Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kinomural to unikatowy w skali kraju i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych tworzący nową jakość powstałą z połączenia sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Za jego sprawą już po raz trzeci Wrocław zamieni się w miasto animowanych murali.

Podczas 3. edycji Kinomuralu na 5 ścianach wrocławskich kamienic podziwiać będziemy 90 wielkoformatowych projekcji autorstwa ponad 50 artystów audiowizualnych z kraju i zagranicy. Poza instalacjami adresowanymi do dorosłych, w programie znalazły się też kinomurale dla najmłodszych.

Wydarzeniem specjalnym będzie projekt manufaktury kinoMANUAL i Beaty Rojek, a jedna ze ścian zamieni się w wielki skaner, który odczyta wiersz Tadeusza Różewicza. W programie tegorocznej edycji znajdą się także dedykowane prace 15 młodych twórców będące owocem wielomiesięcznej współpracy Kinomuralu z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Widzowie zobaczą także premierę projektu „THR – przygody na pograniczu” autorstwa Tomka Tryzny i Agaty Bartos oraz cykl animacji dla dzieci - „Dobranocka”. Gigantyczne obrazy z animacjami wyświetlanymi na XIX wiecznych kamienicach będzie można oglądać w sobotę 25 września b.r. na Nadodrzu, od 19:30 do 22:00. Wstęp wolny.


REKLAMA


Podobnie jak w 2020, Epson został partnerem tegorocznej edycji. Ruchome murale będą w tym roku wyświetlane m.in. przy użyciu najjaśniejszego na polskim rynku projektora 3LCD o mocy 30 000 lumenów, czyli Epson EB-L30000U. Oprócz niego za wyświetlanie efektownych wizualizacji na gigantycznych ekranach, którymi są ściany kamienic, odpowiadać będzie m.in. model EB-L20000U. Oba modele to urządzenia klasy instalacyjnej z laserowym źródłem światła, które zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD WUXGA z podbiciem obrazu do 4K, o jasności odpowiednio 30 000 i 20 000 lumenów. Warto podkreślić, że technologia 3LCD (w którą wyposażone są wszystkie projektory japońskiego producenta) zapewnia jednakowe natężenie światła białego oraz barwnego, co jest szczególnie ważne, m.in. do zachowania najwyższych parametrów obrazu, w przypadku wymagającej projekcji organizowanej pod gołym niebem.

"W Epson cieszymy się, mogąc wspierać inicjatywy artystyczne oparte na nowych technologiach, które odkrywają nowatorskie, odważne zastosowania naszych urządzeń. Doskonałym przykładem nieszablonowych, a zarazem dostępnych dla szerokiej publiczności działań artystycznych jest wrocławski festiwal Kinomural, z którym jesteśmy związani od lat. Dostarczając na jego potrzeby projektory mamy świadomość, że jesteśmy częścią bardzo ambitnego projektu, który wymaga bezkompromisowych rozwiązań. Najlepszym tego przykładem jest zapewnienie najjaśniejszego na świecie projektora 3LCD EB-L30000U o mocy 30 tys. lumenów, Będzie to pierwsza w Polsce okazja do obejrzenia w działaniu tego flagowego modelu, któremu towarzyszyć będą dwa urządzenia EB-L20000U i EB-L1505U. Ich ogromna jasność zapewni widzom niesamowite wrażenia podczas cieszenia się wyświetlanymi na ścianach kamienic animacjami. Technologia 3LCD, na której oparte są wszystkie projektory z logo Epson, zapewnia wyjątkową jasność przy zachowaniu pełnej głębi barw i nasycenia wyświetlanego obrazu" - powiedział Norbert Gościński, Account Manager Professional Displays w Epson.

"Od zeszłorocznej edycji partnerem technologicznym Kinomuralu jest Epson, dzięki któremu widzowie będą mogli podziwiać doskonałą jasność, kontrast i żywe kolory obrazów prezentowanych na ścianach Nadodrza"– powiedziała Marianna Wasik, producent wykonawcza przedsięwzięcia. W roku 2020 ruchome murale obejrzało prawie 15 tysięcy widzów. 

Kinomural odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. Szczegółowy harmonogram wydarzenia znaleźć można na stronie: www.kinomural.com. Bieżące informacje na profilach w mediach społecznościowych: www.facebook.com/kinomural i www.instagram.com/kinomurale.


Wybrane ogłoszenia

Idealna dla dzieci i dorosłych.
Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Nowa oferta marki JOVI.
Różne kształty, żywe kolory.
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Najszersza na rynku oferta torebek jednokolorowych ...
Farby plakatowe Jovi na bazie wody.
Nowa na polskim rynku oferta zakreślaczy.
Nowość w ofercie Rozette.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Walentynkowe inspiracje w aranżacji wnętrz

    Walentynkowy wieczór to znakomita okazja, by pokazać najbliższej osobie, że jest dla nas wyjątkowa. Nie trzeba zabierać drugiej połówki do wyszukanej restauracji. Warto pokusić się o przygotowanie randki w domowym zaciszu. Trzeba tylko zadbać o romantyczny nastrój podczas wspólnej kolacji. Z pewnością pomoże nam w tym delikatna muzyka oraz odpowiednia aranżacja wnętrza za pomocą światła.

    Więcej…  
  • Radzimy sobie ze stresem w pracy?

    Ostatnie lata nie sprzyjają spokojnej atmosferze wokoło. Najpierw covid, potem inflacja a teraz wojna...Coraz więcej osób nie radzi sobie w tej sytuacji. Jednak nie martw się. My znaleźliśmy na to sposób. 

    Więcej…