Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej (IPBBS) jest ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego powołaną do życia w 1994 roku, której Członkami są producenci, importerzy, dystrybutorzy i dealerzy artykułów papierniczych, biurowych i szkolnych, czyli firmy zaopatrzeniowo-usługowe dla biznesu, szkolnictwa i nauki, sektora ochrony zdrowia i instytucji rządowych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska oraz w obliczu zachodzących zmian i trendów rynkowych, obecny Zarząd IPBBS, na którego czele stoi Tomasz Świgost, podjął przełomową decyzję o przekształceniu dotychczasowego Stowarzyszenia w Izbę Gospodarczą. Dotychczasowa działalność zmienia swój charakter. Obecnie następuje proces przygotowawczy do tego, aby być może już począwszy od nowego roku można było działać w nowej formule.  

Jak informuje sam Prezes: - Nowa formuła znacznie zwiększy możliwości Izby zmieniając ją ze stowarzyszenia osób fizycznych wspieranych przez firmy na organizację zrzeszającą firmy reprezentowane przez ich umocowanych przedstawicieli. To istotna zmiana formuły prawnej. Formuła ta z jednej strony pozwala na włączenie do prac Izby wszystkich osób desygnowanych przez firmy członkowskie, z drugiej zyskuje konkretne możliwości opiniowania i w ten sposób wpływania na rozwój życia gospodarczego w jej obszarze funkcjonowania. - dodaje.

Redakcja wraz z Zarządem Izby zaprasza firmy niezależnie od wielkości do współtworzenia przyszłości naszej branży.

W nowej formule organizacyjnej w pierwszej kolejności Zarząd będzie koncentrować się na rozwoju działalności firm członkowskich w zakresie:

- uzyskania korzyści ze wspólnych przedsięwzięć z wykorzystaniem efektu skali   

- wspólnego działania w zakresie rozwoju sprzedaży (projekt eKatalogi)

- podnoszenia jakości produktów i usług (projekt certyfikacja RQ i RQS)

 - promocji najlepszych praktyk – wymianie doświadczeń

- wsparcia produkcji krajowej i jej eksportu

- uzyskania finansowania projektów na preferencyjnych warunkach 

- uzyskania dotacji

- rozwoju współpracy międzynarodowej

Wykorzystanie szerokiej współpracy firm przełoży się na wymierne korzyści dla każdej ze stron, a Izba będzie działać jako prężna i pożyteczna organizacja. Kluczowym elementem współpracy w ramach Izby jest zaufanie i nie traktowanie konkurenta jako zagrożenia. 

Dlatego już dzisiaj zachęcamy Państwa do wypełnienia deklaracji i dołączenia do grona firm zrzeszonych.

Taki krok podjęło już ponad 86 firm, wśród których nie brakuje chociażby takich podmiotów jak: Ziemia Obiecana, Panta-Plast, Zibi, WPC, Leniar, VauPe, Fellowes, Targi Frankfurt, Tadeo Trading, Spiral, Lobos, Partner XXI, Ofix, Newell, Misiek - Rzeszów, Michalczyk i Prokop, Kram, KBK, KMP Print Technik, Interhurt, Inter-Folia, Feniks i wiele innych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o odesłanie skanu wypełnionej deklaracji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Jesteśmy przekonani, że realizując wspólnie rozpoczęte i nowe projekty, wpłyniemy na pozytywne zmiany w naszej branży.

Odsłony: 1502