Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Modelina, plastelina, glina rzeźbiarska, ciastopianka - to produkty, z którymi każdemu z nas kojarzy się dzieciństwo. Świetne do zabawy, idealne do nauki dają możliwość nieograniczonych działań.

Już od najmłodszych lat każdy rodzic powinien uaktywniać swoją latorośl do zabawy właśnie tymi produktami. Nie tylko są one ogólnodostępne, w przystępnej cenie, ale przede wszystkim rozwijają każde dziecko. Zalet plasteliny, modeliny, ciastopianki jest mnóstwo. My przytoczymy zaledwie kilka, które najczęściej wykorzystują rodzice i nauczyciele: 

 1. Pobudzanie wyobraźni - czy to glina, czy plastelina, czy modelina - każde z nich jest niezwykle interesującym tworzywem, z którego można wyczarować wiele interesujących kształtów.

 2. Rozwój obu półkul mózgowych - dziecko trzymając i ugniatając którąkolwiek z mas, zazwyczaj nie wybiera jednej rączki, tylko robi to obiema dłońmi, a to powoduje współpracę obu półkul mózgowych, czyli tak ważną między nimi komunikację. 

 3. Rozwijanie zdolności manualnych - lepienie usprawnia małe, często jeszcze nieskoordynowane rączki. Manualnie rozwinięte dziecko dobrze radzi sobie z wykonywaniem precyzyjnych zadań, począwszy od trzymania łyżeczki i trafiania nią do buzi poprzez przewlekanie guzików przez dziurkę do co raz bardziej skomplikowanych działań.

 4. Samoistne ćwiczenia logopedyczne - dodatkowym atutem ugniatania plasteliny przez dziecko jest to, że razem z rączkami "chodzi" w buzi język, a to powoduje jego samoistne ćwiczenie logopedyczne.

Nie możemy także zapomnieć o największej ich zalecie - kreatywnej zabawie, która tak naprawdę daje możliwość nieograniczonego wyrażania siebie poprzez lepienie najróżniejszych rzeczy. 

Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele produktów, którą mają na celu stworzenie idealnych warunków do zabawy. Należy przy tym pamiętać, że zabawa z plasteliną, ciastopianką, modeliną czy też glinką musi odbywać się zawsze w towarzystwie dorosłych, a przynajmniej w przypadku najmłodszych dzieci, które jeszcze czasami lubią "posmakować" różnych produktów niekoniecznie przydatnych do spożycia. 

Wybierajmy także produkty bezwzględnie bezpieczne dla dzieci w każdym wieku. Sprawdzajmy certyfikaty, nietoksyczność produktów, lub po prostu wybierajmy zawsze te, których producenci w swojej misji mają bezpieczeństwo najmłodszych. Taką firmą jest chociażby hiszpańska marka JOVI, której produkty dostępne są w Polsce dzięki firmie Mer-Plus

Nie tylko plastelina

Gdy już wybierzemy odpowiednią masę, która zapewni bezpieczną zabawę naszych dzieciom, warto także pomyśleć o dodatkowych akcesoriach. Aby więc zabawa z plasteliną była przyjemna dla najmłodszych wyposażmy je w produkty, które choć trochę przeniosą je do krainy dorosłych. Któż z nas nie pamięta sytuacji, gdy nasze dzieci tak chętnie wałkowały ciasto, czy też formowało figurki na choinkę. Dzieci uwielbiają nas naśladować, zamiast więc ograniczać im dostęp do ulubionych przez nich produktów dla dorosłych, podarujmy im substytuty bezpieczne dla nich.

W nasze ręce ostatnio wpadła nam największa oferta foremek do modelowania. 

Literki, zwierzątka, owoce, wyciskarki najróżniejszych kształtów, wałki - to gwarancja niezłej zabawy. A wszystko to wykonane z niezwykłą starannością, z wysokiej jakości roztopionego plastiku. Nietoksyczne, bezpieczne dla dziecka i przeznaczone już dla maluchów powyżej 3 roku życia.

 

Aby jednak stworzyć dzieło idealne, marka JOVI, która jest producentem wspomnianych wyżej produktów przygotowała także dla najmłodszych akcesoria malarskie, które wprawią wszystkich w zdumienie. Każdy mały artysta potrzebuje najlepszych akcesoriów, którymi na przykład pomaluje swoją rzeźbę. Marka Jovi ma wszystko co potrzebne - pędzle, wałki, gąbki.

Wałki 3 różne wzory gąbczaste, szerokie (czerwone)

Stemple, 16 gąbek stempli

Pędzle z gumy 3 wzory.

 

Jak widać z każdej masy jesteśmy w stanie stworzyć niemalże wszystko. Dzięki akcesoriom dostępnym na rynku mogą to być zwykłe obrazki ze zwierzątkami, słoiczki oblepione kolorowym "makaronem", mogą to być tez piękne figurki, które powiesimy na choince. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Nie ogranicza nas na pewno dostęp do świetnych i kreatywnych produktów.

 

 

Wybrane ogłoszenia

Ekologiczna i pojemna archiwizacja dokumentów.
Firma Gross Wazia z siedzibą w Łodzi szuka osoby n ...
Zakładki indeksujące smart pet fresh 12x45mm 5x25s ...
Nowe tonery do drukarek Canon.
Ręcznie malowane torebki okolicznościowe.
Pastelowa plastelina od JOVI.
Podręczny zestaw notesów i zakładek marki d.rect. ...
Ołówek z popularnej serii Gwiazdki w wersji metali ...
NOŻYCZKI SZKOLNE 13,5 CM DISPLAY 30 SZT.
Twin Name Pen 2 marki Dong-A.
Zespół Rafcom zaprasza do współpracy.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Sprzedawaj odpady i zarabiaj!

  Ochrona środowiska to temat niezwykle ważny w dzisiejszych czasach. Właściwa utylizacja pustych opakowań po tusza i tonerach jest obowiązkiem. Wpływa korzystanie zarówno na ekologie jak i na budżet tych, którzy we właściwy sposób pozbywają się zużytych opakowań.

  Więcej…  
 • V edycja Polish Businesswomen Congress za nami!

  W dniach 1-2 kwietnia br. pod naszym patronatem odbyła się kolejna, piąta już edycja niezwykłego wydarzenia, jakim jest Polish Businesswomen Congress, zorganizowanego przez magazyn „Businesswoman & life”.

  Więcej…