Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Upomnienie przez Zarząd GPW, wykreślenie z listy uczestników indeksu NCIndex akcji spółki, zawieszenie obrotu akcjami. Akcjonariusze się niepokoją... Co dalej?

Zarząd Verte S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent") przekazuje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 lipca 2017 roku, Emitent złożył wniosek o otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego Emitenta ("Wniosek") na podstawie przepisów Ustawy z dnia 15 maja 2015 roku – Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. z 2015 r., poz. 978), mającego uchronić Emitenta przed upadłością.

Wniosek został złożony do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

Otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego uzasadnione jest potrzebą dokonania głębokich działań restrukturyzacyjnych zmierzających do poprawy warunków ekonomicznych Emitenta, w tym przywrócenia Emitentowi zdolności do wykonywania zobowiązań oraz potrzebą ochrony Emitenta przed egzekucją ze strony jego wierzycieli, którą przyśpieszone postępowanie układowe zapewnia.

Zgodnie ze stanowiskiem Emitenta przedstawionym we Wniosku, Emitent posiada zdolność do generowania dodatnich przepływów pieniężnych, bieżącego zaspokajania kosztów postępowania oraz zobowiązań powstałych po jego otwarciu, pomimo zaistniałego stanu niewypłacalności Emitenta. 

W tym samym czasie ukazała się niepokojąca informacja o zawieszenie obrotu instrumentami finansowymi Spółki. Zawieszenie obrotu nastąpiło w związku z nieprzekazaniem raportu rocznego za rok 2016 Emitenta do dnia 14 czerwca 2017 r., na podstawie uchwały nr 541/2017 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z dnia 2 czerwca 2017 r. 

Z kolei w dniu 18 lipca 2017 r. Zarząd firmy Verte S.A. otrzymał pismo, w którym Rubicon Partners Corporate Finance S.A. wypowiada spółce umowę świadczenia usług doradczych Autoryzowanego Doradcy, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 18 sierpnia 2017 r.

Źródło: PAP

Wybrane ogłoszenia

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Podręczna drukarka etykiet
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Poszukujemy osoby chętnej dołączyć do naszego zesp ...
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
Nowość w ofercie Rozette.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Dlaczego powinieneś zostać w swojej strefie komfortu?

    Wszyscy wokół powtarzają jak mantrę „Porzuć swoją strefę komfortu!”, „Wyjdź ze swojej strefy komfortu!”, „Opuść swoją strefę komfortu!” twierdząc, że to niezbędny warunek rozwoju, cena którą trzeba zapłacić za wykonywanie kroków we właściwą stronę. Serio!? Naprawdę?!

    Więcej…  
  • Lampki na długie jesienne wieczory.

    Jesień rozgościła się już na dobre. Poranki są coraz chłodniejsze, wieczory przychodzą prędzej. To ten czas w roku, gdy bez wyrzutów sumienia możemy zakopać się pod kołdrą i spędzać wieczorne godziny relaksując się przy dobrej książce czy serialu. Aby sobie to uprzyjemnić, warto zadbać o wygodną i wydajną lampkę nocną, dzięki której wieczorne czytanie sprawi nam jeszcze więcej przyjemności. Przedstawiamy nasze nowości!

    Więcej…