powoduje blaknięcie ich pięknych ciemnozielonych liści, dlatego często ustawiane są w korytarzach gdzie brakuje okien. Mając Zamiokulkasy możemy praktycznie zapomnieć o ich pielęgnacji ? wystarczy raz na 2-3 tygodnie podlać. Nie martwmy się  jednak jeśli tego nie zrobimy, Zamiokulkasy dobrze znoszą przesuszenie, dzięki mięsistej łodydze w której gromadzą wodę. Stąd też ich popularność. Idealna dla zapracowanych, zapominalskich, ale i dbających o estetykę otoczenia. 

Podobnie Sansevieria. Ma sztywne i grube liście, dzięki temu jej wygląd pozostaje bez zmian.

Należy do roślin które nie wymagają częstego podlewania i lubią przesuszenia. Możemy więc zapomnieć o ich podlewaniu. Podobnie jak Zamiokulkasy, dobrze znoszą półcieniste pomieszczenia. Sansevieria ma mnóstwo odmian, dzięki czemu do każdego pomieszczenia i gustu pracowników możemy dopasować odpowiedni rodzaj kwiatka.

Te  dwa kwiaty należą do tzw. ?żelaznych? i są jednymi z bardziej popularnych kwiatów, które możemy zaobserwować w polskich biurach, galeriach, recepcjach czy naszych domach. 

- Chciałabym zwrócić również uwagę na Anturium Jungle i Aspidistrę - mówi nam Kinga Dzwonnik, właścicielka firmy Kwiaty dla Biura. - To kolejne dwa wytrzymałe kwiaty, które są w sumie mało popularne i spotykane w biurach, a warto spojrzeć na nie z uwagą - dodaje.  Anturium o dużych i błyszczących liściach doskonale wygląda w miejscach reprezentacyjnych. Nie może stać przy bezpośrednim słońcu, dlatego idealnie nadaje się do ustawienia w głębi biura, przy biurku czy w sali konferencyjnej. Dodatkowym atutem są małe wymagania dotyczące podlewania.

Aspidistra, z kolei, jest stworzona do niekorzystnych warunków.  Zniesie suche powietrze, brak światła więc możemy wstawić ją do pomieszczeń ciemniejszych i  mocno klimatyzowanych. Tak naprawdę Aspidistra będzie rosła w takich warunkach jakie jej zapewnimy. Niestety, ta niezwykle mało wymagająca roślina jest coraz rzadziej popularna. Zachęcam do przyjrzenia się jej bliżej, szkoda żeby Aspidistra ze swoim ogromnym potencjałem pozostała rośliną zapomnianą. 

Hitem ostatnich lat jest Skrzydłokwiat Sensation (odmiana z dużymi liśćmi, wysokość kwiatka powyżej 120 cm). Staje się coraz bardziej modny z uwagi na olbrzymie i pięknie wybarwione na zielono liście i białe imponujące kwiaty. Ma bardzo reprezentatywny wygląd, jest wiec często ustawiany w gabinetach Prezesów , salach konferencyjnych. Wielkim plusem Skrzydłokwiata jest fakt, że lubi raczej zacienione miejsca, których w biurach nie brakuje.


Znalezione obrazy dla zapytania Ficus Amstel

Fikus Amstel


 

Jako najlepszy jonizator powietrza polecamy paproć Asplenium, świetnie prezentuje się w małych doniczkach na biurkach, parapetach czy szafkach.

Ze względu na szeroką ofertę i zróżnicowane wymagania kwiatów najlepiej zwrócić się do firm, które profesjonalnie zajmują się aranżacjami zieleni takich jak np. www.kwiatydlabiura.pl

 

 

 

Wybrane ogłoszenia

Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Dostępny w 7 kolorach.
Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Super miękki notes/pamiętnik Squishy - Jednorożec ...
Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Idealne dla domowych artystów.
Dla dzieci 4+ z 20 aktywnościami.
Najlepsza licencja tego roku!
Fluo marki Main Paper

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Edyta Lisowska nowym Prezesem PIAP

    Podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zebrania Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, które odbyło się dnia 19 maja 2016 r. w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie, w związku z kończącą się kadencją władz PIAP, zebrani członkowie dokonali wyboru nowego składu Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

    Więcej…  
  • Ustawa antyzatorowa czeka na podpis

    Nieterminowość w rozliczaniu płatności zaburza płynność finansową firm i hamuje ich rozwój. Z problemem boryka się 80?90 proc. przedsiębiorstw ? wynika z szacunków Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Rozwiązaniem ma być ustawa o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym, która czeka już tylko na podpis prezydenta. Przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 roku. ? Prawdopodobnie problem zatorów nie zostanie zupełnie zlikwidowany ? podkreślają eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. ? Mamy kilka pomysłów, które mogłyby zostać uwzględnione w nowelizacji ustawy.

    Więcej…