Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

To tytuł wystawy fotografii Witolda Flaka, której wernisaż odbył się w piątek 17 września 2021 roku w kawiarni Lifestyle Designers Point & Café w Elektrowni Powiśle. W kameralnym gronie spotkaliśmy się nie tylko z autorem zdjęć, ale także z przedstawicielami naszej branży. 

Lifestyle Designers w Elektrowni Powiśle to punkt na mapie Warszawy, który od zeszłego roku gości wszystkich pasjonatów takich marek jak: Moleskine, Troika czy też Lamy. Niestety pandemia nie pozwoliła wcześniej  pomysłodawcom tego miejsca oficjalnie zaprosić swoich Przyjaciół, aby w znakomitym gronie po prostu się spotkać. Na szczęście wracamy do normalności i możemy cieszyć duszę i ciało takimi okazjami, jakie miały ostatnio miejsce. To właśnie spotkania przy kawie i pysznym ciachu przyświecają tej inicjatywnie. Jak dowiedzieliśmy się od Jacques'a Boué - Członka Zarządu firmy Prime Line minione spotkanie otwiera cykl tego typu akcji. 

Pierwsze z nich gościło znakomitego fotografa Witolda Flaka, który w wyjątkowych okolicznościach zaprezentował swoje prace. 

Autor przedstawił cykl fotografii z dotychczasowych wędrówek i poszukiwań: SPOTKAŃ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM. To właśnie niezachwiana wiara w człowieka jest motywacją i pretekstem, by stał się on głównym obszarem zainteresowań fotografa.  

Próby odnalezienia i uchwycenia prawdziwego oblicza osób, pozbawionych masek, nie stanowią tu przedmiotu filozoficznej analizy, są częścią poszukiwań uniwersalnych prawd o człowieku. Inspiracją stają się młodość jak i dojrzałość, radość jak i smutek, gesty, detale, a także sytuacje gdy odczuwamy świat wszystkimi zmysłami.

Wszystkie prace zostały wykonane na materiale analogowym, a zaprezentowane fotografie w kolorystyce czerni i bieli wykonane zostały ręcznie w ciemni fotograficznej na światłoczułym papierze barytowym. 

W czasie spotkania  można było porozmawiać z autorem wystawianych prac i poznać ciekawy smak kawowego drinka „coffeeFlash”. Można było także wysłać kartkę pocztową z motywem prac autora wystawy korzystając z doskonałych produktów piśmiennych Lamy.

Kilka kartek spod naszej ręki wysłaliśmy także do osób z branży. Mamy nadzieję, że już doszły do odbiorców. 

Dziękujemy za zaproszenie oraz już nie możemy doczekać się kolejnego. 


Na zdjęciu Daria Kostera, Redaktor Naczelna scann.R oraz Jacques Boué, Członek Zarządu firmy Prime Line


Daria Kostera oraz Witold Flak - fotograf


Lifestyle Designers jest marką należącą do stworzonej w roku 2004 przez Jacquesa Boué i Marcina Pęszko firmy Prime Line. To sieć multibrandowych Pointów z pełną ofertą światowych marek: Montegrappa, Moleskine, Lamy, Troika – producentów doskonałych akcesoriów piśmienniczych i biznesowych gadżetów. Marki łączy wysoka jakość, funkcjonalność i elegancja. Są idealnym wyborem dla każdego, kto poszukuje produktów niebanalnych i wykonanych z niezwykłą starannością.


Lifestyle Designers POINT&CAFE jest też idealnym miejscem spotkań ze sztuką. I to nie tylko sztuką designu. Pijąc kawę można podziwiać wielkoformatowe, doskonałe fotografie Witolda Flaka i uczestniczyć w organizowanych cyklicznie warsztatach.

Właścicielom zależało na tym, żeby każdy, kto odwiedzi stworzone przez nich miejsce, mógł nie tylko poznać dostępne w ofercie marki – LAMY, MOLESKINE I TROIKA, ale też testować produkty i zadawać pytania. Spotkać się prywatnie lub biznesowo albo po prostu spokojnie popracować. Przy aromacie świeżo palonej kawy z doskonałego ekspresu La Marzocco i pysznych przekąskach, porozmawiać o piórach wiecznych, długopisach, notesach i kalendarzach, a także wybrać piękne akcesoria.


REKLAMA

Odsłony: 238