Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.

Subskrypcja

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2021 rok to dla firmy Tierra Group rok działalności z wdrożonym i certyfikowanym systemem FSC CoC. - Ideologia normy FSC jest dla nas wspaniałym uzupełnieniem sposobu działania i funkcjonowania Tierra Group w aspekcie środowiskowym. - mówi nam w rozmowie Dariusz Stanulewicz, współwłaściciel firmy Tierra Group.

„Zielone drzewko” z napisem FSC® – idąc do sklepu, coraz częściej możemy znaleźć takie logo na produktach wykonanych z drewna. Logo kojarzone przez wielu, jednak, czy wszyscy mają świadomość, co ono oznacza?

FSC®, czyli Forest Stewardship Council® jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC® pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

Standard FSC® jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.

Już od kilku lat firma Tierra Group prowadzi politykę zgodną z zarządzaniem pro-środowiskowym oraz realizuje cele stawiane wewnątrz firmy w kierunku proekologicznym. 

- Zawsze jesteśmy o krok ponad wymagania prawne w tej dziedzinie - nie tylko dostosowujemy się do aktualnych i zmieniających się wymagań w zakresie odpadów, ale promujemy i radzimy jak być w tej dziedzinie zgodnym. - zapewnia Dariusz Stanulewicz. 

To właśnie dlatego wszystkie produkty papiernicze a w szczególności kostki samoprzylepne, które w tym roku trafiają na rynek pod marką Tres obrandowane będą logiem FSC.

 


Wszędzie tam, gdzie do produkcji pozyskujesz surowce mogące pochodzić z bogactw leśnych - bądź odpowiedzialny, nie niszcz! Wyznacz standardy odpowiedzialnego zarządzania lasami.

 

FSC CoC - Certyfikacja Kontroli Pochodzenia Produktu, śledzi produkty certyfikowane FSC z lasu dla konsumentów.

Odpowiedzialnie wprowadzane na rynek produkty mogą posiadać jeden ze znaków FSC lub dokumentacja ich sprzedaży taki znak posiada

Certyfikat FSC® CoC opiera się na tzw. łańcuchu kontroli pochodzenia produktu (Chain of Custody). Tak więc, żeby dany wyrób mógł otrzymać etykietę FSC®, konieczne jest, aby na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania surowca były przestrzegane zasady zgodne ze standardem FSC®.

Poniższy schemat przedstawia elementy wchodzące w skład łańcucha dostaw FSC® CoC. Ważne jest, aby łańcuch ten nie został przerwany, a wymagania FSC® CoC obejmowały nie tylko jego pierwszy element lecz cały łańcuch pochodzenia.

 

 

 

Wybrane ogłoszenia

Kredki woskowe do różnych powierzchni
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Ogromna paczka kredek
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Maseczka ochronna 2 warstwowa z fizeliny
5 kolorów zabawy.
Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Tierra Group poszukuje handlowca!
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Nowa oferta marki JOVI.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Ergo homo officus, czyli co z tą ergonomią?

    Nie jest dobrze. O ergonomii w ostatnim czasie mówi się dużo, ale czy to coś zmienia? Jedynie 2,4% stanowisk biurowych w polskich firmach spełnia wszystkie jej zasady[1]. Pracownik odczuwa to dosłownie. Okazuje się, że ¼ osób w wieku od 26 do 35 lat cierpi na bóle pleców. Najczęściej bolące karki i barki szkodzą przedsiębiorstwom. 66% Polaków deklaruje, że będąc zdrowszym pracowałoby po prostu lepiej[2], więc co z tą ergonomią? Na świecie to trend numer jeden. Czy polscy pracodawcy są na nią gotowi?

    Więcej…  
  • Powrót po urlopie to dobry moment na zmiany w pracy.

    Powrót z urlopu to dobry moment na przewartościowanie i przeorganizowanie dotychczasowych obowiązków oraz wprowadzenie zmian. Jedną z nich powinno być wyćwiczenie asertywności w relacjach z szefem i współpracownikami, co przełoży się na większy komfort w miejscu pracy, poprawi efektywność i podniesie pewność siebie. Taka zmiana jest trudna zwłaszcza dla osób nieśmiałych, introwertycznych, dlatego dobrze jest wprowadzać ją małymi kroczkami. Trzeba też uważać, żeby nie pomylić asertywności z roszczeniowością i agresją. 

    Więcej…