Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kubek jest w zasadzie tak powszechnym produktem, z którego korzystamy każdego dnia, że raczej mało kto zastanawia się nad jego historią. To, co nas głównie interesuje, jest jego wygląd i użyteczność. Czy jest duży, czy mały, czy z nadrukiem czy bez.  A chyba najważniejsze - czy podoba się jego właścicielowi.

Dawno, dawno temu, w czasach kamienia łupanego…

Historia nie tylko kubków, ale i całego garncarstwa, sięga czasów daleko przed naszą erą. Nic dziwnego - z czegoś trzeba było pić :) Prehistoryczni ludzie wykonywali je z gliny. Archeolodzy przekazują, że pierwsze naczynia powstawały w 10000 r.p.n.e. Różniły się od siebie kształtem, wielkością i metodą wykonania. Wraz z kolejnymi etapami ewolucji człowieka, postępowi ulegały także naczynia kuchenne. Zmieniał się ich zakres zastosowania i stopień zaawansowania produkcji, m.in. poprzez wynalezienie koła garncarskiego.

Z biegiem lat, choć asortyment naczyń kuchennych nie był powszechnie dostępny, to zapotrzebowanie na nie rosło. Przełom nastąpił jednak dopiero w XIX wieku naszej ery, kiedy produkcja nie tylko typowych naczyń, ale też ceramiki, rozpoczęła się na większą skalę. Spadły ceny produkcji, a co za tym idzie samych wyrobów i pojawił się trend na urozmaicanie wyglądu naczyń. Twórcy zaczęli patentować swoje wzornictwo, a producenci technikę ich wytwarzania.

Choć niewątpliwie okres ten był momentem przełomowym dla branży ceramicznej, to na stałe zagościła ona w życiu człowieka wiek później, kiedy produkty stały się powszechnie dostępne dla niemal każdego, a produkcję i dystrybucję można było określić jako masową.

Kubek to Twój znak rozpoznawczy

Być może Ty także lubisz delektować się aromatyczną kawą lub owocową herbatą każdego poranka. My uwielbiamy tę tradycję. W zależności od nastroju, od pogody, od towarzystwa uwielbiamy wręcz pić poranny napój z kubka, który ma w sobie jakiś przekaz :)

Jesteśmy radośni - wtedy najczęściej bierzemy kubek gigant - emotikonkę od firmy ROZETTE. Dzień wydał nam się ponury, bo cały czas padało - sięgamy po kubek - kupę. Odwiedził nas przyjaciel - pasjonat wędkarstwa? Podajemy mu napój w kubku "z wędką".

Dzisiaj rynek wręcz zasypał nas oryginalnymi kształtami, designem kubków. Właściwie każda osoba z pasją znajdzie coś dla siebie.

My zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku z zaledwie częścią kolekcji firmy ROZETTE. Te, pokazane na filmie dedykujemy Panom :)

 

Zobacz kubki idealne dla każdego mężczyzny


To jednak nie koniec. Poniżej zdjęcia kubków najróżniejszych - nie tylko dla Panów, ale i dla Pań, dla Dzieci, dla Biznesu. A Ty, który byś wybrał Drogi Czytelniku?
Kubek damski lakier

Kubek damski lakier 29,99 zł

 


Kubek damski szpilka

Kubek damski szpilka

29,99 zł


 

Kubek męski obcęgi

Kubek męski obcęgi

29,99 zł


 

Kubek damski - szminka

Kubek damski szminka29,99 zł

 


Kubek chłopięcy pilot

Kubek chłopięcy pilot

29,99 zł


Kubek LIS

Kubek LIS

29,99 zł

 


 

Kubek męski wędka

Kubek męski wędka

29,99 zł


Kubek damski flakon

Kubek dziewczęcy lód 1

29,99 zł

 


Kubek dziewczęcy lód 

Kubek dziewczęcy lód 4

29,99 zł


 

Kubek męski

Kubek męski

29,99 zł

 


 

Wybrane ogłoszenia

Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Ogromna paczka kredek
Nowy wymiar długopisów i piór kulkowych wymazywaln ...
Kreatywna zabawa dla każdego.
Kolejna 'gwiazda' w ofercie firmy SADPEX.
Idealny prezent dla kolekcjonerów.
Pastelowa plastelina od JOVI.
Ręcznie malowane torebki.
Kredki woskowe do różnych powierzchni
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Jak zrobić płatek śniegu?

    W tym tygodniu, nauczymy Was jak wykonać dekoracyjne płatki śniegu z wykorzystaniem korków po winie, kleju oraz dekoracyjnej farby akrylowej z dodatkiem lakieru "glitter" marki JOVI.

    Więcej…  
  • Zbuduj zespół swoich marzeń!!

    Być może zadajesz sobie czasem pytanie, dlaczego w niektórych firmach ludzie są zaangażowani i chętnie zostają po godzinach, a z Twojej uciekają pomimo pozornie wspaniałych warunków? Być może zastanawiasz się czasem, dlaczego pomimo nowych osób w zespole, to Ty masz nadal najwięcej pracy?

    Więcej…