Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

14 marca 2015 roku w Katowicach W GALERII RONDO SZTUKI odbyła się finałowa gala Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt. Magazyn scann.R objął patronatem całe przedsięwzięcie.

Podczas wieczoru odbyło się uroczyste rozdanie statuetek ZoomArt oraz wyróżnień. Goście Gali mogli podziwiać wszystkie kalendarze uczestniczące w Konkursie oraz wystawy towarzyszące.

 • Wystawa plakatu "STOP Artyści w hołdzie ofiarom zamachów terrorystycznych".
 • wystawa została zaprezentowana w połączeniu z emisją filmów oraz rekonstrukcji aktów terrorystycznych na świecie. Do wystawy zostały nadesłane prace z USA, Francji, Nigerii a nawet Jerozolimy
 • Wystawa Kalendarza Pirelli 2015 rok ze zdjęciami Stevena Meisela z tematem przewodnim fetysze. 
 • Wystawa zdjęć wielkoformatowych z sesji kalendarza Dżentelmeni Oliwiera Janiaka. 

Goście Festiwalu mogli podejrzeć na plazmach jak powstawał kalendarz oraz kulisy pracy wszystkich zaangażowanych w procesy technologiczne. Łącznie 16 filmików prezentujących postacie oraz pracę fotografów. 

W składzie jury zasiedli: 

dr hab. Dawid Korzekwa – Grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007); Stypendysta Ministra Kultury (2005); Dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); Dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie(2008-2014); Dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn (od 2013); Komisarz międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009). Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie.

Piotr Chodak – właściciel agencji full-service One Media Group. Wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji telewizyjnej, fotografii oraz kampanii reklamowych zdobywa od 1999 roku. Producent oraz dyrektor kreatywny wielu wydarzeń medialno – kulturalnych. Kooperant przy produkcji programów emitowanych w stacjach telewizyjnych oraz materiałów video streamowanych w telewizji internetowej.

Lidia Popiel – Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku, wykonując zdjęcia m.in. dla Zwierciadła, Pani, magazynu Sukces. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu Fine Life. Działa w fundacji Polska jest kobietą. Jest przewodniczącą rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Jest również dziennikarką Polsat Cafe.

Agnieszka Patrycja Rudzińska – właścicielka marki PHENOMENEE ARTEAM, tworzącej Impresariat Artystyczny, zrzeszający Twórców Niezależnych. Czynnie biorąca udział w licznych sesjach zdjęciowych, pokazach mody, spektaklach teatralnych, filmach, teledyskach, spotach, kampaniach reklamowych, etc. Producentka sesji zdjęciowych. Koordynator projektów fotograficznych w prasie oraz mediach.

Michał Mazurkiewicz – posiada wieloletnie doświadczenie w branży fotograficznej, szef sprzedaży detalicznej w Leica Camera Polska. Jeden z producentów wystaw w Leica Gallery w Warszawie.

Marzena Miszczyk – Zawodowo produkcją kalendarzy zajmuje się od 2000 roku. Właścicielka Agencji Kreatywnej AgirArt. Mgr Ekonomii, absolwentka Architektury wnętrz. Specjalizuje się w grafice, obrazie, fotografii, ilustracji oraz dizajnie. Koordynuje projekty kampanii reklamowych.

Szymon Pieczyński – członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych. Specjalista w zakresie komunikacji zintegrowanej. Na co dzień strateg doradzający przedsiębiorstwom w zakresie budowania wizerunku.

 

STATUETKI I WYRÓŻNIENIA zostały przyznane w sześciu podstawowych kategoriach:

• Kalendarz wieloplanszowy,

• Kalendarz jednoplanszowy,

• Kalendarz trójdzielny,

• Kalendarz książkowy,

• Kalendarz charytatywny,

• Kalendarz inny/nietypowy,

 

STATUETKI zostały przyznane także za:

• Najlepsza ilustracja,

• Najlepsza fotografia,

• Grand Prix 

 

W każdej kategorii laureaci zostali uhonorowani pierwszym, drugim i trzecim miejscem ze statuetkami Zoom Art oraz wyróżnieniami w postaci dyplomów.

 

Oto wyniki obrad Jury:

Kategoria A (kalendarz wieloplanszowy) 

miejsce 1 - Kalendarz PKO Bank Polski 

miejsce 2 - kalendarz Inter Cars 

miejsce 3 - kalendarz Rossmann

 

wyróżnienie - ELZAB 

wyróżnienie - Perr Aarslef, kalendarz z kolekcji Wilanowskiej

 

Kategoria B (kalendarz jednoplanszowy) 

miejsce 1 - kalendarz Pasja 

miejsce 2 - ASP Katowice - Kalendarz Zaczarowany Ogród

miejsce 3 - kalendarz Ilustris

 

wyróżnienie - ASP Katowice FALE

wyróżnienie - Edica

 

Kategoria C (kalendarz trójdzielny) 

miejsce 1 - Grupa Codex - kalendarz ULMA 2015

miejsce 2 - PKO Bank POlski

miejsce 3 - Orlen Gaz

 

wyróżnienie - Pasja 

wyróżnienie - AirPort Katowice

 

Kategoria D (kalendarz ksiązkowy) 

miejsce 1 - Edica -  NIE-Kalendarz

miejsce 2 - Edica Kalendarz Cwaniaczka

miejsce 3 - Lediberg - kalendarz Krasnal Gm. Wrocław

 

wyróżnienie - tramwaje Ass3 

wyróżnienie - Lediberg - Skarbiec

wyróżnienie - Edica Alfa

 

Kategoria E (kalendarz charytatywny) 

miejsce 1 - kalendarz Dżentelmeni 

egzekwo miejsce 1 - Studio Tofu kalendarz Bajki

miejsce 2 - Olga Kostrzewska-Cichoń OPEN MIND.CO

miejsce 3 - One Year Found Dominika Cuda - kalendarz sportowy 2015

 

wyróżnienie - kalendarz Start z Kulturą

 

Kategoria F (kalendarz inny/nietypowy/innowacyjny) 

miejsce 1 - Kopex S.A.

miejsce 2 - Expansja Advertising kalendarz EX-PAN-DER MAX

miejsce 3 - Venedi  - Multikalendarz

 

wyróżnienie -  Ass3 szary beton

wyróżnienie - Domico Kostka Magic

 

statuetka - najlepsza ilustracja

Kalendarz PKO Bank Polski 

 

statuetka - najlepsza fotografia 

Kalendarz Rossmann 

 

Grandprix - kalendarz PKO Bank Polski 

Dodatkowo podczas trwania gali finałowej, goście głosowali na najlepszy kalendarz publiczności. W tej kategorii statuetkę zdobył kalendarz firmy KOPEX SA, za kalendarz multimedialny łączący rysunki wykonane tradycyjną techniką przez podopiecznych Fundacji Iskierka z innowacyjna technologią AUGMENTED REALITY, która uwalnia dodatkowy wymiar percepcji.

Dzięki takiej innowacji przeglądający karty kalendarza poprzez smart-fon lub tablet może zobaczyć animację brył, maszyn, przedmiotów w wersji video realistycznej natomiast karta kalendarza zadrukowana jest tworem wyobraźni autora ilustracji.

Statuetki zostały wykonane przez artystę z Firmy GLASS STUDIO HABRAT, statuetka Grand Prix została wzbogacona o 24 karatowe złoto.

Gwiazdą  wieczoru była  jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia Ada Szulc.

Wydarzenie w sposób inteligentny, elegancki i błyskotliwy poprowadził dziennikarz/prezenter Mirosław Riedel


PATRONATY 

Patronat honorowy sprawował Prezydent Miasta Katowice.

Patronat artystyczny - Akademia sztuk Pięknych Katowice 

Wydarzenie medialnie wspierali: TVP Program 2, TVN, TVS, COM TV .PL, MAGAZYN WWW.SCANNER.COM.PL, Reklama.pl, Świat druku, Signs.pl, Świat poligrafii, Papierniczy świat, Handel w praktyce oraz Business woman & life

Partnerami Gali były: Drukarnia wielkoformatowa JUSTPRINT z Katowic, drukarnia ofsetowa MIKOPOL w Radzionkowa, Firma GLASS STUDIO HABRAT z Krosna, firma Leica Galery Warszawa, firma eventowa Mysia 3 Warszawa

Wielkie podziękowania dla firmy kateringowej która przygotowała fantastyczny poczęstunek. Goście byli zachwyceni potrawami jak też i sposobem podania.

Goście mogli również kosztować szlachetnych win Hiszpańskich z regionu Navarra.

Organizacją Festiwalu, Konkursu oraz Gali finałowej wraz z wystawami towarzyszącymi, zajęły się firmy: AGIR ART Marzena Miszczyk - www.agir.pl oraz Firma ONE MEDIA GROUP Piotr Chodak - www.1mg.pl

 

Wybrane ogłoszenia

Oryginalne kubki z dedykowanymi uchwytami.
Ogromna paczka kredek
Pastelowa plastelina od JOVI.
Kolejna nowość w ofercie firmy SADPEX.
Nowa oferta firmy CX Dystrybucja
Szeroka oferta breloczków
Idealny dla kobiety.
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Nowa oferta marki JOVI.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • My się zimy nie boimy!!

  Na dworze poniżej zera stopni, szyby w autach oszronione... Niedobrze. To znak, że nadchodzi zima. Wprawdzie to całkiem fajna pora roku, pod warunkiem, że jestem w górach na desce. Poza tym, bezwględnie preferuję lato.

  Więcej…  
 • I am back!

  Ktoś by pomyślał, że rynek ma ograniczoną pojemność. Ktoś by pomyślał, że na nowe już nie ma miejsca. Nieliczni jednak wiedzą, że na dobre produkty zawsze znajdzie się klient. O nowym przedsięwzięciu rozmawiamy z Łukaszem Dziubkiem, Prezesem firmy REDD Sp. z o.o., która właśnie na rynek wypuściła nową markę materiałów eksploatacyjnych - ColorPlus.

  Więcej…