Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tusz jest wyjątkowym środkiem wyrazu. Można go oczywiście kolorować, ale ta najszlachetniejsza forma szkicu to praca piórkiem czy stalówką, która umożliwia uzyskanie perfekcyjnych odcieni i kształtów. Rysowanie tuszem jest trudne gdy stosuje się go bez wstępnego szkicu ołówkiem. Świadomość, że kreska zostanie na zawsze to bardzo dobry bodziec. Jednak czasami nie chcemy uzyskiwać energicznych i czasem losowych efektów. Dziś w ten czarno biały obraz wpisują się pisaki czy flamastry, ale to już coś innego, jakby bardziej oswojonego. Nic nie przebije jednak czerni tuszu. Jest ona bezkonkurencyjna i żadne inne narzędzie nie da tak dobrego i głębokiego wyrazu.

Dawni mistrzowie wielokrotnie stosowali tusz z pożytkiem dla samych dzieł. Tak samo często nanosili poprawki. Daje to bardzo ciekawe efekty podczas rysowania nim, pozwalając uzyskać styl prac starożytnych mistrzów.

Najważniejsze podczas rysowania tuszem są stalówki pióra i ich kształt, który bezpośrednio wpływa na powstawanie różnych rodzajów linii w zależności od nacisku i sposobu prowadzenia podczas kreślenia.


Zestaw do kaligrafii


Jeżeli masz więcej niż 13 lat to z pewnością zainteresuje Cię nowy produkt marki Peter Pauper Press. Firma ta od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości piór oraz artykułów papierniczych. Zestaw do Kaligrafii jest przygotowany specjalnie do nauki kaligrafii oraz dla początkujących rysowników. Zawiera 4 końcówki do piór o szerokości 1,1 mm 1,5 mm, 1,9 mm oraz ostrej końcówce. W środku znajdują się 3 pióra z chromowanym klipsem oraz 20 wkładów w 6 kolorach: czarnym, niebieskim, czerwonym, zielonym, fioletowym, turkusowym. Do zestawu dołączona jest książeczka z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kaligrafii. Trochę historii i podstawowych informacji dotyczących prawidłowego ułożenia dłoni oraz ruchów piórem. Na trzech stronach narysowany jest alfabet z liniami w kierunku tworzenia liter. Książeczka dostępna jest w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Wymiary pudełka 19x19 cm.

Najbardziej popularnym podłożem do nauki kaligrafii oraz rysowania tuszem jest gruby papier. Musi on być bardzo gładki i odporny na wilgoć.


 Papier do kaligrafii


Te wymagania spełnia papier do kaligrafii ze specjalnymi liniami ukośnymi. Zawiera 50 kartek o gramaturze 160 idealnie nadaje się do nauki pisania piórem. Wymiary produktu 21,6 x 27,9 cm. 


Szkicownik


Dla bardziej zaawansowanych rysowników firma Peter Pauper Press przygotowała Szkicownik Duży Premium w twardej oprawie, którego papier nadaje się do malunku ołówkiem, węglem drzewnym, pastelami czy kredą. Jest idealny do przyjęcia atramentu i podatny na pisanie markerem. Nie przebija na drugą stronę. Strony zszywane oraz mikroperforowane - przez co można je łatwo oderwać z notesu. Posiada 192 gładkich stron o gramaturze 128. Jego wymiary to 268 x 222 mm. Mniejszy format o rozmiarach 222 x 146 mm zmieści się nawet w torebce.


 Niezapisane książki: czarna i biała

 


 

Kolejną ciekawostką od firmy Peter Pauper Press jest Niezapisana Książka Czarna z ciemnymi kartkami wewnątrz. Papier o gramaturze 160 nadaje się do malowania tuszem, pastelami i kredą. Kartki są zszywane. Umieszczone w twardej oprawie kartonowej w okładce plastikowej. Duży format 21,6x27,9 cm. 28 stron papieru. Dostępne dwie wersje Niezapisanej Książki z papierem białym lub czarnym.


 Szkicownik na spirali


W związku z tym, że łatwiej jest przewracać stronę niż ją wyrywać firma Peter Pauper Press udostępniła dla wymagających klientów Szkicownik na spirali Duży Premium, którego papier nadaje się do malowania tuszem, ołówkiem, węglem drzewnym, pastelą czy  kredą. Spirala którą spięte są kartki pozwala na łatwe przewracanie kolejnych stron. 48 stron o gramaturze 160 posiadają mikroperforacje dzięki której dają się łatwo wyrywać. W ofercie Dostępny jest duży szkicownik o wymiarach 22,9x30,5 cm oraz mały 20,3x25,4 cm.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rysowaniem to polecam zakup książki, która krok po kroku pokazuje jak wykonywać rysunki z otoczenia.


 Szkicownik miejski


Szkicownik Miejski w przyjemny sposób uczy podstaw szkicu ołówkiem i kredkami. Zawiera dużo rysunków autorstwa Bruce Waldmana pokazujących krok po kroku jak zacząć ładnie rysować oraz na co przede wszystkim zwracać uwagę. Książka posiada również wiele cennych informacji dotyczących podstaw rysunku, widzenia przestrzennego. Wszystko to jest przedstawiane wraz z rysowaniem coraz bardziej zaawansowanych przedmiotów i budowli. Przy każdym rysunku umieszczona jest nazwa danej rzeczy czy budowli. Książka posiada 125 stron w języku angielskim. Zamykana jest na elastyczną gumkę. Wymiary 12,7x19,7 cm.


 Szkicownik modowy


 

Jeżeli interesujesz się modą z pewnością zainteresuje Cię Szkicownik Modowy, który pomaga projektantom tworzyć własne kreacje. W środku znajdują się szkice sylwetek kobiecych z każdej strony tak, żeby można było zaprojektować ubiór ze szczegółowymi elementami. Zawiera kilka stron z informacjami o projektowaniu ubiorów. Na samym końcu znajduje się dział przeznaczony projektom dodatków do ubrań takich jak kapelusze oraz buty. Czarna twarda okładka nie rozprasza twórcze myśli. Produkt posiada czarną wstążkę jako zakładkę, elastyczną gumkę i kopertę z tyłu na drobne notatki. Okładka sztywna. 192 strony. Wymiary 14,8x21 cm.


Szkicownik - Układ Słoneczny


Ciekawostką dla najmłodszych jest niezwykła Książka szkicownik Układ Słoneczny. Tak naprawdę jest to zdrapywanka (książka, której rysunki uzyskuje się zdrapując wzory za pomocą dodanego ołówka). Rysunki wykonane w niej zawsze będą ładne i z pewnością ucieszą każde dziecko. Jest to również motywacja do nauki gdyż wszystkie opisy przedmiotów są w języku angielskim. Wymiary: 216 x 161 mm.

Jak widać oferta dla artystów amatorów i profesjonalistów jest bardzo szeroka. Wystarczy troszkę weny, czasu aby zrealizować się jako twórca rzeczy pięknych.

Wybrane ogłoszenia

Farby pakowane po 500 ml.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Firma Milan poszukuje handlowca!!
Totalny hit tego roku.
Nowość w ofercie Rafcom.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Relacja ze Spotkania Regionalnego PIAP w Warszawie

    28 października br. w Warszawie odbyło się drugie tegoroczne Spotkanie Regionalne PIAP. Na spotkanie PIAP oprócz Członków Izby i firm z branży artykułów promocyjnych zostali zaproszeni specjaliści ds.prawa patentowego i autorskiego, reprezentanci jednej z wiodących warszawskich kancelarii patentowych.

    Więcej…  
  • Równy udział kobiet w rynku pracy podniósłby europejskie PKB o 9 mld euro rocznie.

    Z danych Komisji Europejskiej wynika, że kobiety stanowią zaledwie 30 proc. pracowników sektora teleinformatycznego. Ich równy udział w rynku pracy mógłby podnieść europejskie PKB o 9 mld euro rocznie. Tymczasem badania Microsoftu pokazują, że 60 proc. dziewcząt obawia się nierówności czekających na nie w sektorze technologicznym. Zdaniem ekspertek europejska gospodarka nie może sobie pozwolić na brak systemowego wsparcia dla kobiet, które mogłyby wypełnić gigantyczną lukę kadrową w branży IT. 

    Więcej…